Allah Rasulü,hanımına hiç el kaldırmamıştı..

  • Konbuyu başlatan busra_72
  • Başlangıç tarihi
B

busra_72

Guest
Resûl–i Ekrem Efendimiz, kendini görüp dinleme bahtiyarlığına eren arkadaşlarına, yani ashâb–ı kirama yaptığı konuşmaların birinde, kadın dövmenin çirkinliği konusunu ele almış ve bunun yanlış bir uygulama olduğunu söylemiştir.
Acaba bu konuda kendisinin uygulaması nasıldı? Hz. Âişe, Resûlullah’ın hayatı boyunca hiçbir kimseyi dövmediğini, hiçbir hanımına tokat atmadığını, hatta hiçbir şeye eliyle vurmadığını söylemektedir.

Kadın dövmek bir yana, kocasının ona küsmesini bile doğru bulmayan Efendimiz “Bir kimse karısına kin beslemesin. Onun bir huyunu beğenmezse, bir başka huyunu beğenir.” demiştir.

Aile hayatının devamını ve yuvanın huzurunu sağlayan kadına büyük değer veren Efendimiz, dövdüğü kadınla aynı yatakta bulunacak bir kimsenin, hayatını ve yastığını kendisiyle paylaşan hanımını dövmesindeki mantıksızlığı, son derece tutarlı ve çarpıcı bir üslûpla gözler önüne sermekte...

alıntı...
 

[TB] Benzer konular

S

samimi

Guest
Ynt: Allah Rasulü,hanımına hiç el kaldırmamıştı..

Allah razi olsun...
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Allah Rasulü,hanımına hiç el kaldırmamıştı..

yav büşracım, işler tersine döndü. senin haberin yok be kızım. eskidenmiş erkeğin karısını dövmesi. şimdi kadınlar dövmeye başladı kocalarını. (internete giriyom diye her gün dayak yemekten her tarafım mosmor oldu yav :))) kimsenin bundan haberi yok tabii. atıp tutuyo millet! :))
iyi de biz gariplerin hakkını kim koruyacak peki, söyler misiniz? sizi gidi cadılar sizi daha şimdiden kendinizi sağlama alıyosunuz demi :)))
 
B

busra_72

Guest
Ynt: Allah Rasulü,hanımına hiç el kaldırmamıştı..

:)))) Haklısınız Hocam ne diyeyim:)
 
Üst