Bir Mesajla 3G'ye Girilecek...

Bir mesajla 3G'ye girilecek

30 Temmuz 2009 tarihinden itibaren hayatımıza girecek olan 3G teknolojisi için geri sayım başladı.

Her türlü iletişimimizi cep telefonumuzla yapma imkanı tanıyan 3G'den yararlanmak için abone olmak gerekiyor. Türkiye'de faaliyet gösteren Turkcell, Vodafone ve Avea tüm hazırlıklarını tamamladı ve sistemin başlayacağı günü bekliyor. Sistemi kullanmak için abone olurken büyük işlemler yapmaya da gerek kalmayacak. GSM operatörünün belirleyeceği bir numaraya kısa mesaj göndererek sisteme dahil olunabilecek. Böylece 3G'nin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanılacak.

Bunlar arasında hızlı internet, görüntülü görüşme, televizyon izleme, belli bir mekanı uzaktan gözetleme gibi birçok özellik bulunacak. GSM operatörlerinin yetkilileri, bunca hizmetin hiç de düşünüldüğü gibi pahalı olmayacağını, hatta şu an ödenen ücretlerle neredeyse aynı olacağını belirtiyor. İlerleyen dönemlerde ise yapılacak paket satışlar ve kampanyalarla fiyatlar giderek ucuzlayacak ve sistem hemen herkesin cebine girmiş olacak.

Sistemin en büyük özelliklerinden birisi de, sadece cep telefonunda değil, dizüstü bilgisayarlar ve netbook'larda da kullanılacak olması. Böylece 3G farkını cep telefonunuzla birlikte bilgisayarınızda da yaşamış olacaksınız. Son bir hatırlatma daha. Sisteme abone olurken sim kartınızı değiştirmeniz gerekmiyor. Şu an kullandığınız sim kartlar geçerli olacak.
 

[TB] Benzer konular

Üst