Akıllı Tahta KullanımıAkıllı Tahta Kullanımı video

fussilet

Üye
Yönetici
Akıllı Tahta Kullanımı Akıllı Tahta Kullanımı
Fatih Projesi Akıllı Tahta Kullanımı
Akıllı Tahta Nasıl Kullanılır Çalışma Şekli ve Çalışma Mantığı Nedir ?. Öncelikle Sizlere Akıllı Tahta’nın Mantığını Anlatmak İsterim. Akıllı Tahta Projeksiyon , Akıllı Tahta Kiti , Bilgisayar ve Beyaz Emaye Tahta Yardımı İle Çalışan Bir Sistemdir.
Akıllı Tahta Bilgisayarınızdaki Verileri Projeksiyon Yardımı İle Tahtaya Yansıtır. Kullanacağınız Akıllı Tahta Kiti ve Akıllı Tahta Kalemi İle Herhangi Bir Mürekkep Kullanmadan Tahtaya Yazı Yazabilir Bilgisayarınızdaki Resimler Üzerinde
Fatih Projesi (LCD Tahta) etkileşimli tahta kullanımı 2012 Çizimler Yapabilir Hatta Eğitim Videoları Oynatabilirsiniz.

Genelde Kafalarda Oluşan Düşünce İse ( Ben Bunların Hepsini Bilgisayar Ve Projeksiyon İlede Yapabiliyorum Akıllı Tahtaya Ne Gerek Var ? ).
Bu Düşünce Yanlış Bir Düşünce Çünkü Akıllı Tahta Kalemi İle Bilgisayarınızı Kumanda Edebilir Akıllı Tahta İle Birlikte Verilen Eğitim Setleri İle Öğrencilerinize Animasyonlu , Eğlenceli , Sesli Anlatımlı Dersler Sunabilir. Aynı eğitim Setlerinin İçerisinden Çıkan Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Müfredat İçeriği İle Ögrencilerinize Daha Anlaşılır Ve Hazır Dersleri ve Testleri Sunabilirsiniz.
Sizlere Akıllı Tahta’nın Kullanım Şeması İle Daha Açıklayıcı Olabileceğimi Düşünüyorum.
Akıllı Tahta sunum video_1
Akıllı Tahta Kullanım Şeması
Akıllı tahtanın kullanılması için gerekli olan şeyler resimde de görüldüğü gibi bilgisayar,projeksiyon,dijital kalem ve bu teknolojiye adını veren Smart Board yani akıllı tahtadır.
Kablolarla bağlantılar yapıldıktan sonra bilgisayara programın yüklenmesiyle akıllı tahta kullanılabilir duruma gelir.
Bu programı kullanmadan önce bir defaya mahsus olmak üzere kalemlerin kalibrasyon ayarları yapılır ve program kullanılmaya başlanır.
LCD PANELLİ AKILLI TAHTA.mpg

[TB] Benzer konular