Bursaspor - Fenerbahçe final maçının güvenlik toplantısı

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
Bursaspor - Fenerbahçe final maçının güvenlik toplantısı

ANKARA (CİHAN)
Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda yarın Bursaspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması öncesi, İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Ankara Valiliği'nde yapıldı.
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı M.Fahri Aykırı, Vali Yardımcısı Mustafa Tapsız, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Osman Gürcan, İl Emniyet Müdür Vekili Oktay Keskin, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. M.Akif Güleç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı M.Murat Şahin, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Ufuk Seyhan, Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi Ufuk Şepik, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Barış Topçu, Jandarma Binbaşı Fuat Aytun, Emniyet Amiri Mehmet Ali Yurtsever ile diğer yetkililer katıldı.
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, toplantıda yaptığı konuşmada, sporun sadece bir yarış değil, bir ülkenin uygarlık ve kültür seviyesini tüm âleme gösterme olayı olduğunu ifade ederek, "Spor, millet olma bağlarını kuvvetlendirir ve gelecek nesli şuurlandıracak spordan daha kuvvetli vasıta yoktur. Spor; toplumsal ortak paydadır, ortak akıldır, kitlelerin buluşma noktasıdır." dedi.
Vali Yüksel, 6222 sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca Ankara ilinde yapılacak her türlü sportif müsabakalarda olduğu gibi bu final karşılaşmasının da sağlıklı, güvenli ve uluslararası kurallara uygun geçmesi için gerekli tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getireceklerini ve uygulamanın birim üst yöneticileri tarafından da bizzat takibinin yapılacağını belirtti.
Vali Yüksel; kulüplere, yöneticilerine, sporculara ve taraftarlara başarılar diledi.
YAYIN TARİHİ: 15.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Bursaspor - Fenerbahçe final maçının güvenlik toplantısı
 

[TB] Benzer konular

Üst