bir cevap

• Konbuyu başlatan serdengecti
  • Başlangıç tarihi
S

serdengecti

Guest
Bugün bir köşe yazısı okudum.Özdemir İnce diye birinin.Kendisini tanımıyorum.Lakin yazdıkları dikkat çekiciydi.Bi iki yere dikkatinizi çekeceğim.

"AKP’nin seleflerinin sabıkası ne? Bizzat AKP’nin sabıkası ne?

"Laikliğe karşı eylemlerin odağı olmak!"

Bu karara Anayasa Mahkemesi’nin 11 üyesinden 10’u olumlu oy verdi. Ancak Anayasa Mahkemesi’nin 11 üyesinden 6’sı partinin kapatılmasını değil para cezasına çarptırılmasını tercih etti. AKP’nin laikliğe karşı eylemlerin odağı (merkezi) olduğu Anayasa Mahkemesi tarafından saptanmış durumda."

Arkadaş sizin gazetelerinizde bu sürekli geveleniyor.Mahkeme üyeleri hata yapamazmış gibi gösteriliyor.Niye?Onlar insan değil mi? Eğer hatasız, yanlışsız bir kesim olduğunu iddia ediyorsanız padişahlığa niye karşı çıkıyorsunuz.Bu hata yapmayanlar devleti kafalarına göre yönetsin.Vatandaşta seyirci kalsın.Evvela bunu bize AKP 'nin suçlu olduğunu kanıtlamak için kullanmayı bırakın.Biz beşerin şaşabileceğini biliyoruz ve bu mahkemenin AKP'nin suçlu olduğunu söyleyen üyelerinin yanıldığını düşünüyoruz.
Eğer çoğunluğa saygıdan dem vuracaksanız.Halkın çoğunluğunun AKP'den yana olduğu gerçeğini görmezden gelemezsiniz ve bu ülkenin %98' inin müslüman olduğu gerçeğini de.Evvela bunu kabullenin ve yukardaki sözünüzü bize karşı koz olarak kullanmaktan vazgeçin.Zira bu söz hayatınız boyunca verdiğiniz en büyük açıklardan birisidir..

"Galiba "Şeriatçı ve bölücü partiler hiçbir şekilde kapatılamaz!" yasasının çıkması isteniyor. Ya da şeriatçı sivil darbe hayallerinin önünü açmak"

Her darbenin hazırlayıcısı olan, "asker göreve" sloganları atarak askerin görevinin darbe olduğunu savunanların sivil darbeden korkmaları doğaldır.Hiç şaşırmadım.Çünkü halktan ve Haktan desteğini yitiren zavallıların ordudaki yandaşlarından başka iktidar umudu kalmamıştır.Ve ordu içinde halkın seçtiği kişilere saldıracak kadar halka saygısızlık edebilecek kaç kişi varsa sizin dostunuzdur.Ve onlarla dost olmanızı sağlayan tek şeyin halka duyduğunuz ortak nefret olması sebebiyle tabiki halkın yönetime el koymasını kaldıramazsınız.
(serdengecti

[TB] Benzer konular

S

SimurG

Guest
Ynt: bir cevap

Siyasetten hep sınıfta kaLdım, tökezLedim. AnLamam çoğu zaman da anLamak istemem..

SevgiLi serdengeçti kardeşimmutabık yorumunu yapmış.. Baştan beLirtmek istiyorum AKP yanLısı yahut karşıtı gibi ayrımcıLığa sokmayın beni.. Şimdi akıLLara şöyLe bir suaL geLiyor. : "Neden bazı insanLar AKp'nin şeriat getireceğini düşünüyor ?"

Aynı soruyu sorduğum bir AK parti genci: "DevLet şimdiye kadar onLArın eLindeydi, istedikLeri gibi sömürüyorLardı. Akp ye geçince hortumLarı kesiLdi. Birde maLum eşLerinin türbanLı oLuşu.." yanıtını vermişti.. Bu yanıtın sosyoLojik bir tarafı var mı acaba? Laik siyasetin nemaLarından nasipLenen güçLer, gerek ordu, gerek bürokrasi, gerek iş dünyası, ve gerekse de bazı siyasetçiLer iktidarı kaybedince teLaşLanıp AKP ye mi yükLeniyıorLar.? Yani yok yere bir korku imparatorLuğu mu var orta yerde?

Ben Laikim diyenLer, kendiLerini devLetin asıL sahibimi görüyor. Doğru mu böyLe düşünmeLeri.?

Eğer öyLeyse Türkiye'de demokrasiyLe LaikLik çatışmaz mı? Daha çok demokratikLEştikçe daaha iyi müsLüman oLunmaz mı? İyi bir müsLüman, devLetine miLletine sahip oLmaz mı zaten?

Nedir bu kavga kıyamet? Bu patırtı, kütürtü?

İLginç oLan ne biLiyor musunuz?

Mhp iLk başLarda Chp yi ve AKp yi eşit standartLarda eLeştirirken, şimdi CHP yanLısı oLarak AKp yi eLeştiriyor.
Hakeza CHP.. İLk başLArda AKP ve MHP 'ye ağır şartLarda yükLEnirken, şimdiLerde MHP ile kardeş parti oLma sendromLarı yaşıyorLar..

MHP Türban serbest oLsun dedi. Türban yasağına en büyük desteği onLar vrdi.
CHP tübanLıLarı 'çağdışı' oLAraj tanımLıyordu, sonra ne oLduysa çarşafLıLarı 'can'Ları kabuL ettiLer..

AKp ise iLk başta her ikisini de eLeştiriyord, şimdi de eLeştiriyor..

Gün oLuyor devran dönüyor ama AKP haLA karaLanmakta..

Demek ki, biriLeri doğru yoLda !!

A

adrenokortikotropik

Guest

Ee ben de varım!

Tek sorun, Cumhuriyet yönetimiyle İslam hukukunun sözde laik particiler tarafından bağdaştırılmaya kalkılması!
Şu an nasıl C.H.P kınadığı çarşaflılara rozet takmayı akıl karı düşünüyorsa bunu 60lı zamanlarda da düşünmüştü.
Hatta kendilerini aşıp Cuma'ya bile gidip kameralara boy boy fotograf vermişlerdi.

Şaşırmıyoruz artık...Hep şunu diyoruz: ''Ben dinsizim diyen beyinsizin din dersi verdiği çağda yaşıyoruz''.
Sonra Müslüman kesim siyasete el attığı zaman tilki beyinleriyle ''aman ha kardeşim, günah, oy kullanma, siyasete karışma!'' diye milleti uyutmayı çok iyi biliyor bunlar. Hep aynı taktik, hem aynı cümleler.

Necip Fazıl'ın bir sözüyle bitiriyorum: ''Hiçbir laiklik aleyhtarlığı ve lehtarlığı yapmıyorum; doğrudan doğruya söylüyorum: Laiklik bize göre samimi ve hakiki bir kelime değildir. İnanmayan topyekun inanmaz; fakat barışmaz nesneler arasında muvazaa aramaz''.

Müslümanlar nerde çoğunluktaysa biz de ordayız bu böyle bilinsin!

Hepinize Eyvallah

S

SimurG

Guest

adrenokortikotropik' Alıntı:
Tek sorun, Cumhuriyet yönetimiyle İslam hukukunun sözde laik particiler tarafından bağdaştırılmaya kalkılması!
Şu an nasıl C.H.P kınadığı çarşaflılara rozet takmayı akıl karı düşünüyorsa bunu 60lı zamanlarda da düşünmüştü.
Hatta kendilerini aşıp Cuma'ya bile gidip kameralara boy boy fotograf vermişlerdi.

Şaşırmıyoruz artık...Hep şunu diyoruz: ''Ben dinsizim diyen beyinsizin din dersi verdiği çağda yaşıyoruz''.
Sonra Müslüman kesim siyasete el attığı zaman tilki beyinleriyle ''aman ha kardeşim, günah, oy kullanma, siyasete karışma!'' diye milleti uyutmayı çok iyi biliyor bunlar. Hep aynı taktik, hem aynı cümleler.
ÖnemLi tarihi oLayLarı duyduğumda ana kaynakLarına, arşivLere bakmayı severim. Yine böyLe bir arşiv gezisinde, 1950 Li yıLLarın Chp Kastamonu miLLetvekiLi Tahsin Coşan şöyLe diyor : " Chp, başta Ankara oLmak üzere kentlerdeki bürokratik eLitten ve askerLerden ibarettir"

O zaman iLe bu zamanı kıyasLarsak. AsLında Chp'de bir değişim oLmadığını görürüz. Chp hep aynıydı !..

NasıLdı?

CHP, Atatürkten sonra tamamen kimLik ve kabuk değiştirerek haLktan, köyLüden ve küçük esnaftan kendini uzakLaştırmış ve temeLLerini ordu ve yargıya atmıştı. "Esnaf-KöyLü-Eşraf-Ordu" sLoganının bir tarafa atmış, sadece "Ordu" yu tutmuştur, yanına kardeş oLarak da "yargı" yı ekLemiştir.

Ee sonrasında ne mi oLdu? Esnaf ve köyLü 50 miLyon oyLa DP yi iktidar yapıp, 472 miLLetvekiLini mecLise gönderirken, Chp yi 2,5 miLyon oyLa sadece 28 miLLetvekiLinde bırakmıştır. Cumhurbaşkanı CeLaL Bayar, Başbakan Adnan Menderes oLdu. ve buna CHP'nin kaLeLeri(!) engeL oLamadı. Durum böyLe oLunca CHP haLktan kopmuş, (görüLüyor ki haLa kopuk)

Üst üste yapıLan hataLarın farkına varan CHP, sonrasın da köyLüyLe kaynaşıp, "haLkın partisi" maskesini taktıLar.. (Bugün oLduğu gibi). İsmet İnönü misyonunu devam ettiren BaykaL'ın Chp sinin; Cumhuriyet mitingLeri, davaLarı, kışkırtmaLarı fayda vermeyince, çarşafLı(!) konu mankenLeri buLduLar, "BİZ HALKIZ!" demek için. Ama en güzeL cevabı haLk verdi : "HALK BİZİZ!"

Chp'nin çarşaf açıLımı asLında buydu.. Mim hocanın "Çarşaf Neyi Örter" başLıkLı makaLesinde de beLirttiği gibi ;fazLa oy aLabiLmek değiL, gayaLeri. GayeLeri hükümeti, yargıyı, orduyu ve akabinde haLkı eLinde (emrinde) buLundurmaLarıydı.. Bunun için İsmet İnönünün yaptığı hataya düşmemek için, hakLa çarşaf giydirdi.. SeçimLere yakın, Türkiye haLkını cinsLerine ayırarak (Türk, Kürt, Laz, Çerkez, ALevi, Sunni, TürbanLı, Tübansız ) "hepsi bizim haLkımızdır" demesi de bu hataya düşmeyeceğiz beLirtiLeriydi.. Ama ahmakLık bu ya!, sonrasın da kaLkıp, AKP'ye oy verenLeri; 'göbeğini kaşıyanLar' diye hakir görüp, avam tabakasına sürükLemesi de, 'CHp Hep BöyLeymiş' sözünü diLime doLanmasına neden oLuyor..