Anneme İthafen !!

• Konbuyu başlatan SimurG
  • Başlangıç tarihi
S

SimurG

Guest
Herkes unutsa da o unutmaz seni; ÖLsen de, kaLsan da, gitsen de, kayboLsan da.. Kimse kaLmasa da seni seven, sürekLidir onun sevgisi..

Kırsan da, incitsen de.

Herkes siLdiğinde biLe, kaLın ve büyük harflerLe yazıLıdır ismin onun kaLbinde...

Herkes gittiğinde biLe, yanındadır. Ya bedeni, ya ruhu iLe...

Herkes düşmanın oLduğunda da savunur seni, herkes daLkavuğun kesiLdiğinde de vurur yüzüne hataLarını...

Unutsan da unutmaz, gitsen de geLir seninLe...

SiLsen de ismini, ismin onun gözünde yazıLıdır..

Düşman oLsan biLe, dosttur sana..

YabancıLaştığında herkes ve her şey sana, o en yakınındır.. Çaresiz kaLdığında, çarendir, sırf varLığı iLe.. ELin boşta kaLdığında eLini tutandır, gözLerin yaşardığında ağLayacağın bir omuzdur o...

CisimLeşmiş rahmet, somutLaşmış şefkattir...

Odur; hayatı koLaylaştıran, hayata aLıştıran, hayatı sevdiren.

Odur; ayakLarının üstünde 'day day' durduran, iLk adımı attıran, iLk keLimeyi söyLeten..

Evi ev yapan, memleketi memleket..

Yanındayken, kıymeti biLinmeyenLer Listesindedir.. İsmini oradan çıkarmak için, önce senin evden çıkman gerek.. Önce 'day day' duramayıp düşmen, yaraLanman gerek.. Önce kayboLman, ağLayarak kucağına varman gerek..

Sonra düşünmen, hissetmen gerek..

O rahmeti, şefkati; o, anneLeştiğinde meLekLeşen insanı tanıman gerek.

Hissettikten ve anLadıktan sonra söyLemen gerek:

Seni Seviyorum ANNE...

* * *
AnneLer günü mü?

- hergün

Fatih Y.
2008

[TB] Benzer konular

Ynt: Anneme İthafen !!

"CisimLeşmiş rahmet, somutLaşmış şefkattir...

Yanındayken, kıymeti biLinmeyenLer Listesindedir..."

Yürek ürününüz, çocuk saflığındaki ifadelerin yanısıra hayatın gerçeklerinin betimlenmesinde de bir o kadar soğuk...

1+1=2 kadar gerçek ama bir o kadar da iç acıtan...

Kaybetmeden kıymet bilenlerden olabilmek ve ona olan kabarmış borçlarımızın farkına varıp layıkıyla evlat olabilmek ümidiyle...

O bizim 7/24 annemizse 1/365 de neyin nesi...

Yüreğinize sağlık SimurG hocam... Neredeyse tek solukta okudum... :)

Rahmana emanet olun...

B

Bevadih

Guest

Çok harikaydı üstadım..

Senin yazınla beraber ,elleri öpülesi ,cennet bileti annelerimize selam olsun...

Liprade tahlili yapmış:) susam ben ...

S

SimurG

Guest

SevgiLi Liprade ve Bevadih.. Her ikinize de teşekkür ediyorum.. Okuyan gözLerini, hisseden yüreğiniz var/oLsun..

DeğerLi insan Liprade; oLayLara bakış açınLa birLikte spesifik yorumLarınLa ve yüreğinLe, hemen hemen her konunun yorumunda aranan kişi haLindesin ( Mim abiden sonra :) )

Kadını yaratıp, ona anneLik verene emanetsin/iz..

D

DAMRAM

Guest

CisimLeşmiş rahmet, somutLaşmış şefkattir...

Odur; hayatı koLaylaştıran, hayata aLıştıran, hayatı sevdiren.

Odur; ayakLarının üstünde 'day day' durduran, iLk adımı attıran, iLk keLimeyi söyLeten..

Evi ev yapan, memleketi memleket..
COK DOGRU ABLAM ANNEMIN EVI KÖYÜ KASABASI MEMLEKETI BEN BUNA SAHITIM SIDI BIZDE OLDUK ANNE AYNEN ANEMI YENI ANLIYORUM VAZ GECILMES ANNE EVININ CENNET EDER CENNETTEDE MELEKLER

SimurG' Alıntı:
SevgiLi Liprade ve Bevadih.. Her ikinize de teşekkür ediyorum.. Okuyan gözLerini, hisseden yüreğiniz var/oLsun..

DeğerLi insan Liprade; oLayLara bakış açınLa birLikte spesifik yorumLarınLa ve yüreğinLe, hemen hemen her konunun yorumunda aranan kişi haLindesin ( Mim abiden sonra :) )

Kadını yaratıp, ona anneLik verene emanetsin/iz..
:-[ :-[ :-[

SimurG hocam ne yaptınız siz..?

Aynalar, aynalar, aynalar... İyi ki varsınız, yalnız bırakmazsınız... :)

Yüreğimize merhameti nakşedene binlerce şükür olsun...

*Mim hocamızla aynı cümlede olabilmek bile büyük lütufken...

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

Kırsan da, incitsen de.

Herkes siLdiğinde biLe, kaLın ve büyük harflerLe yazıLıdır ismin onun kaLbinde...

Herkes gittiğinde biLe, yanındadır. Ya bedeni, ya ruhu iLe...

Ne kadar güzel dile getirmişin Sevgili SimurG,

Yüreğine sağlık kardeşim.

S

SimurG

Guest

liprade' Alıntı:
*Mim hocamızla aynı cümlede olabilmek bile büyük lütufken... [/font][/size]

Mim hocamızla aynı cümlede olabilmek bile büyük lütufken,.. onun ismini dahi yazdığında aLdığın hazzı düşünemiyorum..

BiLmem anLatabiLdim mi? :)

S

SimurG

Guest

...Tefekkür...' Alıntı:

Ne kadar güzel dile getirmişin Sevgili SimurG,

Yüreğine sağlık kardeşim.
ALLah razı oLsun.. sizinde hisseden yüreğinize sağLık..

Rahman oLana emanetsiniz..

Siz zaten iyi bir anlatıcısınız...

Rahman her daim razı ve memnun olsun inşallah...

Amin...

*... -3 nokta- ların ustasısınız, ne diyebilirim ki...

S

SimurG

Guest

EstağfuruLLah sevgiLi Liprade.. Dediğin gibi, aynaLar, aynaLar :)

Aynaya bakan, kendini görür..

* 3 nokta bana ait, öncesi ve sonrası sana..

Yazdıkça batmaktansa susmayı yeğlemek evla olsa gerek... :)

Aynaları hiç kırmamak, onlara iyi bakmak dileğiyle...

Ö

özleyis

Guest

Kesinlikle öyle;hissedip anlamak gerek....

Simurg Harikalar Diyarindan; bir yazi olmus yine.

Genis ve bir o kadarda duygu yüklü bu Yüregine o annelik duygusunu bizlere tattiran Rabbimden saglik diliyorum.

B

Büþra

Guest

Birkaç defa okudum..Yorum yazsam mı yazmasam mı diye düşünmeye başladım..Çünkü bu yazıya layık bir yorum yapamayacağım kadar ihtişamlı bir metin..Aynı zamanda çerçeveletip duvara asılması gereken yazılarınızdan biri idi abi..

Yüreğinize sağlık...
*Annenizin,anneler günü kutlu olsun..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

bugün pazar...
annemi, annelerimizi yazmak istedim. şöyle boydan boya dökmek istedim içimi. çünkü içinde 'anne' geçen her söz, her cümle yüreğimde bir inşiraha, coşkun bir çağlayana dönüşür. sonra sevgili simurg'un bu yazısını gördüm sitede... okudum, yudumlarcasına... tamam dedim kendi kendime... ancak bu kadar yazılır... üstüne söz olmaz... çünkü o'nun yüreği de bilirim ki, benimkine aynadır.

yüreğin varolsun, ömrün uzun ve bereketli, sevgili fatih...

Bevadih' Alıntı:
Liprade tahlili yapmış:) susam ben ...
Bevadih abla... :-[

Dün SimurG hocama laf yetiştireyim derken sizin beni mahçup eden ifadeniz arada kaynadı sanmayın... Çünkü sizi ayrı bir başlık -cevap- altında karşılamak istedim... :)

Bu yoruma göre susmalıyım, çok konuşuyorum... :) Aynaların yalan söylediği vaki mi..?

Rahmana emanet olun...

Y

yasminn

Guest

ya sen gerçekten bambaşka bir insansın fatih abim
içindeki duyguları çok rahat bir şekilde kağıda dökebiliyorsun
anne sevgisi,şevkati ancak bu kadar güzel anlatılabilir
bu yüzden seni canı gönülden tebrik ediyorum

(annenizin anneler gününü kutlar ve ellerinden öperim)
Allah'a emanetsin abicim

G

garip_kul

Guest

yazı cok güzel ellerine yüreğine sağlık kardeşim bende yeni okuduğum bir yazıyı eklemek istedim inşaALLAH beğenirsiniz

selametle

ANNENİZE BİRKEZ DAHA SARILIN!!!Hala sizinleyse!!!

1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.

3 yasınızdayken size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.

4 yaşınızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.

5 yaşınızdayken sizi cici kıyafetlerle süsledi. Gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.

6 yaşınızdayken okula kadar sizinle yürüdü. Sokaklarda 'GITMIYCEEEEEEEM' diye ağlayarak teşekkür ettiniz.

7 yaşınızdayken size bir top hediye etti. Komşunun camini kırarak teşekkür ettiniz.

9 yaşınızdayken size dualar öğretti, siz her seferinde unutarak teşekkür ettiniz.

11 yaşınızdayken sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü 'Sen bizimle oturma' diyerek teşekkür ettiniz.

12 yaşınızdayken zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi. O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.

19 yaşınızdayken okul masraflarınızı karşıladı, sizi arabayla kampusa götürdü ve eşyalarınızı taşıdı.

Arkadaşlarınız alay etmesin diye kampus kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.

21 yaşınızdayken iş hayati ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi. 'Ben senin gibi olmayacağım' diyerek teşekkür ettiniz.

22 yaşınızdayken kep giyme töreninizde size gururla sarıldı. Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.

25 yaşınızdayken düğün masraflarınızı karşıladı, sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı. Siz dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.

30 yaşınızdayken bebek bakimi hakkında size akil vermek istedi. 'Artik bu ilkel yöntemleri bırak' diyerek teşekkür ettiniz.

40 yaşınızdayken sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı. 'Anne işim başımdan aşkın' diyerek teşekkür ettiniz.

50 yaşınızdayken o çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu.
Ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün..... o öldü.
O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi duştu....
VE BİR HİKAYE:

'Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı.
Telefondaki ses annesine aitti.
Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti?
Annesi 'nasılsın oğlum iyi misin?' diye sordu.
Oğlu şaşkın bir ifadeyle 'iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu siz iyi
misiniz?' dedi.
Annesi 'biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim' dedi.
Oğlu da 'anne bunun için mi aradın saat sabahın üçbuçuğu yarında
konuşabilirdik' diyince annesi de 'rahatsız mı ettim oğlum?' dedi.

Oğlu 'evet anne rahatsız ettin' diyince annesi

'30 sene önce sen de beni bu
saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun'

EĞER HALA SİZİNLEYSE, ŞİMDİ ONU HER ZAMANKİNDEN DAHA COK SEVİN....
UNUTULMAMAK DİLEĞİYLE...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

çok hoştu garip_kul ablam, yüreğine sağlık.
ve seni çok özlemiştik ablacım, bu kadar yokluğuna rağmen hiç unutulmadın!

S

SimurG

Guest

özleyis' Alıntı:

Kesinlikle öyle;hissedip anlamak gerek....

Simurg Harikalar Diyarindan; bir yazi olmus yine.

Genis ve bir o kadarda duygu yüklü bu Yüregine o annelik duygusunu bizlere tattiran Rabbimden saglik diliyorum.

ALLah razı oLsun sevgiLi özLeyiş.. 'Simurg harikaLar Diyarı' ha.. hoş bir tabir, beğendim.. Rabbimde senin gönLünü hoş eyLesin.. Okuyan gözLerine, hisseden yüreğine sağLık.. Var/oLasın..

Büşra' Alıntı:
Birkaç defa okudum..Yorum yazsam mı yazmasam mı diye düşünmeye başladım..Çünkü bu yazıya layık bir yorum yapamayacağım kadar ihtişamlı bir metin..Aynı zamanda çerçeveletip duvara asılması gereken yazılarınızdan biri idi abi..

Yüreğinize sağlık...
*Annenizin,anneler günü kutlu olsun..
GüzeL kardeşim, güzeL gören güzeL düşünür ya.. İşte bu yüzden güzeL görüyorsun sürekLi yazdıkLarımı, asLında güzeLLik sende.. DeğerLi yorumun için teşekkür ederim.. İyiki varsın..

Mim' Alıntı:
bugün pazar...
annemi, annelerimizi yazmak istedim. şöyle boydan boya dökmek istedim içimi. çünkü içinde 'anne' geçen her söz, her cümle yüreğimde bir inşiraha, coşkun bir çağlayana dönüşür. sonra sevgili simurg'un bu yazısını gördüm sitede... okudum, yudumlarcasına... tamam dedim kendi kendime... ancak bu kadar yazılır... üstüne söz olmaz... çünkü o'nun yüreği de bilirim ki, benimkine aynadır.

yüreğin varolsun, ömrün uzun ve bereketli, sevgili fatih...

Hocam inanın sizin gibi bir şahsiyetin beğenisini kazanmak, büyük bir onurdur.. Eğer o kutsaL varLıkLarın (anneLerin) üzerine bir yazı yazacağınızı biLseydim, aciz kaLemimi kırar ve sizin yürekLeri sondajLayıp, keLimeLeri enjekte edeceğiniz yazınızın üstüne bu yazı atmaz, saygısızLık etmezdim..

TemenniLerinize canı gönüLden 'amin' diyor, tekrarını size gönderiyorum değerLi hocam.. Var/oLasınız..

Garip_kul' Alıntı:
yazı cok güzel ellerine yüreğine sağlık kardeşim
EyvaLLah yüreğine sevgiLi abLacım garip_kuL..
Mim hocamın dediği gibi sizi özLemiştik..
Ayrıca attığınız yazı çok güzeLdi.. Yazıya paraLeL destek mahiyetinde.. Var/oLasınız..

yasminn' Alıntı:
ya sen gerçekten bambaşka bir insansın fatih abim
içindeki duyguları çok rahat bir şekilde kağıda dökebiliyorsun
anne sevgisi,şevkati ancak bu kadar güzel anlatılabilir
bu yüzden seni canı gönülden tebrik ediyorum

(annenizin anneler gününü kutlar ve ellerinden öperim)
Allah'a emanetsin abicim
ALLah razı oLsun güzeL kardeşim.. Beğendiğine sevindim.. Okyan gözLerine, hisseden yüreğine sağLık.. Her ne kadar beğeniLerinize Layık birisi oLamasam da, senin gibi güzeL insanLar tarafından beğeniLmek ayrı bir gurur ve hoşnutLuk veriyor..

SeviLiyorsun unutma..!

Senin de annenin günü kutLu oLsun.. İnşaaLLah Rabbim, bu kutsaL görevi taşımanı nasip eder..