Arapça Konuşmanın Pratik Yolu

Arapça konuşmanın pratik yolu

İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunu Arapça öğretmenler grubu tarafından kurulan Onlinearabic.net ekibinin oluşturduğu www.onlinedil.net Canlı Arapça Konuşma Platformu hizmete açıldı!

Uzun zamandır Arapça öğrenimi konusunda farklı ve etkili çalışmalar yapan Onlinearabic.net ekibi başarılı çalışmalarına yeni bir uygulama daha ekledi.

Onlinearabic.net hocalarından İhsan Dinç’in yaptıkları çalışmayı şöyle özetliyor: "Arapça konuşabilme yeteneği kazanmanın, geliştirmenin ve bu yeteneği güncel tutabilmenin en etkili yolu o ülke insanlarıyla konuşabileceğiniz bir ortamda bulunabilmektir. Öyle bir ortam düşünün ki Arapça güleceksiniz, Arapça şaka yapacaksınız, Arapça tartışacaksınız ve Arapça düşünmeye zorlanacaksınız... Böyle bir ortam ancak bir Arap ülkesine giderek yakalanabiliyordu. Ama şimdi biz bunu değiştirdik. Arapça konuşmak için artık mutlaka yurtdışına çıkmanıza gerek yok. Aile güvenliği ortamında Onlinearabic denetimindeki dil stüdyolarında görevli Arap öğretmenlerle Arapça bilginizi konuşmaya dönüştürebilirsiniz. Aylarca uğraşarak kazanmaya çalıştığınız bilgileri birer ikişer saatlik uygulamalarla konuşmaya aktarmanın rahatlığını ve zevkini yaşacaksınız.”

"Onlinedil Canlı Arapça Konuş" sisteminin amacı ne?

Bu sistemin amacı, gerek Arapça eğitimi sürecinde gerekse günlük hayat veya iş hayatında karşılaşılan "akıcı Arapça konuşma problemi”nin çözümüne katkı sağlamak olarak özetlenebilir. Arapça konuşma kabiliyetini geliştirmek isteyen, pratik yapabilmek amacıyla Arap ülkelerine gidemeyen kişiler istedikleri yer ve zamanda, oldukça uygun fiyatlarla bu açıklarını kapatabiliyorlar. Üstelik bu konuşma seanslarında birebir öğretim tecrübesi bulunan ana dili Arapça olan Arap öğretmenlerle konuşma imkanı bularak çok daha rahat ve güvenilir olan bu platformdan istifade edebiliyorlar.

Kimler katılabiliyor?

Temel/Orta/İleri Arapça bilgisi olan bay, bayan Arapçaya ilgi duyan herkes bu konuşma seanslarına katılabiliyor. Öğrencileriyle akıcı bir Arapça konuşabilmeyi isteyen öğretmenlerden tutun, Arap ülkeleriyle ticari veya turistik ilişkileri olanlar, üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatında ya da İlahiyat Fakültelerinde, İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler, Arapça’ya ilgi duyan özel okul öğrencileri veya mezunları bu sistemden istifade edebiliyor.

Konuyu kursiyer kendisi seçiyor

"Onlinedil Canlı Arapça Konuş” platformunda ders kaydı yaptırmak istediğinizde konu seçimini de yapabiliyorsunuz. Böylece randevu saatiniz geldiğinde sizi karşılayacak olan Arap hoca da sizin hangi konu hakkında konuşmak istediğinizi biliyor ve sizi buna göre karşılıyor. Genel hatlarıyla belli başlı konular ise şunlar: Serbest Konuşma, spor, eğitim, kültür-turizm, ticaret, sağlık, basın-yayın

Bir ders 50 dakika

Derslere katılmak isteyenler için, yapılması gereken işlemler çok basit:

www.onlinedil.net sitesine girin;
Üye olun;
Gün, saat ve konu belirleyin,
Ders gününüz ve saatiniz geldiğinde Arap hocanız sizi bekliyor olacak.
 

[TB] Benzer konular

Üst