'Bilişim Sektğründe Kadınların Yeri ve Etkisi' İzmir'de konuşulacak

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
'Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi' İzmir'de konuşulacak

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÃœTED), talip olduğu 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği organizasyonu için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından bu yıl yeniden görevlendirildi. 2012 yılında yapılacak 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü "Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi" teması etrafında şekillenecek.
TÃœTED, bu tema çerçevesinde gerek kamu gerekse telekomünikasyon sektörünün önde gelen firma temsilcilerini İzmir'de düzenleyeceği etkinlikte bir araya getirmeyi planlıyor.
TÃœTED organizasyonu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ım katılımıyla İzmir'de Kaya Termal Otel'de gerçekleşecek. 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, BTK Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve TÃœTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu'nun açılış konuşmaları ile başlayacak.
Etkinlikte mobil telekomünikasyon alanının 3 büyük operatörü Avea, Turkcell ve Vodafone'un yanı sıra Türk Telekom ve Türksat'tan temsilcilerin katılacağı ortak panelde "Sektörün Liderlerinden Bilgi ve İletişimde Kadının Akıl Terine Bakış" konuşulacak.
İkinci panelde ise BTK Kurum Başkan Yardımcısı Deniz Yanık moderatörlüğünde "2023 Hedeflerine Doğru Sektörde Kadının Yeri" tartışılacak. Yetkilendirme Dairesi Başkanı Elif Özdemir'in moderatörlüğünde, STK temsilcilerinin ortak katılımıyla düzenlenecek panelde ise konu "Sektör Sivil Toplum Örgütlenmesinde Kadının Yeri ve Önemi" olacak.
Telekomünikasyon sektöründe kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan TÃœTED, geçtiğimiz yıl İzmir'de yapılan başarılı organizasyona imza atmıştı. 2011'de tüm dünyada etkinlikler "Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Kırsalda Daha İyi bir Yaşam" temasını konu almıştı. 2012 yılında Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliklerinin organizasyonuna tekrar aday olmasının ardından TÃœTED, Bilgi ve İletişim Kurumu tarafından yeniden görevlendirildi.
TÃœTED, 23 yıllık birikiminin getirdiği deneyim ile yüksek katılımlı bir etkinliğe hazırlanıyor ve 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü'nü telekomünikasyon sektörü adına büyük bir sinerji ve farkındalık yaratılması için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyor. Paris'te 1865 tarihinde yirmi ülke tarafından ilk adımları atılan, şimdi ise merkezi Cenevre olan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU)'nin kuruluş günü olan 17 Mayıs, tüm dünyanın yanı sıra Türkiye'de de Dünya Telekomünikasyon Günü olarak kutlanıyor.
YAYIN TARİHİ: 10.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: 'Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi' İzmir'de konuşulacak
 

[TB] Benzer konular

Üst