Cihan Kırmızıgül için yürüdüler

fussilet

Üye
Yönetici
Cihan Kırmızıgül için yürüdüler

Yazı boyutu Azalt Arttır
daha fazla A»
Paylaş A» Facebook A» Google A» Twitter A» Buzz It A» FriendFeed A» Mixx A» Digg A» del.icio.us A» reddit A» MySpace A» Stumble Upon


İlgili Haberler
Poşu davasında karar: 11 yıl 3 ay hapis
2 yılın sonunda gelen tahliye sevinci
Cihan Kırmızıgül'e tahliye kararı verildi
"Puşi" davasında tutukluluğa protesto
Boyner: "Tutukluluk süreleri uzun, değerlendirmeler insafsız"

Poşu davası olarak bilinen Galatasaray Ãœniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Cihan Kırmızıgül'e verilen 11 yıl 3 ay hapis cezası, ailesi ve arkadaşları tarafından Beyoğlu'nda protesto edildi.
(DHA) -- Taksim tramvay durağında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, 'Tutuklu öğrencilere özgürlük' ve 'Öğrencime dokunma' pankartı açarak, 'Cihan'a beraat, Poşuya özgürlük', 'Tutuklu öğrencilere özgürlük ve adalet' yazılı dövizlerle yürüyüşe geçti.Yürüyüşe Kırmızıgül'ün annesi, babası ve kardeşi de katıldı. Bazı eylemciler de poşu taktı.Yürüyüş boyunca slogan atan grup Galatasaray Lisesi önünde toplandı.Burada basın açıklamasını okuyan Galatasaray Ãœniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Mehmet Karlı, Kırmızıgül'ün Kağıthane'de bir markete düzenlenen molotof kokteylli saldırıya katıldığı iddiasıyla tutuklandığını hatırlatarak, "Dava dosyasında hiçbir değişiklik olmadığı halde 11 sene mahkumiyet veren aynı hakimler. Biz sadece soruyoruz, Hukuk bunun neresinde, adalet bunun neresinde?" diye konuştu.Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.


İlgili Konular A» Cihan Kırmızıgül a€¢ diğer konular A»
Servisler A» iPhone a€¢ Mobil a€¢ Haber SMS a€¢ Görüntülü Haber a€¢ Facebook a€¢ Twitter a€¢ Sitene Ekle

Source: Cihan Kırmızıgül için yürüdüler
 
Üst