Ben Rüzgarım Sen Ateş

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Ben Rüzgarım Sen Ateş-Annemarie Schimmel

Mevlana’nın bildiğimiz veya bildiğimizi zannettiğimiz fikirlerini yeni mana boyutlarıyla önümüze açar. Gençlik yıllarında Mevlana’yı tanıyan yazar, ömrünü kendi ifadesiyle sadece İslam Tasavvufunun değil mistisizmin de bu en büyük şairine adar. Bu yolda kemal derecesine erer. Avrupa’da hatta bütün Dünya’da Mevlana’yı en iyi bilenlerden biri, belki de birincisi olur. Bu eseriyle Mevlana’nın semboller dünyasında seyahat ederek onun dünya görüşünü, aşk anlayışını, şiire bakışını ve dua hakkındaki ince fikirlerini şairane üslubuyla anlatır. Anlatımını Mevlana’dan aldığı sayısız şiir, mecaz ve esprilerle adeta bir dantel gibi dokur. Senail Özkan’ın güzel Türkçeyle yazılmışçasına tercüme ettiği bu eser, Mevlana'yı anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kılavuzdur.

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: Ben Rüzgarım Sen Ateş

Kitap başlığı muhteşem...

Zira tanıtımda öyle...okununasıl bir kitap....Araştırıp öğrenme tembebliği gösteren ben bu şekilde araştırma kitaplarına hakkını vermek lazım...

Ve bizden olan değerlerin yabancılar tarafından araştırlmasınıda hazmedemesemde yanlı olmuyorlar..O açıdan hoş...

Bakınacağım kitaba abi...Teşekkür ederim....