Bilmece :)

• Konbuyu başlatan Bevadih
  • Başlangıç tarihi
B

Bevadih

Guest
**Okuma yazma bilmeyen zenciye ne denir?:)

**Adem peygamberin (aS)sahip olmadığı fakat çocuklarının sahip olduğu şey nedir?

[TB] Benzer konular

S

SimurG

Guest
Ynt: Bilmece :)

CevapLamak isterdim de, daha iLk baştan heyecanı kaçmasın istiyorum.. İpucu vereyim sadece, cevapLarın her ikisininde başharfi 'K' .. ( tabi cevapLarım doğruysa) :)

G

Gül-i rana

Guest

birinciyi bilmiyorum..pek anlamam ztnde yinede bunda şansımı deneyim dedim... :)
**Adem peygamberin (aS)sahip olmadığı fakat çocuklarının sahip olduğu şey nedir?
baba...(mı?)

B

Bevadih

Guest

cıx :)
biri belki doğru ama diğerı değil :)
SimurG' Alıntı:
CevapLamak isterdim de, daha iLk baştan heyecanı kaçmasın istiyorum.. İpucu vereyim sadece, cevapLarın her ikisininde başharfi 'K' .. ( tabi cevapLarım doğruysa) :)

B

Bevadih

Guest

Gül-i rana' Alıntı:
birinciyi bilmiyorum..pek anlamam ztnde yinede bunda şansımı deneyim dedim... :)
baba...(mı?)
baba ama eksik :)

A

Almina

Guest

SimurG' Alıntı:
ben buldum cevap vereyim mi..
yoksa heyecan sürsün mü ? :)

K

KARANFÝL

Guest

Birincisi "Kara cahil" mi?
Tamamen SimurG esintisi :D :)

G

Gül-i rana

Guest

gerçktenmiii çok sevindim.... ama ben birinciyide çok merak ettim kesin içinde zenci geçen bişiydirde.... :) bulamıyorum..

I

isoz

Guest

Pazardan aldım 10 tane eve geldim 100'ün karesi kadar olan şey nedir?
Bu soru 2009 ÖSS eşitağırlık sorusu. Hani eşitağırlıtan sınava girenler oluyor ya Türkçe Matematik sorularını çözebilen ancak fen veya sosyalbilgilere pek bakmayan kardeşlerimiz için ortak soru kitapçığına böyle sorular eklemeliyiz. :)

Yukardaki soruyu Öss kitapçıkları için netleştirecek olursak.

Pazardan aldım 10 tane eve geldim 100'ün karesi kadar olan şey nedir?
Aşağıdakilerden hangisinde Türk edebiyatının en bilinmezlerinden olan yukarıda :) rakamları değiştirilerek sunulan bilmecenin aslı ve miktarları doğru olarak verilmiştir?

A: Pazardan alınan Nar. Pazar adedi 5. Ev adedi 500
B: Pazardan alınan Armut. Pazar adedi 1. Ev adedi 1000
C: Pazardan alınan Elma. Pazar adedi 1. Ev adedi 1000
D: Pazardan alınan Nar. Pazar adedi 1. Ev adedi 1000

Ne bu şimdi :)
Allah'a emanet olun.