ANNELİK..

• Konbuyu başlatan ..Evþan..
  • Başlangıç tarihi
E

..Evþan..

Guest
Dört yaşındaki oglumla sokakta yürüyordum.

Birden egilip yerde buldugu bir şeyi agzına soktu. Ben de o seyi alıp attım ve bir daha bunu yapmamasını
söyledim. 'Neden' diye sordu.

Ben de 'Çünkü o şey yerde idi. Nereden geldigini bilmiyoruz, bu yüzden de pisti. Senin hastalanmana neden olur diye cevapladım.

O zaman gözlerini açarak bana baktı ve bütün bunları>>nereden bildigimi sordu. 'Eee, bütün anneler bunları bilir. Bunlar 'annelik testi'nde vardır.

Eger anne olacaksan bunları bilmek zorundasın, yoksa olamazsın' dedim.

iki üç dakika sessiz sedasız yürüdük. Sonra yeni bilgisini sindiren oglum bana döndü ve söyle dedi:

'Tamam, simdi anladım. O zaman testten geçemezsen, baba oluyorsun.'

'Aynen öyle' diye cevap verdim ...

yüzümde ve kalbimde bir tebessümle...

MiM

Admin
Yönetici
Membership
Ynt: ANNELİK..

çok hoş bi anekdottu ablacım. hem gülümsetti, hem de çocukların küçücük danyaları hakkında bir fikir sahibi olmamızı sağladı.

madem çocuklardan açıldı mesele, ben de bugünlerde başımdan geçen bir mevzuyu aktarayım.

camide kutu kutu çikolata saklarım hep dolabımda... ne zaman bir vakit namazına bir çocuk gelirse ona ikram ederim. biraz uzakça sokakların birinden bir çocuk duymuş camide çikolata verildiğini ve gelmiş namaza... ben bunu bilmeden ikram ettim tabii. gittiler... daha doğrusu böyle olmuş bi vakitte. ben ne hatırlayamıyorum.

dün o çocuğun olduğu sokağın başında dükkanı olan bir arkadaşımı ziyarete gittim. sokaktan geçerken oyun oynayan çocukların arasından yükselen bir ses duydum.

- anne, anne... bak bize çikolata veren hocamız geliyor. anne, o benim hocam!

içim bi tuhaf oldu. öylesine hoş bi durumdu ki, tarif edemem.

evet, bir çikolata karşılığında bir gönül satın almıştık. işin en sevindirici tarafı ise, çocuğun çikolata ile cami ve hoca arasında bir bağlantı kurmuş olmasıydı. çok sevinmiştim. Rabbime şükrettim ve ayrıldım oradan...

B

Büþra

Guest

MiM' Alıntı:
camide kutu kutu çikolata saklarım hep dolabımda... ne zaman bir vakit namazına bir çocuk gelirse ona ikram ederim.
Hocam ben de öğrenciniz olabilir miyim? ;D

MiM

Admin
Yönetici
Membership

LinA' Alıntı:
Hocam ben de öğrenciniz olabilir miyim? ;D
hı hı,
da...
sen çikolata yaşını geçmişsin ablası, çünkü artık seni kandırmama gerek kalmamış... seni camiden kovsam bile, sen zaten "O'nun" yanındasın, huzurundasın... o yüzden çikolatayı unut!
maalesef, üzgünüm! :D
yok yav, tamam... ağlama hadi, vericem sana da bi çikolata... :D

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

hocam siz imammısınız :eek: bende imamhatipte hoca yani öğretmen olduğunuzu zannetmiştim :-\

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Şehadete Vurgunum' Alıntı:
hocam siz imammısınız :eek: bende imamhatipte hoca yani öğretmen olduğunuzu zannetmiştim :-\
gız yoksam...
yoksam, ben seni hayal kırıklığına mı uğrattım! :D
isteseydim -sadece- öğretmen olabilirdim,
ama ben hiçte layık olmadığım bir cahil cesaretiyle hem öğretmenliğe, hem Peygamber emaneti olan mihrap ve kürsüye talip olmuşum. hem 'imam'lık yaparken, bi taraftanda tam 25 yıldır sürekli talebe okutmuşum. kur'an ve dinini diyanetini öğrettim bugün binlere baliğ talebem var türkiye coğrafyası üzerinde... elhamdülillah...

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

MiM' Alıntı:
Şehadete Vurgunum' Alıntı:
gız yoksam...
yoksam, ben seni hayal kırıklığına mı uğrattım! :D
isteseydim -sadece- öğretmen olabilirdim,
ama ben hiçte layık olmadığım bir cahil cesaretiyle hem öğretmenliğe, hem Peygamber emaneti olan mihrap ve kürsüye talip olmuşum. hem 'imam'lık yaparken, bi taraftanda tam 25 yıldır sürekli talebe okutmuşum. kur'an ve dinini diyanetini öğrettim bugün binlere baliğ talebem var türkiye coğrafyası üzerinde... elhamdülillah...

hocam benimi kıskandırıyorsunuz :) :D şakydıhocam vallahii

allah sizinle olsun sizi cennetine koysun inşALLAH

B

Büþra

Guest

MiM' Alıntı:
hı hı,
da...
sen çikolata yaşını geçmişsin ablası, çünkü artık seni kandırmama gerek kalmamış... seni camiden kovsam bile, sen zaten "O'nun" yanındasın, huzurundasın... o yüzden çikolatayı unut!
maalesef, üzgünüm! :D
yok yav, tamam... ağlama hadi, vericem sana da bi çikolata... :D
Yaş olarak büyüdüm ama ruhen hala çocuğum Hocam... :D Kapıdan kovulsam bacadan girerim camiye... ;D