Buraya kadarmış...(1 Nisan Şakası olarak Fussilet arşivlerine geçti)

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Yaklaşık 8 aydır aranızdayım birçok acı tatlı anlar yaşadık paylaştık sizlerle.Ama maalesef bu son olan olay iyiden iyiye canımı sıktı,lütfen sebebini de sormayın konuşmak istemiyorum.Bende hakkınız varsa helal edin,ben de helal ediyorum hepinizi seviyorum,hepiniz çok özel insanlarsınız.Hepiniz Allah'a emanetsiniz,selametle.. :(

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Buraya kadarmış...

Tarık abi yapmayın böyle abicim. Gerçi ben ne olay oldu bilmiyorum. Ama yine de burada sevdiklerinizi bırakıp gitmek yakışmaz size be abicim.

D

DAMRAM

Guest

SAKIN BIR NISAN SAKASI YAPMA TARIK

D

DAMRAM

Guest

1 Nisanın tarihçesi ( 1 nisanı şakası yapmamak adına bir hatırlatma)

--------------------------------------------------------------------------------

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil 'Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım' der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar 'Yemin etmiştiniz,bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı 'Benim sö züm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.
İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.

Maalesef hıristiyanları taklit etmeyi modernleşme sanan gafil müslümanlar arasında da yaygınlaşmış,yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan1 Nisan'lar, bir şakagünü olarak kutlanmaktadır.

B

Bevadih

Guest

Semazen' Alıntı:
Yaklaşık 8 aydır aranızdayım birçok acı tatlı anlar yaşadık paylaştık sizlerle.Ama maalesef bu son olan olay iyiden iyiye canımı sıktı,lütfen sebebini de sormayın konuşmak istemiyorum.Bende hakkınız varsa helal edin,ben de helal ediyorum hepinizi seviyorum,hepiniz çok özel insanlarsınız.Hepiniz Allah'a emanetsiniz,selametle.. :(

Bu ne şimdi Tarık?

"...binlerce müslümanın katliam günü olan 1 Nisanlar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır."

S

samimi

Guest

?? hayırdır Tarık ne oldu ki? :(

D

DAMRAM

Guest
Ynt: Buraya kadarmış...(1 Nisan Şakası olarak Fussilet arşivlerine geçti)

Semazen' Alıntı:
Nefsime bir an için uydum ve bu iğrenç katlediliş gününün rehavetine kapıldım.Haklarınızı helal edin arkadaşlar.Bir an gaflete düştüm Cenab-ı Mevla'dan bu hareketim için binlerce tevbe diliyorum. :-X
ABLAM SENDE HAKKINI HELAL ET BENDE BU UYARIYI YAPMAK ZORUNDAYDIM GUNAHA GIRMEMEMN ICIN