Besmeleli Kot Pantolona Büyük Tepki...

Besmeleli kot pantolona büyük tepkiArka cebi üzerinde “Besmele” yazısı olan kot pantolona İslam dünyasından büyük tepki. Dubai'deki bir firma tarafından üretilen pantolonların İran'a sokulmaya çalışıldığı bildirildi.

İslam dünyasına yönelik yeni bir komplo. Arka cebi üzerinde "besmele" (Arapça, Bismillahirrahmanirrahim) yazısı olan blue jeansler (kot pantolon) piyasaya sürüldü.

Kot pantolonların Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)'ndeki “El-Nucum” adlı firma tarafından üretildiği belirtildi. İran'a sokulmaya çalışılan kot pantolonlarına güvenlik polisleri tarafından el konuldu.

İran güvenlik polisinin, yurda kaçak yollardan getirilen ve arka cepleri üzerine Arapça olarak “Besmele” yazısı işlenmiş olan kadın kot pantolonlarıyla ilgili tatbikatı artırdı.

İlk başta Çin tarafından üretildiği sanılan kot pantolonların ABD-İsrail ortaklığı olan bir firma tarafından yapıldığı kaydedildi. İranlı yetkililer, ekonomik ve siyasi rekabetlerden dolayı Çin'i İslam ülkelerinden çıkarmaya çalışan ABD-İsrail ikilisinin bu işi organize ettiklerini açıkladı. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.
 

[TB] Benzer konular

Üst