BMW Elektrikli Şehir Aracı Üretecek...

BMW elektrikli şehir aracı üretecek
BMW Başkanı Norbert Reithofer, Bavyeralı üreticinin yakın gelecekte kalabalık şehirlerde kullanım kolaylığı sunan ve ayrıca çevre dostu bir model üreteceğini söyledi.

Dünyanın petrol rezervlerinin her geçen gün biraz daha azaldığı gerçeği otomotiv sektörünü farklı enerji kaynakları bulma konusunda çalışmalar yürütmeye itiyor. Benzin ve dizel araçların yerini alacak farklı uygulamalar konusunda şimdiden geliştirme çalışmaları sürdürülüyor. Bu konuda diğer firmalardan geride kalmak istemeyen BMW, ilerleyen yıllarda elektrik ile çalışan küçük bir şehir aracını piyasaya süreceğini onayladı.

Bu konuda açıklamalar yapan BMW Başkanı Norbert Reithofer, BMW'nin böyle bir model üzerinde çalışmalar yürüttüğünü doğruladı. Reithofer, "Bu yeni şehir aracında müşteriler tam elektirikli sürüş ve yüksek verimlilikli yanma sağlayan motor arasında seçim yapabilecek. Bu aracın seri üretimine önümüzdeki on yılın ilk yarısında başlanabilir" dedi.

Bu yeni aracın detayları belli olmadığı için araçda kullanılacak motor konusunda da belirsizlikler mevcut. İlk söylentilerde aracın sadece elektrikle çalışacağı söylensede, aracın bir hybrid güç ünitesine sahip olabileceğide vurgulanıyor.

Mynet
 

[TB] Benzer konular

Üst