Bir eşi olmalı insanın...

• Konbuyu başlatan tetri bici
  • Başlangıç tarihi

[TB] Benzer konular

M

mehru

Guest
Ynt: Bir eşi olmalı insanın...

müthiş bi yazıydı..insanın evlenesi geliyo ya.
Rabbim hayırlı eşler nasip etsin inşallah..
Allah razı olsun

Selam ve Dua ile..

Y

Yara ßenim

Guest

Amin inşAllah Allah cc razı olsun bize Rahman ı hatırlatan eşler nasip etsin mevlamçok güzeldi

T

tetri bici

Guest

Beğenmenize sevindim..Ben eklemeden önce defalarca okudum hem de büyük bir zevkle..Eklerken de aynı duygu yoğunluğunu yaşadım.

Hak Teala öncelikle hayırlı,kadir kıymet bilen eşler nasip etsin biz Müzmin bekarlara..Aminnn!!!

B

Bevadih

Guest

Yazı her kalbin isteceği türden ...
Amin amin de ;
Lakin çok zor bence...Böylesini beklerseniz daha çokkk müzmin bekar kalırsınız.. :D

T

tetri bici

Guest

Hak Teala öncelikle hayırlı,kadir kıymet bilen eşler nasip etsin ablacım mevlam herkesin hakkında hayırlısını versin

E

eylulgokdemir

Guest

Can YÜCEL imzası ile yayınladığınız "BİR EŞİ OLMALI İNSANIN" isimli mensur yazı bana aittir. Gereken düzeltme yapılmadığı takdirde Afyonkarahisar barosu avukatlarından Ali SİNKAY tarafından hakkınızda suç duyurusunda bulunularak dava açılacaktır. Gerekli duyarlılığı göstereceğinize yürekten inanıyorum.

*Not: Eklemiş olduğunuz telefon numarası tarafımca silinmiştir.

Can Yücel imzasını göremedim. Eğer yazı sahibiyseniz isminizi eklemekten ancak memnuniyet duyarız.

İsim olarak ne yazacağımızı bilirsek işimiz daha da kolaylaşır.

Rahmana emanet olun.

fussilet

Üye
Yönetici

eylulgokdemir' Alıntı:
Can YÜCEL imzası ile yayınladığınız "BİR EŞİ OLMALI İNSANIN" isimli mensur yazı bana aittir. Gereken düzeltme yapılmadığı takdirde Afyonkarahisar barosu avukatlarından Ali SİNKAY tarafından hakkınızda suç duyurusunda bulunularak dava açılacaktır. Gerekli duyarlılığı göstereceğinize yürekten inanıyorum.

*Not: Eklemiş olduğunuz telefon numarası tarafımca silinmiştir.
bir üyenin mesajına verdiğiniz bu tepki hiç hoşuma gitmedi..

o yüzden sizin yazınız ise veya bir cümlesi dahi size ait ise o yazıyı bu siteden kaldırıyorum... bu siteye yakışmıyor...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
bir üyenin mesajına verdiğiniz bu tepki hiç hoşuma gitmedi..
o yüzden sizin yazınız ise veya bir cümlesi dahi size ait ise o yazıyı bu siteden kaldırıyorum... bu siteye yakışmıyor...
Bu yazı dikkatimi çekmişti. Fussilet hocam niye silmiş diye baktım. Sonra uzun uzun araştırdım. Şiir gerçekten de Eylül GÖKDEMİR isimli Çeçen asıllı bir hanımefendiye aitmiş. İşin enteresan tarafı Youtube gibi birçok önemli yerlerde de Can YÜCEL adına kayıtlı. Beni oldukça şaşırtan bu durum sebebiyle saatlerimi alan bir uğraşı sonucu gerçeğe ulaşabildim. Hem Can YÜCEL'in hem de Eylül hanımın Antoloji sitesindeki bütün şiirlerini inceledim. Sonuçta bu şiiri kimin Can YÜCEL'e mal ettiğini bir türlü çözemedim ama sonuçta hakkı bunca mecrada gaspedilmiş bir hanımın feveranını da haksız bulmak değil diye düşündüm.

Eylül hanım bu durumdan müşteki olduğu bir yerde tek bir şey istiyordu: "Bu şiir benimdir, şairinin ismini doğru olarak yazın, sizden başka birşey talep etmiyorum. Dilediğiniz yerde yayınlayın ama haksızlık etmeyin!"

Kıymetli Fussilet hocam, belki burada sert bir tepki vermiş olsa da bunu onca mecrada hakkı yenmiş bir hanımın feveranı olarak görmek lazım. Müsaadenizle bu güzel şiirini hakkını teslim etmek suretiyle yeniden yazmak istiyorum. Umarım bizi mazur görürsün. :)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Bir eşi olmalı insanın! ! !

İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı!

Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!

Rüzgar onun kokusunu getirmeli, yağmur onun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu...vs. Güven duymalı, herşeyiyle. Başını göğsüne koyup, huzurla uyuyabilmeli, tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da...

Bir eşi olmalı insanın! ! !

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim! ! !

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp, öpmeli, yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın, cennetten köşe almışcasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı! ! !

Eylül GÖKDEMİR

fussilet

Üye
Yönetici
Bu yazı dikkatimi çekmişti. Fussilet hocam niye silmiş diye baktım. Sonra uzun uzun araştırdım. Şiir gerçekten de Eylül GÖKDEMİR isimli Çeçen asıllı bir hanımefendiye aitmiş. İşin enteresan tarafı Youtube gibi birçok önemli yerlerde de Can YÜCEL adına kayıtlı. Beni oldukça şaşırtan bu durum sebebiyle saatlerimi alan bir uğraşı sonucu gerçeğe ulaşabildim. Hem Can YÜCEL'in hem de Eylül hanımın Antoloji sitesindeki bütün şiirlerini inceledim. Sonuçta bu şiiri kimin Can YÜCEL'e mal ettiğini bir türlü çözemedim ama sonuçta hakkı bunca mecrada gaspedilmiş bir hanımın feveranını da haksız bulmak değil diye düşündüm.

Eylül hanım bu durumdan müşteki olduğu bir yerde tek bir şey istiyordu: "Bu şiir benimdir, şairinin ismini doğru olarak yazın, sizden başka birşey talep etmiyorum. Dilediğiniz yerde yayınlayın ama haksızlık etmeyin!"

Kıymetli Fussilet hocam, belki burada sert bir tepki vermiş olsa da bunu onca mecrada hakkı yenmiş bir hanımın feveranı olarak görmek lazım. Müsaadenizle bu güzel şiirini hakkını teslim etmek suretiyle yeniden yazmak istiyorum. Umarım bizi mazur görürsün. :)
Sayın hocam beni sinir eden şey üsluptu o zamanlar, şöyle yapmazsanız mahkemeye başvuracam, sanki şiirden gelir elde ediyor arkadaşlar da mahkemeye verecek

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Sayın hocam beni sinir eden şey üsluptu o zamanlar, şöyle yapmazsanız mahkemeye başvuracam, sanki şiirden gelir elde ediyor arkadaşlar da mahkemeye verecek
Hocam üslup aslında Eylül hanımın kendine ait değil. Burada ve bir sürü yerlerde o yazıyı yazan Eylül hanımın avukatıymış. Onun adına yazmış bu yazıları.