buyurun maklube yiyelim

• Konbuyu başlatan Resulehasret
  • Başlangıç tarihi
R

Resulehasret

Guest

750 gram kuşbaşı et
2 su bardağı pirinç
3 su bardağı sıcak su
3-4 adet orta boy patates,
1 çay bardağı konserve bezelye,
1 adet orta boy havuç,
tuz, karabiber,
1 çorba kaşığı tereyağı veya margarin
Pilav için:
2 su bardağı pirinç
3 su bardağı sıcak su
Yarım su bardağı mısırözü yağı,
Tuz
Patatesleri kızartmak için:
1 su bardağı sıvı yağ,
1 adet et suyu tableti (arzuya göre)
HAZIRLANIŞI :
Pirinci sıcak tuzlu suda 15-20 dakika bekletelim.
a- Etleri düdüklü tencereye alalım. Üzerine biraz çıkacak kadar sıcak su ekleyelim. Orta hararetli ateşte haşlayalım. Etler yumuşadığında içine tereyağını, tuzu ve karabiberi ekleyip, 5 dakika daha pişirelim. Konserve bezelyeleri ve haşlayıp, küp küp doğradığımız havucu ekleyip, yayvan bir tencereye yerleştirelim.
b- Patatesleri yarım parmak kalınlığında yuvarlak dilimler halinde keselim. Kızgın sıvı yağda yarı yarıya pişecek şekilde kızartalım. Etlerin üzerine bir sıra patates döşeyelim. Arzuya göre tencerenin kenarlarına da bir sıra patatesi dik olarak yerleştirelim.
c- Pirinçlerin suyunu süzüp, nişastası gidene dek birkaç su yıkayalım. Sularını süzelim. Ayrı bir tencereye sıvı yağı alıp, kızdıralım. Pirinçleri şeffaflaşana dek kavuralım. Kavrulan pirinçleri yayvan tenceredeki patateslerin üzerine yayalım. 3 su bardağı sıcak suya arzuya göre 1 et suyu tabletini ve yeterince tuzu ilave edip, karıştıralım. Et suyu eridiğinde tencerenin kenarından yavaşça suyu boşaltalım. Tencerenin kapağını örtüp, ağır ateşte pirinçler suyunu çekip, üzeri göz göz olana dek pişirelim. Ateşten alıp, tencerenin üzerine temiz bir bez örterek 15 dakika demlenmeye bırakalım. Tencereyi düz bir servis tabağına ters çevirerek yemeğimizin şeklini bozmadan özenle çıkartalım.

afiyet olsun

[TB] Benzer konular

G

GRAFÝKER

Guest
Ynt: buyurun maklube yiyelim

hasanbey yemek bölümünde sizi görmek biraz garip gelsede bence iyi olmuş yemek konusundada bir beceriniz vardır eminim:) maklube fem dersanesinin hocalarının yaptığıen iyi yemektir:) ben buna çokyakından şahidim:) yani bir dönem hep yoğun istek gittiğimizde ablalara yani yurtlara maklube birinci, sırada:) en son geçenhafta beni çok seven sayısal derslerimize giren hocamdaydım onlarda yemiştim:) hepinize tavsiye ediyorum sonuçta bu yemek bir araya gelince topluluk halinde gerçektende harika oluyor:) sanada teşekkürler hasan o günlerimi hatırladım zaten unutmamda:) bravoooo

K

koza_kelebegi

Guest

ya hu kardeşim bekarız. açız. anne de yok. baba da yok. hanım da yok. kız kardeş de yok. kim bakacak bize:):) ben anca bakarım bu yemeğe öyle:):)

S

Sukut

Guest

güzel olmuş ellerinize sağlık :)
bu bir kişilikmi (kendime bakınca öyle zannettimde)

R

Resulehasret

Guest

GRAFİKER' Alıntı:
hasanbey yemek bölümünde sizi görmek biraz garip gelsede bence iyi olmuş yemek konusundada bir beceriniz vardır eminim:)
Sayın sümeyye hanım :D ben sizin için çalışıp didinim maklube yemeğini bulayım siz beni garip görün :D şaka şaka ya baktım yemek bölümünde iştah kabartacak şeyler lazım hemen kendime kurban bir site sectim yemek tariflerini kopyala yapıştır sistemiyli aktarı verdim sizlere :D

G

garip_kul

Guest

resulahasret hadi yapta yiyelim davet de et :)) bu garip ablan yorgun ac davetini bekliyo yemekde cok güzel görünüyorr rejimi es gectik :))

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

yav hasan kardaşım,
sırası mı şimdi ya... bizim mutfak müdürü üç gündür yok, babasıgile gitti bursaya. bizde tüneyip duruyoruz aç bi ilaç köşelerde. şimdi o yemeği görünce ben sabahı nasıl edicem söyler misin? böyle yemek tarifleri yaparken benim gibi geçici Somali vatandaşlarını da düşünmen lazım demi ya! kahkahaa yav biraz sallanayım da unutayım barim..l. Salıncak sahi bu arada döner de vardı burda demi. dönerciiii

R

Resulehasret

Guest

ah hocam ah siz gelin benim halimi görün benim annemde teyzesine mevlüte gitmiş sabah hala daha temizlik yapıyorlarmış işten geldim kendim olanı yemeye çalıştım karpuzu da yere düşürdüm patlattım, ortalığı mahfettim :D bende açlıktan ölüyorum en son yemeği öğlen birde yedim hocam :D Neyse bende bir yarım döner yiyeyim dönerciiii dönerciiii

K

koza_kelebegi

Guest

MiM' Alıntı:
yav hasan kardaşım,
sırası mı şimdi ya... bizim mutfak müdürü üç gündür yok, babasıgile gitti bursaya. bizde tüneyip duruyoruz aç bi ilaç köşelerde. şimdi o yemeği görünce ben sabahı nasıl edicem söyler misin? böyle yemek tarifleri yaparken benim gibi geçici Somali vatandaşlarını da düşünmen lazım demi ya! kahkahaa yav biraz sallanayım da unutayım barim..l. Salıncak sahi bu arada döner de vardı burda demi. dönerciiii
ben de acıktım:(:(:( evli olsaydım hanıma derdik hanım bir şeyler hazırlarmısın. evet hazırlarım mı derdi yoksa yat zıbar. bu saatte ne yemeği:):) mi derdi.:):)

R

Resulehasret

Guest

İkincisi en yüksek ihtimal gibi gözüküyor halil hocam :D

B

Bevadih

Guest

sukut' Alıntı:
güzel olmuş ellerinize sağlık :)
bu bir kişilikmi (kendime bakınca öyle zannettimde)
MiM' Alıntı:
yav hasan kardaşım,

Yahu yemekten çok muhabbet güzel olmuş:) Yemek bahane, muhabbet şahane..!
Var/olun emi..
HasanCan teşekkürler matluben sayesinde gülümsedim:)

Ü

Üye silindi

Guest
Покупай недорого игры XBOX и играй в них еще на своем компьютере, отвлекись от суровой реальности + Buy ✅ Sniper Elite 3 ULTIMATE EDITION Xbox One ключ and download
игры +на xbox +one купить дешево+ Buy ✅Far Cry 5 GOLD EDITION XBOX Key and download
какую игру xbox купить+ Buy ✅ Middle-earth: Shadows of war full XBOX Key Edition and download
FIFA XBOX ONE Ключ / Цифр код + подарок
Grand Theft Auto V / GTA 5 XBOX ONE Цифровой Ключ
Mafia Definitive Edition XBOX CD KEY
Diablo III: Eternal Collection Xbox One
Wolfenstein II: The New Colossus
Thief XBOX ONE Цифровой ключ
DARK SOULS™ III Xbox
MORTAL KOMBAT 11 XBOX ONE X/S
Dying Light:The Following - Enhanced XBOX ONE
GOOGLE PLAY US 15$ [/url ]
[url=https://plati.market/itm/3116494] iTUNES GIFT CARD - $10 (USA)+подарок

Steam Turkey 50 TL Gift Card Code(FOR TURKEY ACCOUNTS)
Avast! internet security/ Premium Security
Red Dead Redemption 2 XBOX ONE Key+present
Vampyr XBOX ONE ключ+подарок
Serious Sam Collection XBOX ONE ключ+ПОДАРОК
Project CARS 2 XBOX KEY (XBOX ONE) КЛЮЧ
Netflix Турция Подарочный код 75 TL
The Elder Scrolls Online (XBOX ONE)
World War Z - Game of the Year Edition XBOX/ КЛЮЧ
Sniper Elite 3 ULTIMATE EDITION Xbox One ключ
Dead by Daylight: Standart Edition Xbox One ключ
Откройте дебетовую карту Польза онлайн, Сделайте покупки от 10 000 р в месяц по вашей карте Польза,Получите +1%на остаток по карте HOME BANK