Bir "ANNELER GÜNÜNDE"..

• Konbuyu başlatan Büþra
  • Başlangıç tarihi
B

Büþra

Guest
(Değerli fussilet.com ailesi..Aşağıda yazmış olduğum metin bana değil,kimsesizler yurdunda kalan on beş yaşındaki manevi bir kardeşime aittir..Onun izniyle de sizinle paylaşmak istedim..)

Bugün anneler günü-imiş-..Duyduğuma göre bugünde tüm çocuklar annelerine hediye alır,anneleride bu hediye karşılığında hediyelerin en büyüğü olan sevgisini verirmiş çocuklarına...Kucaklarmış çocuklarını..Öpermiş doya doya..

Eğer bir annem olsaydı,belki hediye alamazdım ona..Ama onun gül yüzünü öpücüklere boğardım..Hatta öylesine sevecektim ki annemi..Bana"Yeter artık kızım.." diye bağıracaktı..

Eğer bir annem olsaydı,tutardım onu ellerinden,götürürdüm onu bağlara,bahçelere..Billur gibi akan derelere giderdik...Kır çiçekleri içinde el ele dolaşırdık..Ben hiç yorulmazdım vaziyetimden ama annem yorulabilirdi belki..Annem çimenlere uzanırdı..Ben,çimenden daha da güzel,mis kokan annemin kucaklarına uzanırdım..Ve yanık bir türkü isterdim ondan:

Adıyaman yolu yaman vay vay yavrucağım
Amman Aman yavrucağım
Dön gel dayanamam...

Ve eğer ben bir anne olsam,yemin ediyorum çocuğumu çok seveceğim..Onu süt yerine sevgi ile emzireceğim..
eğer ben bir anne olsam,En güzel türküleri benden dinleyecek,en iyi duaları benden alacak çocuğum..
eğer ben bir anne olsam,annemin bana yaptığını yapmayacağım..Çocuğumu terk etmeyeceğim..
eğer ben bir anne olsam,çocuğuma en güzel masalları ben anlatacağım..
eğer ben bir anne olsam....

(Oldukça uzun bir metin..Devamını,okuyucuyu sıkmamak için yazmadım..Ben çok beğendim..İnşallah siz de beğenirsiniz.. :)

[TB] Benzer konular

K

KARANFÝL

Guest
Ynt: Bir "ANNELER GÜNÜNDE"..

Devamınıda ekleseydin gülüm, hüzünlü ve güzel bir yazı..

Rabbim kimseyi anne sevgisinden yoksun bırakmasın, bu sevgiden yoksun olanlarada tahammül edecek güç nasip etsin..

Cân Büşra'm bu yazıyı her ne kadar bir başkası yazmış olsada, ben sen yazmışsın gibi okudum, seni anlatıyor sanki...

Güzel yüzün her daim gülsün, yüreğinde eksik olan sevgi boşluklarını, Rabbim en güzel mutluluklarla doldursun...

Yazıyı yazan kardeşe de, Selam&Dua...

Yorum yazmaya ne hacet... Her şey gayet aşikar ve net...

Kardeşimizin yüreğine sağlık... İnşallah her açıdan donanımlı, harika bir anne olacaktır...

Sizin de emeğinize sağlık...

Rahmana emanet olun...

*Devamı gelmeliydi... Tadımlık olmuş bu... :)

S

SimurG

Guest

Bu yaşta böyLe yürekLeri görmek gurur verdiği gibi, acıLarını görmekte incitiyor.. BeLLi ki bu kardeşimizi acıLar oLgunLaştırmış.. Baksanıza yazdıkLarına.. Kaçımız onun gibi yüreğimizi kanatarak yazabiLiriz..

Ne demeLi buna..

Annesine mi kızmaLı..? Kıza mı acımaLı.. ? HaLimize mi şükretmeLi..?

Çok güzeLdi... O öksüz ( ? ) kızın yüreği varoLsun..

Sana da teşekkür ederim Büşra, bu güzeL yürekten bizi nasipLendirdin..

D

DAMRAM

Guest

ANNELER AH ANNELER ELI ÖPÜLESI ANNELER
AYAGINA PASPAS OLSAN GENE KIYMETI ÖDENMES ANNELER
ANNESİ OLMAYAN BİLİR ELİMİZDEKİNİN KIYMETINI KABEDINCE ANLIYORUZ NEDENSE
DEGERI ELINDEN UCUP GIDINCE ANLASILIYOR ALLAHIM KIMSEYI ANNNESIZ KOYMA DESEMDE DOGANIN KANUNU ACEL BIRILERINI YETIM BIRAKMAKDA BOYNU BÜKÜK BIRAKMAKDA NE OLURSA OLSUN ANNELER DÜNYADA KOL KANAT GERDIGI GIBI AHIRETTEDE CENETIN KAPILARINI ACACAK TEK ANAHTAR COK SAGOL BÜSRACIM ALLAH RAZI OLSUN COK HÜHÜZNLÜ BIR YAZI :'(

B

Büþra

Guest

Karanfil ile Damram ablalarım;SimurG ile Liprade abilerim..Yorumlarınızı bir kağıda yazdım ve metni yazan manevi kardeşime okuttum bugün..En az benim kadar mutlu oldu.. :)Rabbim cümlenizden razı olsun..

*Liprade abimin;"yorum yazmaya ne hacet..."İle başlayan cümlesine çok sevinmişti..Size özellikle teşekkür ederim Liprade abi..

Var/edene emanetsiniz..

@

Ayy çok begendimmm...duygularını çok samimi bir sekilde aktarmis...yüregine saglik....çok duygulandım :(

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

çok uzun yıllar anne hasretiyle yaşamış olmamdan mıdır, bilmem... ama her ne zaman anne hasreti çeken bir yüreğin kaleminden mürekkep yerine göz yaşıyla yazılmış bir şeyler okusam, gözyaşlarımı onun mürekkebine karıştırır, içinde kaybolurum adeta...

var edene hamdolsun, bugün ben annemle beraberim. ne kadar arzu ederdim ki, anne özlemiyle gözyaşlarını mürekkep kılan o güzel ve narin yürekli kızım da annesine, anneciğine kavuşabilseydi. öpebilseydi yanaklarından, kırlarda dolaşıp türküler dinleseydi yanık sesinden. heyhat ki, bazı şeyler varki ahiret yurduna havale edilmiştir, yaradan'ın emriyle... kimbilir, ne hayırlar, ne hikmetler vardır... bilinmez, bilemezsiniz.

çektiğimiz özlemler, hasretler, acılarla pişer olgunlaşırız. sonra da bu acılarla mayalanan yürekler rahmet olur, merhamet olur, sağanak sağanak düşen şefkat olur, nur olur, tecrübe olur... gelecek nesillere!

yüreğim bir hoş oldu büşra'm... güzel kızım... yanımda annem, karşımda siz varsınız şu an... çok seviyorum sizleri.

her günümüzün anneler günü olması dileği ile, bütün annelerin ellerinden öpüyorum ve onlara en deruni sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum...

Büşra' Alıntı:
*Liprade abimin;"yorum yazmaya ne hacet..."İle başlayan cümlesine çok sevinmişti..Size özellikle teşekkür ederim Liprade abi..

Var/edene emanetsiniz..
Rica ederim Büşra...

Bir yetimin sevinmesine vesile olabilmek beni oldukça duygulandırdı... Yazdıklarımız, yüreğine dokunan bir anne şevkatinde olamaz muhakkak...

Rabbim ona her şeyin en hayırlısını nasip etsin inşallah...

Amin...

B

Büþra

Guest

MiM' Alıntı:
çok uzun yıllar anne hasretiyle yaşamış olmamdan mıdır, bilmem... ama her ne zaman anne hasreti çeken bir yüreğin kaleminden mürekkep yerine göz yaşıyla yazılmış bir şeyler okusam, gözyaşlarımı onun mürekkebine karıştırır, içinde kaybolurum adeta...

var edene hamdolsun, bugün ben annemle beraberim. ne kadar arzu ederdim ki, anne özlemiyle gözyaşlarını mürekkep kılan o güzel ve narin yürekli kızım da annesine, anneciğine kavuşabilseydi. öpebilseydi yanaklarından, kırlarda dolaşıp türküler dinleseydi yanık sesinden. heyhat ki, bazı şeyler varki ahiret yurduna havale edilmiştir, yaradan'ın emriyle... kimbilir, ne hayırlar, ne hikmetler vardır... bilinmez, bilemezsiniz.

çektiğimiz özlemler, hasretler, acılarla pişer olgunlaşırız. sonra da bu acılarla mayalanan yürekler rahmet olur, merhamet olur, sağanak sağanak düşen şefkat olur, nur olur, tecrübe olur... gelecek nesillere!

yüreğim bir hoş oldu büşra'm... güzel kızım... yanımda annem, karşımda siz varsınız şu an... çok seviyorum sizleri.

her günümüzün anneler günü olması dileği ile, bütün annelerin ellerinden öpüyorum ve onlara en deruni sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum...
İster anne olsun ister baba..Onların yokluğu her zaman,her saat,her an hüzünlendirir ama böyle özel günlerde bir başka sızlatır yürekleri,onların yokluğu..(şimdiki gibi)

Mim Hocam..Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için..
Var/edene emanetsiniz..