Artvin'de "Dikkat Ayı Çıkabilir" Levhaları...

ARTVİN'DE 'DİKKAT AYI ÇIKABİLİR' LEVHALARI

Artvin Milli Parklar Müdürlüğü tarafından, Şavşat ilçesinde kara yolu üzerine ''dikkat ayı çıkabilir'' yazılı levhalar konuldu.

Artvin Milli Parklar Müdürü Faruk Bucak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda ormanda yiyecek bulamadıkları için yerleşim yerlerine inen ayıların vatandaşlara zaman zaman zarar verdiğini belirterek, ''Biz de kurum olarak vatandaşlarımızı yerleşim yerlerine inen ayıların saldırılarına maruz kalmamaları için uyarmak durumunda kaldık'' dedi.

Özellikle nesli tükenen boz ayıların yaşadığı bölge yakınındaki Şavşat-Meydancık kara yoluna 3 adet tahta uyarıcı levha yerleştirdikleri ifade eden Bucak, ''Bu levhaları, vatandaşlarımızın olası ayı saldırılarına karşı daha dikkatli olmaları için tedbir amacıyla koyduk'' diye konuştu.

Bucak, kurum olarak doğal hayatı korumak, aynı zamanda doğal hayatın ayrılmaz parçası olan yaban hayvanlarını korumak için de çaba gösterdiklerini kaydetti.

A.A

[TB] Benzer konular Forum Tarih
fussilet Ekonomi 0 653

[TB] Benzer konular

K

KARANFÝL

Guest
Ynt: Atvin'de "Dikkat Ayı Çıkabilir" Levhaları...

MİM hocamızın memleketinde de ayı tehlikesi varmış, aslında bir çok yerde var.
Bu levhalar çoğalabilir.Rize'de dayım bir kaç kez yolda karşılaşmış ayılarla, ama bir şey olmamış çok şükür :)

Evet burada da çoktur... Şükür ki sadece izleriyle muhattap olduk... Yoksa kaçacak yerimiz yok gibiydi...

K

KARANFÝL

Guest

Rize'de çakal da çok hocam, ben orda okurken, kış geceleri sesleri gelirdi çok ürperirdik :)

K

KARANFÝL

Guest
Ynt: Artvin'de "Dikkat Ayı Çıkabilir" Levhaları...

O kadar iç-içesiniz yani :)
Dikkat edin bu çakallar bir çakallık yapmasınlar :)

Konuyu ayılardan çakallara getirdim ya maşallah bana:)

Ynt: Artvin'de "Dikkat Ayı Çıkabilir" Levhaları...

Hele de sabahın erken saatlerinde ve akşam ezanı saatlerinde...

Konunun bu hali yeni değil...:)

Misafir kardeşimizin bu konuda sözü vardı ama yok şu an...