Cezayir Arap Baharı'na oy vermedi

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
Cezayir Arap Baharı'na oy vermedi

CEZAYİRCezayir'deki İslami eğilimli partiler, iktidardaki Ulusal Özgürlük Cephesi'nin sandıktan birinci parti olarak çıkmasını Cezayir'in yeniden tek parti dönemine girmesi olarak değerlendirdi. Cezayir'de seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra Barış Toplumu Hareketi (MSP), El Nahda, El Islah Hareketi (MN), Adalet ve Kalkınma Cephesi ve Değişim Cephesi önceki akşam ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında MSP Başkanı Ebu Cerra Sultani grup adına yaptığı konuşmada, "Seçim sonuçları bağımsızlığımızı kazandığımızdan bu yana mücadele ettiğimiz tek parti yönetiminin yeni dönemde devam edeceğinin ilanıdır" dedi.
Seçime hile karıştırıldığı iddiasında bulunan Ebu Cerra Sultani, seçimlerle ilgili şu ifadeleri kullandı: "Bazıları 'Arap Baharı'nın Cezayir'e gelmesini geciktirmek istiyor. Bu durum Cezayirli vatandaşların gelecekte yapılacak seçimleri boykot etme olasılığını arttırıyor. Biz seçim sonuçlarıyla oynandığını düşünüyoruz. Diğer siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor. Seçim sonuçlarına itiraz etmek için ortak bir yol izleyeceğiz."
YAYIN TARİHİ: 13.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Cezayir Arap Baharı'na oy vermedi
 

[TB] Benzer konular

Üst