'Besmeleli' Pantolonların Satışına Yasak...

'Besmeleli' pantolanların satışına yasakÇin'de üretilen ve arka ceplerinde 'Besmele' ile 'ALLAH-u Ekber' yazan kot pantolonların İran'da satışı yasaklandı.

Hakaret amaçlı Çinli pantolonların İran piyasasına sürülmesi, İran yargı organlarını hızla harekete geçirdi,ilk kararda bu pantolonların İran'a girişi yasaklandı. Doasyayla ilgili süreçse devam edecek..

Fars Haber Ajansı Türkçe servisinin haberine göre, arka cepleri üzerinde “Besmele” ve “ALLAH-u Ekber” gibi kutsal yazıların işlendiği Çin malı kadın kot pantolonların İran piyasasına sürülmesi üzerine, yargı organları bu meseleye el koyarak konuyu takip altına almaya başladı.

Tahran havaalanı mahkemesi Başkanı Yargıç Ahmed Esediyan, İmam Humeyni ve Mehrabad havaalanları gümrük Genel Müdürüne hitaben bir mektup yazarak genelde Doğu Asya ülkelerinden ithal edilen söz konusu pantolonların İran’a girişini engellemesini istedi.

Ajans haberinde daha önce Danimarka, İsrail, Fransa ve Suudi Arabistan'da İslam'a hakaret amaçlı mallar üretildiğini idda etti.


(Haber 7)
 
H

HAdeKa

Guest
Ynt: 'Besmeleli' Pantolonların Satışına Yasak...

daha neler göreceğiz ya Rabbim..

Çinden ne beklersin ki zaten..
 
Üst