Cilt Güzelliği İçin 2 Bardak Yeterli...

Cilt güzelliği için 2 bardak yeterli

Çok su içmenin cildi güzelleştirdiği ve kırışıklıkları önlediğine dair herhangi bir kanıt bulunamadı.

Cilt güzelliği için iki bardak su içmek yeterli. İnsanın ihtiyacı olan günlük su tüketim miktarı üzerinde yaptıkları araştırmalarda her gün yeni bir sonuca ulaşan ABD'li bilim adamları, oranın bilinenin aksine daha az olabileceğini açıkladı.

'Günde sekiz bardak su içilmeli' inanışının yanlışlığına değinen uzmanlar, çok su içmenin cildi güzelleştirdiği ve kırışıklıkları önlediği teziyle ilgili herhangi bir kanıt bulunmadığını belirtti. New York Times'ta yer alan haberde, konuyla ilgili 2007 yılında yapılan bir çalışmaya yer verildi. Çalışmada günde 500 ml su içmenin cilde giden kan akışını artırdığı ortaya çıktı. Ancak suyun kırışıklıkları azalttığı veya ten rengini, görünümü iyileştirdiğine dair hiçbir delile rastlanmadı.

Yapılan diğer çalışmalarda ise C vitamininin kırışıkları önlediğine işaret edildi. Östrojen kullanımının, menopoz öncesi dönemde görülen cilt kuruluğunu engellediği ve cilt yaşlanmasını geciktirdiğine dikkat çekildi. Amerikan Dermatoloji Akademisi'nden Dr. Margaret Parsons, fazla suyun cilde olumlu etkisi olmadığını ancak susuz, kurumuş ciltlerde kırışıkların daha belirginleştiğini söyledi.

ZAMAN
 

[TB] Benzer konular

D

denge

Guest
Ynt: Cilt Güzelliği İçin 2 Bardak Yeterli...

gerçektende öylemiymiş teşekkürler liprade

bende zorla su içmeye çalışıyorum :D
 
Ynt: Cilt Güzelliği İçin 2 Bardak Yeterli...

Ben de şaşırdım... Bol bol su için ikazları hava mı şimdi..?

*Sunflowers'ın bu konuda bize yardımcı olacağını düşünüyorum...

Rica ederim Denge...
 
S

SUNFLOWERS

Guest
Ynt: Cilt Güzelliği İçin 2 Bardak Yeterli...

Arkadaşlar daha öncede söyledim eğer herşeyi kararında alırsak, insan vücuduna zarar değil yarar verecektir..
Ben bir cilt uzmanıyım ve ayrıca da bir doktor eşiyim ..bizlerde defalarca suyu çok içmenin insan cildine faydasının olduğunu niteledik..
Ben bunu söylerken doktor olan eşimde bu tezi sürekli yalanladı !tıp olsun diğer dallar olsun günden güne kendini yeniliyor ve sürekli değişiyor bugün iyi faydalı denilen yarın iyi değil denilebiliyor..
Benim kendime sorarsanız siz içiyormuydunuz bu 6 bardak suyu diye?
Ben malesef içemiyordum!
Çünkü her vücut aynı değil! yaşlı vucutlarda su gerekenden daha fazla alınabiliyor..
Neticede sizler lütfen her konuda kendinizi tartarak ve gerçekten size yararlıysa ,aşırıya kaçmadan alımlarınıza dikkat edin diyorum..
Saygılarımla..
 
Ynt: Cilt Güzelliği İçin 2 Bardak Yeterli...

Azı karar, çoğu zarar öyle mi..?

Teşekkür ederim/z açıklamalarınız için...
 
Üst