Bilinçaltı, duygular ne kadar gamdı, sukut sanki kaftandı!

Mustafa Cilasun

Sevda, muhabbete hasredilen tavdýr, harý rýzadýr!

[/size]
[/size]Kimi zaman haykırasım gelirdi
[/size]Etrafına nazar eden gözlerim ürkerdi, nedense acaba derdi
[/size]Boyun bükmek kederdi, taklit üzere olan inanç [/size]kim bilir neye yeterdi
[/size]Umut en vazgeçilmez de[font=]ğ[/font][/size]erdi, emel i[/size]ç[/size]in [font=]ş[/font][/size]artlanmak esefti, ke[font=]ş[/font][/size]keler ne garipti
[/size]
[/size]İnan[/size]ı[/size]rd[/size]ı[/size]m, kanard[/size]ı[/size]m, avunurdum
[/size]Anlamadan yanmaya adaydım, masumiyet adına yaşayandım
[/size]Anam, babam her [font=]ş[/font][/size]eyi bilir sandım, çekincesiz bir candım, yanıldım
[/size]Aklımı ve izanımı gerekçesiz kullandım, heyecan uğruna nasılda abanırdım, andım
[/size]
[/size]Bazen pencereden melül melül bakardım
[/size]İç[/size]imi burkan Saiklere kapanırdım, dinledi[font=]ğ[/font][/size]im [font=]ş[/font][/size]iirleri ya[font=]ş[/font][/size]ard[/size]ı[/size]m
[/size]Hüzün kokan hangi nesiri okusam, hicran dalgalarında çırpınsam, kanardım
[/size]Akan gözyaşlına yanmazdım, ruhumu dinlendirdiğime inanırdım, bir sürurla yaslanırdım
[/size]
[/size]Annem ve babam yıllar oldu rahmetlik olalı
[/size]Hoca telkin veriyordu, Arapça söylüyordu, oysa onlar bilmiyordu
[/size]Ruhla konuşmak, anlaması için çabalamak, münker ve nekiri dikkate almak acıydı
[/size]Oysa berzah ve can için inşirah ardı
[/size]Hocaya bel ba[font=]ğ[/font][/size]lamak tuhaft[/size]ı[/size], cennet ad[/size]ı[/size]na geçit vermek zandı
[/size]Kabir azabı nasıldı, mizan kurulmadan hesap sanki hazırdı, dima[font=]ğ[/font][/size] uzakt[/size]ı[/size]
[/size]Vicdan ve irade, aklın ve azmin didarında ki vahaydı, ütopya nasıl bir farktı
[/size]
[/size]Mustafa CİLASUN
[font=] [/font]
[/size]
[font=] [/font]

[TB] Benzer konular