Brezilya İslam'ı Kabul Etti...

Brezilya İslam'ı kabul etti

Brezilya'da ilk defa, Müslüman Tebliğci Eğitimi Din Merkezi açıldı.

Latin Amerika Bölgesi Brezilya'da 3 Şubat'ta ilk defa Müslüman tebliğci eğitimi din merkezi açıldı. İran Kuran Haber Ajansı (İKNA)'nın “Nesic” bilgi ulaştırma merkezinden aldığı habere göre Latin Amerika Brezilya İslami Eğitim Merkezi Yürütme Müdürü “Abdulbaki Osman” konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bu din merkezi, Müslüman tebliğci ve vaiz eğitimi alanında kendi resmi faaliyetlerine 1 Mart tarihinde başlayacaktır. Latin Amerika ülkeleri Müslüman tebliğcinin az olmasından dolayı büyük sıkıntı çekmektedir, şimdilerde ise bu bölgede İslam ve Arap ülkeleri tebliğcileri faaliyet göstermekte ancak onlar da Latin Amerika diline aşina olmadıklarından dolayı Müslümanlarla ilişki kurma sıkıntısı yaşamaktadırlar. Hali hazırda Brezilya'da 120 İslam merkezi ve cami bulunmasına rağmen bu merkezlerin çoğunda İslam tebliğcisi ve vaiz yoktur.

” Brezilya “Barana” Eyaleti İslam Encümen Müdürü “Muhsin bin Musa Elhasani” de, bu konuda şunları ifade etti: “İslam ve Arap ülkelerinin Latin Amerika'ya tebliğci gönderme hususundaki alakasızlıkları Brezilya İslami Tebligat Sorumlularını Müslüman tebliğci yetiştirme merkezi açmaya sürükledi. İslam Encümenliğine bağlı Müslüman Tebliğciler Sorumlusu Muhsin bin Musa Elhasani, Müslüman tebliğci ve vaiz azlığının Brezilya ile sınırlı olmadığının belki Kuzey Amerika Ülkelerindeki Müslümanların da ortak sorunu olduğunun altını çizdi.
 

[TB] Benzer konular

Üst