CHP'liden Kandil gecesi Sibel Can konseri

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
CHP'liden Kandil gecesi Sibel Can konseri

Antalya’nın Akseki ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Osman Çelikel yeni bir skandala daha imza atmaya hazırlanıyor. Skandalın bir diğer aktörü de CHP Antalya milletvekili Tayfur Süner.


KANDİL GECESİ SİBEL CAN KONSERİ

Mübarek Beraat Kandili gecesi sayısal loto ve Sibel Can konseri düzenlemeye kalkışan belediyeye duyarlı vatandaşlar tepki gösteriyor. Mübarek Beraat Kandili gecesi, Sibel Can konseri düzenlenmesinin Türk örf, âdet ve gelenekleriyle uyuşmadığını kaydeden vatandaşlar, belediyenin duyarsızlığına isyan ediyor. Akseki Stadı’nda verilecek konser öncesi, sayısal loto çekilişi yapılacağını da kaydeden vatandaşlar, bu tür etkinliklerin kandil gecesi yapılmasını art niyetli buluyor. Mübarek gecede, bu tür organizasyonların kendilerini incittiğini belirten Aksekililer, konserin iptal edilmesini istiyor. Akseki Yaz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser ve etkinliklerin kandil gecesi 19.30’da başlayacağı üç gün süreceği bildirildi.

YOLSUZLUKTAN HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI
CHP’li Belediye Başkanı Osman Çelikel daha önce çeşitli iddialarla gündeme gelmişti. 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18. maddesini hukuka uygun bir şekilde işletmeyen Çelikel’in belediye tarafından el koyulan araziye, mahkeme kararı olmasına rağmen inşaat izni verdiği ve mal varlığı beyanında da eksik bilgilendirmede bulunduğu iddia edilmiş, iddialar üzerine Çelikel hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmaların ardından Akseki Savcılığı, Osman Çelikel hakkında dava açmıştı. Organizasyonu düzenleyenler arasında CHP Antalya milletvekili Tayfur Süner’in de olduğu iddia ediliyor.

Vakit
 

[TB] Benzer konular

Üst