Cep telefonu Windows Mobile için ücretsiz Vakitler yazılımı...

  • Konbuyu başlatan myrealite
  • Başlangıç tarihi
M

myrealite

Guest
GPS ten cebinizde diyanetle uyumlu ezan vakitleri ve kıble açısı..
GPS'ten Namaz Vakitleri ve Kıble Açısı Vakitler Yazılımı PDA Versiyonu için; (Windows Mobile O.S. tüm versiyonlarında çalışır)
Yazılım tamamen ücretsizdir.
Kullanımı için kurulum gerektirmeyen küçük ama kullanışlı bir yazılım olduğuna inandığımız programı tamamen ücretsiz olarak paylaşmaktayız.
Yazılıma Ait Özellikler;

1. Diyanet İnternet düğmesine basarak, Diyanet İşlerinden (Wi-Fi/GPRS) üzerinden bulunduğunuz ile ait namaz vakitlerini ekranınıza getirebilirsiniz, tamamen güvenilirdir.
2. İnternet bağlantısı olmayan kullanıcılar, Türkiye dışındakiler için Namaz vakitleri elle girilebilmektedir.
3. Elle gireceğiniz GPS bilgileri (Enlem ve Boylama) göre Diyanete Uygun namaz vakitleri ve kıble açısını herhangi bir dış bağlantı olmaksızın ücretsiz (internet gerektirmeden) hesaplar.
4. GPS'ten (yerleşik yada Bluetooth GPS) otomatik olarak enlem ve boylam bilgisi alınır. Diyanete uygun namaz vakitleri ve kıble açısını herhangi bir dış bağlantı olmaksızın ücretsiz (internet gerektirmeden) hesaplar.
5. Kurulum gerektirmeden doğrudan .exe dosyası Compact Framework 2.0 yüklü cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır.
6. Vakit öncesi istenilen dk. evvel ve istenilen adette hatırlatma yapabilir. Hatırlatma süresini kolayca değiştirebilirsiniz.
7. 5 Vakitte her vakte özel farklı ezan okur, Otomatik Hesap seçeneği ile günlük namaz vakitlerini hesaplama formüllerinden hesaplayarak hergün yeniler.
8. Gizli seçeneğini seçtiğinizde hatırlatma vakti sona erdiğinde otomatik program kendini kapatır, sadece namaz vakitlerinde uyarı için açılır. (Sistem kaynaklarını ekonomik kullanır.)
9. Bir sonraki hatırlatmayı yapacağı saat sarı renkte bilgi olarak ekranın sağ alt köşesinde verilir.
10. Hesaplanan vakitlerin hangi güne ait olduğu bilgisi görüntülenir.
11. Sabah ezanını güneşten 1 saat evvel okur. (Hanefi Mezhebine uygun olarak.) yada Şafi Mezhebi seçeneği ile ezanın İMSAK vaktinde okuması seçeneği sağlanır.


GPS destekli (GPS üzerinden enlem-boylam bilgilerini otomatik alır ve anında bulunduğunuz yerin vaktini Diyanet İşlerine uyumlu olarak hesaplar. Herhangi bir internet bağlantısına gerek kalmaksızın bu işlemi yapmaktadır. Bilinen GPS noktalarını elle girerek de hesaplatma yapılabilmektedir. Bulunduğunuz yerin Enlem/Boylamını bilmiyorsanız; qiblalocator adresinden kolaylıkla elde edebilirsiniz.)
Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinden, yada elle girebileceğiniz vakitler windows CE tabanlı PDA lerinizde kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz yazılım;

Yazılımı indirebileceğiniz ve PC versiyonuna erişebileceğiniz adresler;


http://tagem.eu/vakitler
ve
http://tagem.eu/vakitler/indexpda.asp adreslerine bakabilirsiniz.
 

[TB] Benzer konular

Üst