Cehenneme düşme yavrum...

  • Konbuyu başlatan can rüba
  • Başlangıç tarihi
C

can rüba

GuestCehenneme düşme yavrum...

Zaman fitne zaman! Ümmetin fesad zamanı! Kulluk görevi, anne ve babalık gibi ağır sorumluluk isteyen vazifelerin zor dönemi! Resulün haber verdiği hadiseler vuku bulmuş bir kor dilimi! Şu insanlar sanki cehennemi hedef almışlar, sağına soluna bakmadan, hızla akın akın ilerliyorlar!

Ah müslüman! Garip müslüman! Gafil müslüman! Yıllar yılı asaletle, adaletle ve büyük bir ulviyetle 600 küsür sene titizlikle yürütülen ecdadın Osmanlı değilmiydi? O zaman nasıl ki zalim, küfür ehli içten içe hile ve oyunlarıyla koskoca imparatorluğu bölerek parçalamıştı. Buna güç yetiremediğinde ise canlı canlı asmış, işkenceler yaparak onları şehid edinceye kadar zalimliğini ortaya koymuştu. Şimdi aynı oyunlar senin için ve evlatların için oynanıyor! En ucuz kan müslüman kanı olarak satılıyor!

Peki sen ne zaman uyanacaksın şu uyuşturulduğun, morfinlendiğin uykudan? Ne zaman kalkacak, ne zaman silkeleneceksin? Farkındamısın? Yavrularımız, gençlerimiz, tertemiz zihinlerle, tertemiz kalpleriyle dünyaya gözlerini açarken karşılaştıkları ziyanın? (karanlığın)

İsraf edilircesine, hiçbir kıymeti olmayan ucuz bir eşya gibi çöpe atılırcasına, hunharca sokaklarda uyuşturucu, alkolik ve fuhuş bataklığına itilmiş evlatlarımız, açıklık ve saçıklığı marifet gibi gösterilmiş genç kızlarımız! Ar, haya, namus elden gitmiş sen hala uyuyorsun, bulunduğun durumdan rahatsızda olmuyorsun!

Peki bu gençliğin müsebbibi kim? Elbetteki anneler, elbetteki babalar! Gayesiz, sorumsuz, ebeveynler! Hesap soracak neslimiz bize! Hesap soracak ehlimiz bize! Varlığını ve birliğini bildirmediğimiz Rabbimizi onlara öğretemediğimiz için? Hesap soracaklar peygamber gibi bir önder varken, sağda solda bir önder beklentisi verildiği için? Hesap soracaklar bütün karanlıkları nuruyla aydınlatan, doğru yolun rehberi Kuranla tanışmadıkları için?

Dinini bilmediği için asi olan, baş kaldıran evladına sen bile tahammül edemeyeceksin! Yarın ahirette belki de ondan utanacak ve kaçacaksın! Ne zaman cehennem azabını tadıp ta sana lanet okuduğunu duyacak, kahrolacaksın! Onun kalbine dikmediğin polisten gayrısı onu men edemeyecek. Ve sen bir nesil bırakacaksın, bir değil binlere miras bırakacaksın ve her bıraktığından mesul olacaksın! Bu sana yetmez mi?

Senin unuttuğun, umursamadığın, gevşek davrandığın dinin yüceliğini nasılda anlayacak pişman olacaksın? Kendinizi ve ehlinizi yakıtı taşlar ve insanlar olan cehennemden muhafaza edin ayeti kerimesini ne kadar da iyi kavrayacaksın?Yedi yaşına geldiğinde çocuklarınıza namazı emredin diyen Resulü ne kadar da iyi anlayacak sın?

Hepiniz çobansınız, hepiniz ehlinizden mesulsünüz diye seni uyandıran,Hiçbir baba evladına güzel terbiyeden başka miras bırakamaz diyen Resulullah (aleyhisselam)ı baş tacı edeceksin! Kendisinin dışında bir iyilik ve kendisinde en ufak bir eğrilik bulunmayan dini sana nasip eden a şükretmek isteyeceksin! Kaybettiklerine üzüleceksin!

Mevlanın bize emaneti olan yavrularımız ahirette bize iki şekilde sunulacak;Ya cehennem ehli bir şahsiyetin anne ve babası olmak (Rabbim muhafaza buyursun) yada başına keramet tacı konulan, Kuran ehli evlat yetiştiren, kendisine peygamberlerin dahi gıpta ettiği bir evladı yetiştiren anne ve babalar! Şimdi karar verin hangi sınıfa talipsiniz?

Uyanalım kardeşler hep birlikte uyanalım! Önümüzde sedler, engeller olacak onları aşacağız! Kin kusan, cehaletin kirini sana kusanlar olacak duymayacak, yoluna devam edeceksin! Önderin Peygamber, rehberin Kuran, yolun İslam olacak!

Görmen gerekenlerin bir kısmını dünyada göreceksin! Salih bir evlad bulacaksın karşında! Hayal bile edemediğin bir çok nimeti ise ahirette tadacaksın! Meyveni toplayacaksın! Kendi hesabını kendin yapacaksın! Uyumayacaksın artık uyanacaksın! Silkelenip ayağa kalkacaksın! Dinine sahip çıkacak, gerekirse okuyacak, evladına ışık tutacaksın! Onu zifiri karanlıkları aydınlatacak iman ve islam nuruyla tanıştıracaksın!

Artık futbol takımını değil, peygamberi ve sahabesinin isimlerini saydıracaksın! Gerekirse ne pahasına olursa olsun, onu feda edecek, Fatih ve Fatihin annelerini yetiştireceksin! Küfrün oyununa gelmeyeceksin! Evladını ateşe atar gibi küfrün kucağına bırakmayacaksın! Bilaller, Habbablar, Ammarlar, büyüteceksin kucağında! Yılmayacak, usanmayacak ve korkmayacaksın!

Şu fitne asrın gerçek Mücahid ve Mücahidesi olacaksın!
İşte o zaman selam sana ve senin gibi olanlara...
 

[TB] Benzer konular

Üst