Avartar Resmi

• Konbuyu başlatan Resulehasret
  • Başlangıç tarihi
R

Resulehasret

Guest
Selamunaleyküm değerli abiler, ablalar ve kardeşler... Liprade ile aramızda bahsini ettiğimiz bir konu vardı. Şöyle ki; Üyelerin avartarlarlarına şahsi resmini koyabilmeleri yasaklansın mı diye. Bu konuda sizlerin düşüncesi nedir?

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Avartar Resmi

Net bir karar yoktu sanırım abla. :) Benim de resmim vardı bir ara avartarımda. Mim hocamında var. Açıkcası benim ikilemde kaldığım bir konu. Sadece bayanlara yasaklı olsun. :D

Selamun aleykum...

O ve ona benzer bayan resimleri zaten sitemizce yasak... Bu konuda Samimi hocamız kurallar adı altında maddeler eklemişti... Üstüne, tarafımdan defalarca söz konusu üyeler ikaz edilmiştir... Hala durum böyleyse nasıl bir tutum izlemeliyiz..?

B

Bevadih

Guest

Bunun toplu olarak görüşülmesine bile gerek yok..

Resim; özellikle bayan arkadaşlarımızın resım koyması ellbette yasak olsun.!.

Burada tesetturden, zinadan, fıtneden vs den dem vururken bunların olusmasına zemin oluşturacak her unsur uzak olmalı..

Kurallarda şımdıye kadar yer almamış ise yazık derim..

Selam ile.

R

Resulehasret

Guest

Yanlış anlaşılmasın bende karşıyım kesinlikle avartara resim koyma meselesine. İstişare etmeyi de ben önerdim, aslında evet istişare edilecek bir konu bile değil. Ama yine de direk şahsi bir uyarı yaparsak kalbi kırılır diye düşündüm, en azından istişare edilip, ortak karara varıldı denince belki kırıcı olmaz diye düşündüm. Ama sanırım bu uyarıyı liprade üstlendiğine göre :), bu istişareyide yapmak gereksiz oldu haklısınız. Hem samimi hocamın bu uyarısını görmemiştim ben, yoksa bu konuyu açmazdım.

Resulehasret, o linki Bevadih ablanın sözü üzerine koymuştum... İstişare iyidir ama bütün görevli kardeşlerimiz aynı soruna aynı tepkiyi verdiği müddetçe... Yoksa pek bir anlam ifade etmez...

Konunun açılması iyi oldu... Bu sorun bu şekilde ilk kez ele alındı -sanırım-... :) İnşallah kararlarımız daha net olacaktır...

R

Resulehasret

Guest

Evet öyle olacaktır inşaallah. :)

S

SimurG

Guest

Siz yanLış yapmazsınız inşaLLah.. KararLarınızın arkasındayım.. :)

K

KARANFÝL

Guest

Ben gündüz bi ara girince bahsedilen kişinin resmini gördüm ve açıkçası bende hoş karşılamadım..

Doğru bir karar..

Yöneticilerimize teşekkürler..:)

S

SimurG

Guest

ALLahtan benim avatarımdaki tanınıyor.. Yoksa avatardaki benim diye, benide siLer bu yöneticiLer :)

K

KARANFÝL

Guest

SimurG' Alıntı:
ALLahtan benim avatarımdaki tanınıyor.. Yoksa avatardaki benim diye, benide siLer bu yöneticiLer :)
Aslında hocam size benziyor, yani sima olarak değil elbette fakat bu düşünür hali tam sizi yansıtıyor..:)

S

SimurG

Guest

KARANFİL' Alıntı:
Aslında hocam size benziyor, yani sima olarak değil elbette fakat bu düşünür hali tam sizi yansıtıyor..:)
Yüreği güzeL insan.. ne diyeyim sana, bu sözünLe bana verebiLeceğin en güzeL hediyeyi verdin.. MaLcoLm-x'e benzettinya beni bundan daha büyük bir şeref oLamaz.. Her ne kadar hüsn-ü zannından söyLüyor oLsanda ve Layık oLamasam da çok ama çok hoşuma gitti..

Rabbim gönLüne göre versin.. diLerim hayatta karşına hep MaLcoLm-X'Ler çıkar..

Resulehasret' Alıntı:
...bu istişareyide yapmak gereksiz oldu... ...yoksa bu konuyu açmazdım.
Hala aynı fikirde değilsinizdir değil mi..? Bu vesileyle yüzümüze gülümseme geldi... :) Muziplikler, mutluluklar... Daim ola inşallah...

Allah c.c razı olsun Resulehasret...

K

KARANFÝL

Guest

SimurG' Alıntı:
KARANFİL' Alıntı:
Yüreği güzeL insan.. ne diyeyim sana, bu sözünLe bana verebiLeceğin en güzeL hediyeyi verdin.. MaLcoLm-x'e benzettinya beni bundan daha büyük bir şeref oLamaz.. Her ne kadar hüsn-ü zannından söyLüyor oLsanda ve Layık oLamasam da çok ama çok hoşuma gitti..

Rabbim gönLüne göre versin.. diLerim hayatta karşına hep MaLcoLm-X'Ler çıkar..
Bu söylediğim zandan öte benim için bir gerçektir..Her zaman duruşunuzla malkom x'i anımsatıyorsunuz bana..

Ama o bakışlarına gözlerim dalınca bir tuhaf oluyorum, çok etkili değişik bir bakış..

Ayrıca son satırınızda ki güzel duaya gönülden "aminn" diyorum hocam..

R

Resulehasret

Guest

liprade' Alıntı:
Hala aynı fikirde değilsinizdir değil mi..? Bu vesileyle yüzümüze gülümseme geldi... :) Muziplikler, mutluluklar... Daim ola inşallah...

Allah c.c razı olsun Resulehasret...
Amin, sizden de razı olsun inşaallah... Yok değilim, iyi olmuş konuyu açtığım, gönüller hoş oldu. :)