Asustan İnanılmaz Hızlarda Veri Aktarımı

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
ASUS, USB 3.0 ve SATA 6Gb/s teknolojilerini destekleyen yeni nesil anakartlarını, son kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Intel P55 yonga setine sahip ASUS'un P7P55D-E Serisi anakartları, sahip oldukları tümleşik köprü yongası sayesinde USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s bağlantı teknolojilerini kullanıcılarla buluşturuyor.

USB 3.0 standardı USB 2.0'a göre kat be kat daha yüksek veri aktarım hızlarını garanti ediyor. Sabit disk okuma ve yazma hızlarını %50 oranında arttırabiliyor. Örneğin 20 GB boyutunda bir HD filmi aktarmak artık 70 saniyeden daha kısa bir zaman alıyor ve 4 MB'lık bir müzik dosyası ise sadece saniyenin yüzde biri (10 ms) içinde sabit diskinize depolanıyor.

İlgili köprü yongası bulunmayan anakartları satın almış olanlar da üzülmesinler. Çünkü Asus bu kullanıcılar için U3S6 adlı bir genişleme kartı tasarladı. PCI Express 4x ve üstü yuvası olan herkesin kullanımına sunulan bu kart sayesinde veri yolu genişliğini ikiye katlamak mümkün.Yeni nesil Asus anakartlar Windows 7 sürücülerle beraber geliyor.

DDR3 destekli ASUS P7P55D-E/P7P55D Serileri, Xtreme Design'ın getirdiği tüm yenilikleri üzerinde barındırması ile ilgi çekiyor. Hybrid Processors, Hybrid Phase Technology ve Hybrid OS. Hybrid Processors kullanıcıların işlemcilerine kolayca ve gerçek zamanlı olarak overclock yapmasını hayal olmaktan çıkaran bir özellik. P7P55D-E ve P7P55D serisi anakartlar sahip oldukları Hybrid Phase güç sistemiyle fazların yük dengesini otomatik olarak ayarlayıp daha az ısınmalarını ve güç kaybının daha az olmasını sağlıyorlar. Dahası Express Gate denilen benzersiz bir özellik (Linux tabanlı yardımcı bir işletim sistemi) yardımıyla kullanıcılar internete ve 1000 civarı Flash tabanlı oyuna "birkaç saniye" içerisinde erişebiliyorlar.
 

[TB] Benzer konular

Üst