CANIM BABACIŞIM..

• Konbuyu başlatan Büþra
  • Başlangıç tarihi
B

Büþra

Guest
Sevgili Babacım;

Sana söylediklerimi,söyleyemediklerimi ne varsa anlatmak geçti içimden, ayrılışımızın takvime göre üçüncü yılı bana göre ise üçüncü asrı olan bugünde..

Nedensiz bir ölümü anlamak,yaz ayında vakitsiz yağan yağmuru anlamak (ya da anlamaya çalışmak) kadar zor..Gidişinde vakitsiz değil miydi zaten?Yitirdiğimiz her şey de kazandığımız tecrübeler olur ya,her ne kadar o acı tecrübelerle karşı karşıya gelmek istemesem de ölüm, sanki bana inat edercesine her gün eksiltir birini hayatımdan..Hayır,yalnızlıktan korkmuyorum da ya kalabalık ortasında kimsesizlik beni tüketirse..?

Şükür...Şükür Rabbime ki;yokluğunda seni rüyalarımda yaşattığı için şükür Rabbime.. ' Hayalini kurmaya kalkışsam o kadar güzel kuramayacağım rüyalarda gördüm seni..Hem de sana en çok ihtiyacım olduğu vakitlerde..Öptüm beyt’ül kasid’ten alınmış bir parça oLan ellerini..Dinledim nasihatlerini..

Senden bana güzel bir hatıra olarak kalan porseLen bebeğim(adı Maya) ile avuturum kendimi..Anlatırım kimseye anlatılamaz sırlarımı ve kimseyle paylaşılamaz duyduklarımı..Kimi zaman gülerim onunLa..Ağla/ya/madığım zamanLarda..(Ağlamayı beceremediğim için gülüyorum..)

Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım ölümü..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım ayrılığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım karanlığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım yalnızlığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım hürriyetsizliği..

Ve öLen sen değiLdin sadece..
Yüreğimdeki çocuk da öldü seninle birlikte...

Büşra İNAL

[TB] Benzer konular

D

DAMRAM

Guest
Ynt: CANIM BABACIĞIM..

Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım ölümü..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım ayrılığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım karanlığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım yalnızlığı..
Sen vakitsiz gittin..Ben vakitsiz tanıdım hürriyetsizliği..

oyoyyy can bana nettın öle benım kapanmayan yaramdır baba kelımesı baba denıldımıydı cıgerım sızlar gözlerım dolar can
emegıne yüregıne saglık babam asla ölmedı ıcımde hala ölümünü kabullenemıyorum bır gün cıkıp kızım ben geldım dıyecek sankı :'( :'( :'( :(

B

Büþra

Guest

Biri bana ve Damram ablaya mendil uzatsın.. :)

Yaralarınızı depreştirdiğim için özür dilerim ablam..
Yorumunuz için de teşekkür ederim..
Rabbim babanıza rahmet eylesin..(Amin..)

D

DAMRAM

Guest

LinA' Alıntı:
Biri bana ve Damram ablaya mendil uzatsın.. :)

Yaralarınızı depreştirdiğim için özür dilerim ablam..
Yorumunuz için de teşekkür ederim..
Rabbim babanıza rahmet eylesin..(Amin..)
amin can amin allah razı olsun

D

denge

Guest

Allah rahmet eylesin Büşracım. Allah kimseyi babasız,annesiz bırakmasın...

B

Büþra

Guest

denge' Alıntı:
ALLAH rahmet eylesin Büşracım. ALLAH kimseyi babasız,annesiz bırakmasın...
ALLah razı olsun ablam...Nahtımız kara olmasın inşallah... :D

D

denge

Guest

:))))))

Bevadih bak bu kız ne diyor?

MiM

Admin
Yönetici
Membership

33 yaşındaydım babamı kaybettiğimde...
gençliğim hep gurbetlerde geçmişti. bu yüzden fazla bulunamadım babamla beraber. hep hasret yaşadım babama... ağır hastalığı haber verildiğinde kışın tam ortasıydı ve ben o gün görev yaptığım türkiyenin en batı ucundan, türkiyenin en doğu ucuna uçakla ve ara mesafelerle ancak bir günde varabildim babamın evine.

ve evime vasıl olduğumda sevgili babam terk-i dünya eylemişti ne yazık ki... yıkılmıştı dünyam... bir ömür hep uzaklarda ve hasret yaşadığım babam uzatamamıştı elini öpebilmem için... hiç uyanamayacağı derin bir uykudaydı... ve onunla beraber kopup gitmişti yüreğimden bişeyler...

o gün bugündür hayali hiç gitmedi gözüm önünden babamın. o gün bugündür babasına doyamadan ne zaman birisi kaybetse babasını o anki ruh halimi hissederim. yanar yüreğim, ruhumun derununda adeta depremler, tsunamiler yaşarım.

ve bugün sevgili büşram o gün yüreğimi köz eden yangının içine salıverdi abisini.

ne diyebilirimki... böyle acı bir yangının bıraktığı yarası hiç sağalmamış birinin teselli edebileceği bişey değil böyle bir acı, hiç teselli bulamamış biri olarak...

H

HAdeKa

Guest

MiM' Alıntı:
33 yaşındaydım babamı kaybettiğimde...
gençliğim hep gurbetlerde geçmişti. bu yüzden fazla bulunamadım babamla beraber. hep hasret yaşadım babama... ağır hastalığı haber verildiğinde kışın tam ortasıydı ve ben o gün görev yaptığım türkiyenin en batı ucundan, türkiyenin en doğu ucuna uçakla ve ara mesafelerle ancak bir günde varabildim babamın evine.

ve evime vasıl olduğumda sevgili babam terk-i dünya eylemişti ne yazık ki... yıkılmıştı dünyam... bir ömür hep uzaklarda ve hasret yaşadığım babam uzatamamıştı elini öpebilmem için... hiç uyanamayacağı derin bir uykudaydı... ve onunla beraber kopup gitmişti yüreğimden bişeyler...

o gün bugündür hayali hiç gitmedi gözüm önünden babamın. o gün bugündür babasına doyamadan ne zaman birisi kaybetse babasını o anki ruh halimi hissederim. yanar yüreğim, ruhumun derununda adeta depremler, tsunamiler yaşarım.

ve bugün sevgili büşram o gün yüreğimi köz eden yangının içine salıverdi abisini.

ne diyebilirimki... böyle acı bir yangının bıraktığı yarası hiç sağalmamış birinin teselli edebileceği bişey değil böyle bir acı, hiç teselli bulamamış biri olarak...

oyyy abim :'( :'( :'(

S

serdengecti

Guest

"inna LİLLAHİ ve inna ileyhi raciun"

D

denge

Guest

Mim hocam çok üzüldüm sizin hiç hasretiniz bitmez,yanar yüreğiniz.Allah rahmet eylesin.
Ama sizin gibi bir evlatı olduğu o kadar şanslı ki.Defteri hiç kapanmaz...

B

Büþra

Guest

Söylemek istediğimi siz benden önce söylemişsiniz zaten..Teselli saçmalığından ben de nefret ederim..

Siz babanızı kaybettiğinizde 33 yaşında idiniz ben;15..

ne diyebilirim ki... böyle acı bir yangının bıraktığı yarası hiç sağalmamış birinin teselli edebileceği bişey değil böyle bir acı, hiç teselli bulamamış biri olarak... :)

I

istigfar

Guest

medresede kalmıştım bir ara . bir kardeşimin annesi vefat etmişti yeni. mahzundu. hafta sonları telefonlar geliyor annelerden,onun halinin farkına varmayanlar anneciğim diyerek ballandırorlardı adeta anne sevgilerini. o nun gözlerinde hasret vardı. içinin yangınını gözlerinde okuyabiliyordum.anneciğim telefonda neyin var neden buz gibi konuşuyorsun derken, içimin yanan alevini nasıl buzlaştırp o kardeşime bu sıcaklığı göstermeyeceğim diyerek ter döktüğümü tasvir edemem.
acı bir yangının bıraktığı yara demekki teselli olmuyormuş.
ya rasülellah mekke çocukları senin yanında annelerine çağırırlarmıydı diyen dursun ali erzincanlının şirndeki ,bir çağırma ifadesinin bile annesi babası yok olanın yüreğine nasıl dokunduğunu ne müthiş ifade ediyor.
benim Annemde babam da sen ol yarasülellah diyen yetim kız ilahisndeki kız gibi teselli verebiirm ancak sana sevgili büşram. Ona öyle ümmet öyle evlat ol ki Baban Rasülüllah olsun.Öyle evlat ol ki rahmet li babana ,her gün gönderdiğin sadakai cariyen duaların ve hasenatınla ,ölmeyen ruhuyla babanı yanında hissdebilesin. bilki o senin yanında . sana bakıyor ,gözlerindeki acıyı hisstrrme ona. Rabbim ebedi alemde ayrılık yaşatmasın. ikinizi cenneti alada havzı kevserin başında Rasülüllah sav. ile beraber buluşursun..

sevgili MiM babam , sevgili Damram ablacığım. sizlerinde inşaallah hasret ve mutsuzluğun olmadığı cennet aleminde babalarınız ve tüm ailenizle buluşmaınıza duacıyım.. amin

B

Büþra

Guest

istigfar' Alıntı:

.....
benim Annemde babam da sen ol yarasülellah diyen yetim kız ilahisndeki kız gibi teselli verebiirm ancak sana sevgili büşram. Ona öyle ümmet öyle evlat ol ki Baban Rasülüllah olsun.Öyle evlat ol ki rahmet li babana ,her gün gönderdiğin sadakai cariyen duaların ve hasenatınla ,ölmeyen ruhuyla babanı yanında hissdebilesin. bilki o senin yanında . sana bakıyor ,gözlerindeki acıyı hisstrrme ona. Rabbim ebedi alemde ayrılık yaşatmasın. ikinizi cenneti alada havzı kevserin başında Rasülüllah sav. ile beraber buluşursun..

Allah razı olsun güzel dualarınız için ablacım...

Rabbime emanetsiniz..