Bu Projede Katkıda Bulunacak Arkadaşlar Aranıyor.

  • Konbuyu başlatan Ercan Tekin
  • Başlangıç tarihi
E

Ercan Tekin

Guest
Bu Projede Katkıda Bulunacak Arkadaşlar Aranıyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Andolsun size içinizden öyle bir peygamber geldi ki, gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir üstünüze titrer, müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir. Tevbe 128

Essalamün Alayküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatüh
Evet arkadaşlar ,Dev hamleye hazırmsınız Rasûlüllâh (Sallal-lahu Aleyhi ve Sellem)im Sünneti Saniyesini son nefese kadar yaşamaya(önce biz yaşayacağız ki başkasına da tesir etsin) ve yaşatmaya hazırmısınız.
Rasûlüllâh (Sallal-lahu Aleyhi ve Sellem) ferman etmiş: "Ahiri zamanda kim benim sünnetime uyarsa, yüz Şehit sevabı kazanır.

Evet, Sünnet-i Seniyyeye uymak, mutlaka gayet kıymettardır. Hususan bid'aların istilâsı zamanında Sünnet-i Seniyyeye uymak daha kıymetlidir. Ümmetin fesat zamanında Sünnet-i Seniyyenin küçük bir adabına müracaat etmek, ehemmiyetli bir takvayı ve kuvvetli bir İman’ı ihsas ediyor. Doğrudan doğruya Sünnete intiba etmek, Rasûlüllâh (Sallal-lahu Aleyhi ve Sellem)i hatıra getiriyor. O ihtardan o hatıra, bir huzur-u İlâhî hatırasına inkılap eder.

Hatta en küçük bir muamelede, hatta yemek, içmek ve yatmak adabında Sünnet-i Seniyyeyi mürâcat ettiği dakikada, o muamele ve o fıtrî amel, sevaplı bir ibadet ve hareket oluyor. Çünkü o hareketiyle Rasûlüllâh (Sallal-lahu Aleyhi ve Sellem) i düşünüyor ve şeriatın bir edebi olduğunu tasavvur eder ve şeriat sahibi o olduğu hatırına gelir. Ve ondan şâri-i hakikî olan Cenab-ı Hakk'a kalbi müteveccih olur, bir nevi huzur ve ibadet kazanır.

İşte bu sırra binaen Sünnet-i Seniyye ye ittiba kendine âdet eden, kişi kendini ibadete çevirir, bütün ömrünü semeredar ve sevabdar yapabilir. Biliyoruz ki bu ahir zamanda sevaplar kepçeyle dağıtılıyor.. bir sünnete uymak 100 şehit sevabı.. sevabında ötesi sünnete uymak , ittibaa etmek ALLAH C.C Rızasını kazanabilmek için bir vesile..

Örneğin yemek yeme adabında 40 a yakın sünnet vardır..bunları uygulamak zor olmadığı gibi sağlığımıza da faydalı şeyler elbette...yemeğe tuzla başlamak..besmele çekmek..tuzla bitirmek..sağ dizini dikerek oturmak..yer sofrasında yemek.. suyu 3 yudumda içmek..yemeği kendi önünden yemek..sağ elle yemek..yemek bitiminde elhamdülillah demek..yemekten önce ve sonra elleri yıkamak.. Öyle bir zaman gelecek ki doktorlar kendileri açıklayacak sünnetlere uymanın sağlığa faydalarını. Gerçi açıklanmaya başlanıldı bile ama bunun sünneti seniyye olduğu bildirilmiyor! bizler inşaALLAh sünneti seniyye olduğunu bilerek ve Habibullahı hatırımıza getirerek uyalım sünnetlere.

Bulunduğumuz müthiş zamanın fitnesinden sığınarak Rasûlüllâh (Sallal-lahu Aleyhi ve Sellem)in izinden gitmek duasındayız.

Evet vakit boş durma vakti değildir İman’ımızı kurtarma ,güçlendirme ve başkalarının imanlarını da kurtaralım inşaALLAH.

Evet, kardeşler Şimdi bu Dev Proje hakında, bilgisine güvenen yılmadan ve sürekli mücadele içinde olacak samimi arkadaşlar lazım.

1. Türkçesi iyi olan (Metin kurallarını iyi bilen) ve derlemeleri iyi yapan 1 tane Görevli kardeş.

2. Sanal âlemde (Sünneti Seniyeyi anlatan) e davetiyeleri bütün sitelerde dağıtacak (Müstehcem Siteler Hariç.) 5 tane kardeş.

3. Sanal âlemde Haber siteleriyle irtibata geçe çek (İslami Haber siteleri) tecrübesine güvenen davet kurallarını iyi bilen 1 veya 2 tane kardeş.

4. Yazılı Basınla irtibata geçe çek (İslami Gazeteler) çevresi olan bu işi başara bilirim diyen 1 veya 2 tane kardeş.

5. Unutulan ve ya günümüzde yaşadığımız Sünneti Seniyeyi araştıracak bu konuda ders almış ilmine güvenen ve sağlam hadislerden kaynak gösterecek 5 tane kardeş.


Not: Hazırlandıktan sonra dağıtılacak olan konular değerli Hocalarımızın onayı alındıktan sonra dağıtılacaktır.
Yukarıdaki bahsi ettiğimiz konulardan göreve talip olacak olan arkadaşlar konun altına hangi görevi istiyorsa not olarak yazsın. Dikkat mail adresinizi yazmayınız sizinle iletişime geçilecektir.

Selametle.
Essalamün Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatüh


Projeye katılmak isteyen arkadaşlarımız şu linke tıklasınlar : http://www.itibarhaber.com/forum/duyurular/6322-bu-projede-katkida-bulunacak-arkadaslar-araniyor.html
 

[TB] Benzer konular

Üst