Bademcik Ameliyatından Korkanlara Müjde!

liprade

New Member
Bademcik ameliyatından korkanlara müjde!

Kansız ve ağrısız bir şekilde bademciklerden kurtulmak için gelişen teknoloji artık 15 dakika yeterli. ligaSure yöntemi ile bakın nasıl bademciklerden kurtulabilirsiniz?

İlgi hastanesi Kulak Burun Boğaz Hekimi Uzman Doktor Umut Say kansız ve ağrısız bir şekilde yapılan bademcik ameliyatı ile ilgili haber7'nin sorularını cevaplandırdı:

LIGASURE YÖNTEMİ NEDİR?

LigaSure dokuya uygulandığında bir çeşit ısı enerjisiyle doku içinde ve damarlarda yapışmayı sağlayan yeni bir teknoloji ürünü. Böylelikle dokuda halen yaygın olarak yapılmakta olan bir pensle tutup bağlanarak damarların ayrılmasını sağlıyor. Oldukça pratik ve cerraha kolaylık sağlayan bir yöntem ve 7-8 mm çaplı damarlara dek emniyetli bir şekilde ayrılmayı sağlıyor.

BADEMCİK AMELİYATI NASIL YAPILIR VE NE KADAR SÜRER?

Kanama yapan damarlar elektro termal bir cihazla yapıştırılıp, daha sonra ise yapıştırılan damar kesiliyor. Bu yöntemin klasik ameliyatlara oranla birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Sistem, 45-50 dakika olan ameliyat süresini de 10-15 dakikaya indiriyor.

ESKİ SİSTEM OPERASYONLARDA AĞRI VARDI BİRDE HASTALARIN KANAMASI HEMEN KESİLMEZDİ LİGASURE'DE GELİNEN SON DURUM NEDİR?

Bu sistemde yapılan ameliyatlar dikişsiz ve kansız olduğu için hastalar eski sistemdeki gibi acı duymuyor ve gün içersinde taburcu olabiliyorlar. Yani sabah ameliyat olan bir hasta öğleden sonra taburcu olabiliyor. Ligasure sistemde dikiş olmadığı için çevre dokulara da zarar verilmiyor ve hasta daha çabuk iyileşiyor. Ayrıca kanama olmadığı için operasyonu gerçekleştiren cerrah için de büyük bir rahatlık sağlıyor.

Uzm.Dr. Umut Say
www.ilgihastanesi.comhttp://
 
Üst