benimle 'turkche' konuşma!

C

CandanSoft INC

Guest
Ynt: benimle 'turkche' konuşma!

Aslında Konu Çok Güzel Yerlere Değinmekdedir Arkadaşlar Şimdi Şöyle Bir Tabir Söz Konusu " Emo " Farklı Stiller ( Moda Harici Kendi Tarzlarıdır ) ve Rock Sound Dinleyen Kişilere Verilen Bir Nevi Sıfatlaşmış İsimdir. Bu Still , Tarz Yurt Dışında Başlayıp Türkiyeyide Etkisi Altına Almış Bulunmakdadır. Yanlız Şöyle Bir Durum Söz Konusu İdir Yurt Dışındaki Rock Sevenler ve Emo'lar Tikky'ler Kullandıkları Cümleleri Asla Anlamsızca Kısaltmadan Kullanırlar Kendileri Farklı Bir Tarz'da Bulunmuş Olsalar Bile Kullandıkları Dil ve Kültür Kendi Ana Dilleri ve Kültürleridir.

Türkiyede İse Emo ve Tikky Kavramları Farklılıklar Kazanmış Bulunmakdadır Kişiler Kendilerine Farklı Stillerin Yanı Sıra Bu Stillere Uygun Olabileceklerini Düşündükleri " Anlamsız Cümleler Toplulugunu Oluşturmuşdur " .

Sizlere Şöyle Bir Anımdan Bashetmek İstiyorum Bir Gün Tatil İçin Gene Türkiyeye Geldiğimizde Otobüsde Belirli Bir İstikamete Seyir Ederken Arkamda Oturan İki Genç'in ( Emo ve Tikky ) Konuşmaları Şöyleydi.

" Tabi Bende Memnun Değilim Böyle Giyinmek ve Boyanmakdan Fakat Ne Yapalım Kanka Kızlar Bu Tarz'da Çok Katlanıcaz Artık İki Üç Dadlımmm Bebismms Diyoruz Kızları Yiyoruz Değmezmi Diyorlardı . "

Olayın Türkiyedeki Boyutu Buralara Kadar Gelmiş Bulunmakdadır .

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

yav candansoft, helalsin valla abim. seni tebrik ediyorum.
evvelen, sen çok gencecik yaşta ve kanada da yaşıyor olmana rağmen Türkçe'ye olan hakimiyetin fevkalade... bu demektir ki, köklerinden kopmamış, sana şahsiyet kazandıran kimliğine sıkı sıkıya bağlı kalmışsın. Bu vesileyle seni büyütüp yetiştiren ebeveynini kutluyorum. ALLAH onlardan razı olsun.

saniyen, yine gencecik yaşına rağmen, olgun insanlara mahsus yorumlar yapabiliyor, mevzuun derununa nüfuz edebiliyorsun.

salisen... bu arada, bugüne kadar hiç duymadığım kavramlarla bizi tanıştırıyor, bilgi sahibi kılıyorsun. Mesela, bu 'emo', 'tikky' falan her ne karın ağrısıysa...(bu arada Levent KIRCA'nın kulakları çınlasın!) ALLAHından kopanların nereye ve nasıl demirleyeceklerine dair bize aktüel bilgiler verebiliyorsun. iyi ki, sen o ucube kavramların temsil ettiği hanzolarla beraber değilsin abim! :D

S

SimurG

Guest

MiM' Alıntı:
. Mesela, bu 'emo', 'tikky' falan her ne karın ağrısıysa
Son günLerde küLtürümüze peydahLanan bu iki karın ağrısı (sizin tabirinizLe), asLında özün bozukLuğunu ve küLtürün bayatLıLığını göstermektedir..

Ve bizim topLumumuzda da marjinaL kesimLere karşı bir antipatiLik vardır. Bu dış görünüm odakLı stiLLere sahip insanLarı kendiLeri gibi görmedikLeri için yadırgarLar.. İşte bunLar kendiLerine farkLı bir tarz icat edip, farkLı topLum eLamanı oLduğunu gösteren TikkyLer ve EmoLar.. Kısaca bunLardan bahsetmek gerekirse.. MeseLa Emo deniLen grubun bir çoğu bayandır.. Asi bir ruh tarzına sahip oLduğunu beLLi edercesine siyahLara bürünen, rock ve rap seven, pek insanımsı bir görüntüye sahip oLamayan kesimdir (Satanist gibi yaratıkLar ). İstanbuLda yaşayanLar biLirLer, geneLLikLe Kadıköy, Taksim ve BeyoğLunda çokca görünen bu kişiLer, hiç utanma nedir biLmeden insanLardan sigara parası isteyecek kadar zavaLLı ve aciz tafyadır. BunLarı pek ciddiye aLmamak gerekir :) :) AğızLarından düşürmedikLeri küfürLerle, her iki cümLenin birinde hakaret içeren cümLe kuruLumLarıyLa ne kadar basit bir topLuLuk oLdukLarı açıktır..

TikkyLer ise; emoLara göre maddi geLiri yüksek kişiLerdir.. Gökkuşağımsı rekLerLe doLaşan, ağızLarına bir keLimeyi sakız yaparcasına, genişLeterek uzatarak konuşan (ben bunu çok sevdimmm, nabeerrrr gibi), kıyafetLerinin markaLarını yoL trafik Lavhası gibi özeLLikLe göstermeye çaLışan (bu yüzden kocaman markaLarı yazan kıyafet seçerLer), ukaLa görünmeyi seven kişiLerdir..

(Birde Hüzü LaL'den öğrendiğim kadarı iLe bu Emo görünen kişiLer, geneLLikLe kLavyede "L" harfLerini büyük yapıyorLarmış. Hey ALLAHım, ne garip ego tatminLeri var bunLarın ::) ;D )

Ã

þeyda

Guest

Eskinin pank yada punkçularına şimdiki emo' lar deniliyor..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

SimurG' Alıntı:
(Birde Hüzn-ü LaL'den öğrendiğim kadarı iLe bu Emo görünen kişiLer, geneLLikLe kLavyede "L" harfLerini büyük yapıyorLarmış. Hey ALLAHım, ne garip ego tatminLeri var bunLarın ::) ;D )
yav abim, acaba nerden hatırlıyor olabilirim bu L harfi mes'elesini?! :D
yoksam o abilerini örnek alıyor olabilirler mi acaba? :D
valla bayağı akıllı kişilermiş bu 'emo'lar, vesselam!!!
:D :D :D

B

Bevadih

Guest

Alemsiniz değerli abim ...Var/olun emi.. :D :D

C

CandanSoft INC

Guest

MiM' Alıntı:
yav candansoft, helalsin valla abim. seni tebrik ediyorum.
evvelen, sen çok gencecik yaşta ve kanada da yaşıyor olmana rağmen Türkçe'ye olan hakimiyetin fevkalade... bu demektir ki, köklerinden kopmamış, sana şahsiyet kazandıran kimliğine sıkı sıkıya bağlı kalmışsın. Bu vesileyle seni büyütüp yetiştiren ebeveynini kutluyorum. ALLAH onlardan razı olsun.

saniyen, yine gencecik yaşına rağmen, olgun insanlara mahsus yorumlar yapabiliyor, mevzuun derununa nüfuz edebiliyorsun.

salisen... bu arada, bugüne kadar hiç duymadığım kavramlarla bizi tanıştırıyor, bilgi sahibi kılıyorsun. Mesela, bu 'emo', 'tikky' falan her ne karın ağrısıysa...(bu arada Levent KIRCA'nın kulakları çınlasın!) ALLAHından kopanların nereye ve nasıl demirleyeceklerine dair bize aktüel bilgiler verebiliyorsun. iyi ki, sen o ucube kavramların temsil ettiği hanzolarla beraber değilsin abim! :D
Mim Abi Teşekkürler Allah Cümlemizden Razı Olsun , Türkçe Yazarken Bazı Sert Ünsüzler ve Yumuşamalarda Hatalarım Olabiliyor Bu Hatalarımdan Dolayı Hepinizden Özür Dilerim . Bu Dediklerine Nazaran Birşey Diyeyim Abi Canadaki Arkadaşlarımdan Bazılarını Geçen Sene Türkiyeye Getirmişdik Tabiki Amaç Tatilin Yanı Sıra Bizi Yakından Görmeleri Aile İçin Davranışlarımınız Sıcaklığı Arkadaşlıkların Samimiyeti Vatan ve Bayrak Sevgisini Gösterebilmekdi.

İsimini Hatırlıyamadım Bir Lokantaya Girdiğimizde Dualardaki Arapça Yazıları Gören Arkadaşım Bana Şöyle Bir Soru Yöneltmişdi , Duvarlardaki Yazılarda Ne Yazıyor ve Neyi Temsil Ediyorlar Görünüş Olarak Hoş Durmuş Dedi , Hepsinde Ne Yazdığını Bilmiyorum Fakat Yüce Rabbimizin İsminin Olduğunu ve Onun İsminin Bulunduğu Yerde Kötülüklerin Olmuyacağını Söyledim Biraz Gülümsedi Pek Tatmin Edici Bir Yanıt Olmamısdı Çünkü Onun İçin ve Benim Açımdanda Pek Anlatıcı Bir Cevap Olmamışdı , Yemeklerimizi Yedik Çıkdık Plaja Dogru Gittik ve Oradaki Bir Canadalı Vatandaş ( Canadalı Oldugunu Sonradan Öğrendik ) Canada Bayragından Yapılmış Şort Giymişdi ve Arkadasım Dediki ;

- Bak Görüyormusun Sevgi Budur İşte Bağımlılık Budur Gittiğimiz Yerde Yanımızda Götürürüz Dedi ( Şort İçin Diyor Bunları )
- Sonra Bana Dedi Ben Hiç Türk Bayraklı Bir Şort Göremedim Dedi ...

Ben : Şaşırdım ve Ne Cevap Versem Diye Düşünüyordum
Ben : Yanılıyorsun Sevgi ve Bağımlılık O Davranışda Bulunmamakdadır.

- Neden Ki ?

Ben : Biz Uğruna Milyonlarca Şehit Verdiğimiz Vatanımızın Sembolü Bayrakımızı Tatillerde Şort Olsun Diye " Popomuza Diktirmeyiz " Biz Kalbimize Çizdiririz Dediğimizde ..

Arkadaşım Adeta Şok Olmuşdu ve Yüzünün Rengini Görmeliydiniz :)

Yani Demek İstediğim Her Zaman Yurt Dışında Olsun Türkiye Olsun Herkese Kendi Toplumumu Anlatmışımdır Tabiki Sallamadan , Herkesde Ottomans Gücüne ve Kudretine Şuan Bile Hayrandır.

Biz Uğruna Milyonlarca Şehit Verdiğimiz Vatanımızın Sembolü Bayrakımızı Tatillerde Şort Olsun Diye " ****muza Diktirmeyiz " Biz Kalbimize Çizdiririz Dediğimizde ..
Tam da onlar tarafından algılanabilecek sözlerdi bunlar... Üstüne, konuşma gibi bir hataya düşmediklerini umuyorum...

Yüreğinize sağlık CandanSoft INC...

C

CandanSoft INC

Guest

liprade' Alıntı:
Biz Uğruna Milyonlarca Şehit Verdiğimiz Vatanımızın Sembolü Bayrakımızı Tatillerde Şort Olsun Diye " ****muza Diktirmeyiz " Biz Kalbimize Çizdiririz Dediğimizde ..
Tam da onlar tarafından algılanabilecek sözlerdi bunlar... Üstüne, konuşma gibi bir hataya düşmediklerini umuyorum...

Yüreğinize sağlık CandanSoft INC...
Yok İçinden Birşey Demek İstese Bile Dilinde Nasıl Bir Açıklama Yapabileceği Cümleler Dökülmedi.

H

HAdeKa

Guest

güncelleme mahiyetince!

bi de abimin de bahsettiği gibi;
v ye f
z ye s
c ye j
c ya ch
ş ye sh
demezler mi sinir oluyorum güya sirinleşmek cabasındalar..

güsel olmas gidiyos geliyos
efet sefiom
janım jijim abijim

nedir bunlar yahu çok yapmacık!!

H

HAdeKa

Guest
Ynt: AHMET BEY

acaba bu benimle turkche konuşma konusuna daha mı yakışır ?

çok hoş bu sunum olmuş begendim

S

serdengecti

Guest

o konu buraya taşınmış :D

H

HAdeKa

Guest

sesimi duyan kim ise...

dusuncelerimin kaale alınması benim ziyadesiyle mutlu etti Allah razı olsun..

...

bi de yanlış söylenen sözcukler vardır ya:
diks disk
lanet nalet
yanlış yannış gibi..

T

tanyurd

Guest

Bu konu için gerçekten duyarlı kardeşlerimiz varmış maşallah.. 4 sayfanın tamamını okuyamadım ancakara ara baktım.. bende konu adına faydalı bir eser sunayım istedim..

çok değerli bir tarihçi, aynı zamanada düşünce ve islami esrler yazarı.. hayatını okuyanlarınız sadece değerli demekle çok düşük bir övgü ifadesi kullandığımı anlayacaklardır.. zaten kitap adına yazılmış kısa açıklama durumu gayet güzel özetliyor..

buyurun.. "Muazzez davamızın kılıçlaşan kalemi" Kadir Mısıroğlu

Aziz Genç!...
İslam yazısının ilgası ve güzel Türkçemizdeki tahribat büyük ve azametli imparatorluğumuzun mübarek ecdad kanlarıyla yoğrulmuş, yirmi milyon kilometrekareden ziyade olan topraklarını kaybetmemizden daha büyük bir felakettir.

Belki üzerinde layıkı ile durup düşünemediğin için bugüne kadar "İslamcı Olmak"la "Uydurma Kelimeleri Kullanmak" arasındaki tezadı kavrayamamış olabilirsin!... Unutma ki, hatadan dönmek bir fazilettir ve sen henüz öğrenme safhasındasın!...