bir cevap(2)

  • Konbuyu başlatan serdengecti
  • Başlangıç tarihi
S

serdengecti

Guest
Yine geçen gün ki zihinsel engelli arkadaşımıza cevap vereceğim.Anlamamış galiba.Hala aynı şeyleri geveliyor.Bu arkadaşımızın isminin ÖZDEMİR İNCE olduğunu ilk cümleden anlamışsınızdır.Neyse meseleye gelelim.


AKP, İslamcılar, milliyetçi-mukaddesatçılar, muhafazakárlar, Cemaat-i Fethullah, umum tarikat ehli, antikomünistler, antisosyalistler, neoliberaller, "sağ"ın ücretli askeri (mercenaire), lejyoneri olan 1970 ve 80’lerin sabık ve sakıt solcuları, İkinci Cumhuriyetçiler, Avrupa Birliği’nin munkabızları.

Bu muhteremler Türkiye’yi demokratikleştirmek istiyor, ama Kemalistler, TSK, CHP, ulusalcı sol karşı çıktığı için istediklerini yapamıyorlarmış! "Höst bre!"

Tabi meclisin çıkardığı her yasayı anayasa mahkemesine götürmek demokrasiye katkı sağlamaktır.Demokrasinin yılmaz savunucusu(!) sol demokrasinin tıkır tıkır işlemesi için(!) sürekli anayasa mahkemesinin kapısını aşındırıyor.Ve yine demokrasiye engel olmamak gayesiyle orduyu darbeye çağırıyor.Haaa! unutmadan bide demokrasinin tam olarak işleyebilmesi için(!) 367 yi uydurup sonra meclise gelmeyerek işleri çıkmaza sürüklüyor.Hatta yine demokrasiye destek olmak gayesiyle bahçesine boru(!) gömüyor.Biz anlayamamışız.Hepsi demokrasi içinmiş.

1. Yeni ve gerçekten demokratik bir Anayasa’nın yapılmasına kim engel oluyor? Yeni Anayasa projesinin sabıkası tescilli AKP tarafından yürütülmesini kim istiyorsa, o engel olmakta. AKP’nin TBMM’deki kibirli çoğunluğu Anayasa yapmak için bir kurucu meclis oluşturmayı neden düşünmüyor?

2. Sanki demokrasinin önündeki tek engelmiş gibi, demokrasi yolunda parti kapatmayı zorlaştırmak isteyen AKP neden aşağıdaki gerçek girişimlerde bulunmuyor?

3. AB standartlarında bir siyasal partiler yasası;

4. AB standartlarında bir seçim kanunu ve barajsız bir seçim olanağı; belki yeniden Ulusal Artık Sistemi;

5. Anayasa’nın ikinci maddesinde yer alan Sosyal Devlet’i hayata geçirecek önlemler;

6. AB standartlarında bir sendikalar kanunu;

7. Öğrenim Birliği Yasası’nın (Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun) tam anlamıyla uygulanması;

8. Hakça gelir dağılımı, hakça vergilendirme; kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması;

9. İnsan hakları, temel hak ve özgürlüklerin eksiksiz uygulanması;

10. Anayasa’ya ve devrim yasalarına tam saygı, eksiksiz uygulama.
Sadece 1 cevap vermeye değer.Diğerleri ya sol iktidara yol açmak gayesiyle yazılan şeyler.Ya da akp'nin zaten yapmaya çalıştığı şeyler.

1)Arkadaş anayasa mahkemesinin kapısını aşındırıyorsunuz.demokratik anayasa için yapılan her adıma karşı çıkıyorsunuz.Ama engel olmuyorsunuz?Böyle lafı kıvırmasanızda adamakıllı " biz iktidar olamadığımızdan böyle havlıyoruz" desenize.Neyse it ürür kervan yürür derler.

(serdengecti)
 

[TB] Benzer konular

Üst