ALLAH DiYEN KARGA

• Konbuyu başlatan ((NISAN))
  • Başlangıç tarihi
N

((NISAN))

Guest
[flash=750,500]http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-4387750789797017299&hl=tr&fs=true[/flash]

[TB] Benzer konular

A

adrenokortikotropik

Guest
Ynt: ALLAH DiYEN KARGA

Bir alim buyuruyorlar;

Kainatta her varlık ALLAH'ı zikreder. Yapraklar ALLAH diyerek döner. Karga ''gak'' demez ''hak'' der. Kedi ''miyav'' demez ''rahim'' der. Köpek havlamaz ''rahman'' der. Marifet bunu görmekte değil. Marifet bunlara şahit olmakta değil. Ne zamanki bunları görmemeye başlarsın. İşte o zaman hamken, pişmiş olursun.

N

(nesibe_hatun)

Guest

ya aslında bütün hayvanlar allah diyebiliyor mesela aslanında allah dedigini duymustum tesekürler nisan

N

((NISAN))

Guest

Rica ederim (nesibe_hatun) ben teşekkür ederim..

S

serdengecti

Guest

farkettiyseniz bunu dha çekmiş. O adamla şeytanı aynı kefeye koyuyorum.iyi birşey yapıyor, yaptırıyor gibi gözükse de arkasından muhakkak bir kötülük çıkar.bir yerde okumuştum. Hz.İSA (a.s.)ya şeytan LAİLAHE İLLALLAH de diyor.o da ben elbette o sözü söyleyeceğim.lakin bunu sen söylediğin için yapamam.
bu adamların bu tip vidyoları çekip yayımlamalarındaki gaye islamı sulandırmaktan başka birşey olamaz.elbette her şey O'nu zikreder.lakin bu şekilde değil.bu kuş gerçekten anlaşılır bir şekilde ALLAH demiş olabilir.ama bu kuşun böyle ALLAH deyip dememesi bizi ilgilendirmez.biz kayıtsız şartsız iman edenlerdeniz.haşa bir sineği küfrederken çekseler bizim imanımız zayıflayacak mı? asla çünkü biz kayıtsız şartsız iman edenlerdeniz.ihyaı ulumiddinde bi kıssa anlatılıyor(hadis diye hatırlıyorum ama okuyalı baya bi zaman olduğundan emin olamıyorum.).hz.Davud(a.s.) ve bir böcekle ilgili.ALLAH bu böceği niye yarattı diye düşünürken böcek dile geliyor.bir zikir söylüyor(hatırlayamıyorum) ALLAH beni bu zikri günde ........ kadar söylemem için yarattı diyor.

kısaca diyeceğim şu ki bu kuşun böyle ALLAH demesi beni hiç etkilemedi.şaşırtmadı.sadece kuşkulandırdı.size tavsiyem bu türlü şeylere fazla itibar etmemenizdir.zaten O'nu zikrettiklerini biliyor inanuyoruz.kanıta ihtiyaç var mı?

bu yazdıklarım sebebiyle bana kızacaklar varsa yahudinin niye hacı şakir isimli şampuan ürettiğini düşünsün.veya 93 harbinden önce meşrutiyet meclisindeki hristiyanların.bize en güzel güvenceyi islam sağlıyor bize haklarımızı korumak için islam yeter diye nutuk atmalarının sebebini düşünsün.

N

((NISAN))

Guest

Selamun Aleyküm

Sayın Serdengeçti bu kadar tepkinizin nedenini anlamış değilim video sizi

bu kadar rahatsız etti ise bunu görevli arkadaşlar kaldırırlar hatta

üyeliğimizi de sonlandırırlar müsterih olunuz inşallah.

S

serdengecti

Guest

ben de sizin neden bu kadar abarttığınızı anlayamadım

ben sert bi tepki göstermedim.sadece bu tip şeylere fazla önem verilmemesi gerektiğini söyledim.
ve eğer bu tip vidyolar o kuş beyinli tarafından yayımlanıyorsa işin arkasında muhakak başka bir gaye olduğunu söyledim.

N

((NISAN))

Guest

Selamun Aleyküm ile söze başladık Aleyküm Selam diye kendi selamımızı

kendimiz alalım vede siz kadar kültürlü değiliz malesef

bu kadar ilerisini düşünemedik vesselam....

S

serdengecti

Guest

aleykum selam.
selam meselesinde haklısınız.almayı unuttuğum için özür dilerim.

lakin sonraki cümlenizdeki siteminiz luzumsuz.ben sizin böyle sitem etmenizi gerektirecek tek kelime yazmadım.lakin siz belki de konuyu açan kişi olduğunuz için çok fazla alınganlık yaptınız.

lütfen sözlerimden kafanıza göre anlam çıkarmaktan vazgeçin.

N

((NISAN))

Guest

Tamam kardeşim ben özür diliyorum alınganlık etmedim ama neyse

öyle bi intibah verdimse kusura bakmayın hakkınızı helal edin lüfen .

N

((NISAN))

Guest

Bizdende helaldir inşallah kardeşim.

Hayırlı geceler hayırlı forumlar temenni ederim..

B

Bevadih

Guest

adrenokortikotropik' Alıntı:
. Marifet bunlara şahit olmakta değil. Ne zamanki bunları görmemeye başlarsın. İşte o zaman hamken, pişmiş olursun.

D

DAMRAM

Guest

KARGADA CENNETE GIRECEK HAYVANLAR ARASINDAYDI RABBIMIN HIKMETINDEN SUAL SORULMAZ SUBHANALLAH

B

Bevadih

Guest

Hayvan cennete neden girsin?

Rabbim dilerse orada oldurur amenna...Fazla bilgimde yok...mantıken sordum..

Girecekse kaynak nedir?..ne ile sabit?

Ã

þeyda

Guest

Arkadaşlar :) Nisan kardeşime bu video ilginç cazip gelmiş eklemiş sağolsun ne güzel etmiş emeğine sağlık..

Serdengeçti kardeşiminde ne demek istediğini anlıyorum bu tarz fotoğraf video çok sayıda mevcut kardeşim diyor ki " Allah'ın varlığını birliğini, büyüklüğünü bu tarz video ve resimlerle sürekli biyerlerde gösterenlere fazla meil etmeyelim Kuran ap açık bir delildir" ..

Hayvanlardan sadece kıtmir ve burak atı'nın cennete gireceğini okumuştum veya sadece kıtmir isimli köpeğin :) Selametle kalın..

N

((NISAN))

Guest

Selamun Aleyküm

Öncelikle en son mesaj yazan şeyda kardeşime ve emek verip ,

değerli görüşlerini yazan bütün kardeşlerime teşekkür ederim.

Bu videoyu ben dini bilgilerine çok güvendiğim Muhterem bir abimizin sitesinde

gördüm ve sizlerlede paylaşmak istedim.

Marifet bunlara şahit olmakta değil. Ne zamanki bunları görmemeye başlarsın. İşte o zaman hamken, pişmiş olursun.

bu sözü yazan kardeşime tabiki bende katılıyorum.

Ama birde gördükleri halde (haşa) inanmayanlar var onlarında Rabbim inşallah sevgisini içlerine

versin diyelim.

Selam ve dua ile..