'Aziz Yıldırım ğlüm riski altında'

fussilet

Üye
Yönetici
'Aziz Yıldırım ölüm riski altında'

AJANSLAR
Davada tanık olarak ifadesine başvurulan Aziz Yıldırım'ın doktoru Mustafa Serdar Erkan, Yıldırım'ın pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye kaldırıldığını, bu rahatsızlığı olanın mutlaka hastanede yatması gerektiğini belirtti.
Yıldırım'ın avukatı, Mustafa Serdar Erkan'ın tanıklığının suçlamalarla ilgili olmadığını, Aziz Yıldırım'ın sağlık durumuyla ilgili olduğunu kaydetti.
Yıldırımın avukatları, "Sanığın durumunu değerlendirilirken her türlü durumu göz önünde bulundurulmalı. Tutuklanmasından itibaren sağlık sorunları var. Özellikle son 10 günde hayatını tehdit eder durumda. Bunu da açıklamasını istiyoruz." dedi.
Yıldırım'ın pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye yattığını ifade eden Erkan, "Pankras değerleri yüksek, iç kulaktan ya da beyinden kaynaklanan denge sorunu var" dedi. Aziz Yıldırım'ın avukatı Dede, "Aziz Yıldırım cezaevinde yaşamını devam ettirebilir mi? Ölüm riski ne kadar?" diye sorması üzerine doktor Erkan, "Pankreas intihabı değerleri yüksek olan kişi hastane de olmalı. Bu ölümcül bir hastalık zaten. Hastane dışında kalmaması gerekir. Ölüm riski altındadır. Aziz Yıldırım'ın cezaevinde pazartesiden cumaya kadar yüzde 20 ölüm riski bulunmaktadır" diye cevap verdi.
Erkan, "Yıldırım, pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye alındı. Kan şekeri kontrolsüz. Komplike böbrek kisti var. Beyin MR'ı yapılacak." açıklamasını yaptı.
YAYIN TARİHİ: 01.06.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: 'Aziz Yıldırım ölüm riski altında'
 

[TB] Benzer konular

Üst