Ahiret hakkın da bir sorum olacak ? yorumlarınızı bekliyorum...

• Konbuyu başlatan CandanSoft INC
  • Başlangıç tarihi
C

CandanSoft INC

Guest
Merhaba değerli abilerim ve kardeşilerim.

Öncelikle bu konuyu açtım fakat sizin şöyle düşünmenizi asla istemem ! bu kardeşimiz acaba ahiret ile çelişkimi yaşıyor. Katiyen böyle bir çelişkim yok fakat ben düşündüm ve merak ettim sizin bilği birikiminizden birşeyler öğrenmek istiyorum...

> Hepimizin bildiği gibi yüce Rabbimiz günahkar olmayan kullarını baki yaşantılarında CENNET ile ödüllendirecektir. Bundan asırlar önce Rabbimizin kullarına uyması için gerekli öğütlerinin olduğu YÜCE KUTSAL Kitaplar yollanmıştır. Bildiğimiz kadarı ile Hristiyan toplumu İncil'i kendi istekleri doğrultusunda değiştirmişlerdir. Şimdi soruyorum size !

> Hristiyan toplumunun İncil'i değiştirmesi sonucu devam eden neslin de bu yeniden uyarlanmış İncel'e göre kuralları benimseyip devam etmesi onları Cennet'ten uzak kılmıyor mu ? Çünkü bizim zina olarak nitelendirdiğimiz cinsel birliktelik yurt dışında böyle ön görülmüyor. Buna benzer bazı konularda. İnsanları bunları bilmeden Günah işliyor.

Şimdi kalkıpta o İnsanlara İncil değiştirilmiştir Doğrusu Kuran-ı Kerim ve İslam dinidir. Deseniz inanmazlar çünkü asırlardır bu değiştirilmiş İncil'i benimseyip ona göre yaşamlarını sürdürmektedirler. Düşünsenize siz asırlardır İncil'e inanıyorsunuz ve size kalkıp birisi inandığınız Kitap'ın değiştirilmiş olduğunu ve doğru dinin İslam doğru kitabın Kuran-ı Kerim olduğunu dile getiriyor inanırmısınız tabiki de HAYIR!

Durum böyle iken Cennet ile ödüllendirilecek tek din İSLAM ve buna mütekabim olarak İslam dinine inan ve uyan insanlar olacaktır. Bu durumda Bir ayrımcılık söz konusu değilmidir?

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Ahiret hakkın da bir sorum olacak ? yorumlarınızı bekliyorum...

Merhaba değerli abilerim ve kardeşilerim.
merhaba sevgili candansoft, hoşgeldin abim. uzun bir aradan sonra tekrar sizinle müşerref olmak sevindirdi beni...

Öncelikle bu konuyu açtım fakat sizin şöyle düşünmenizi asla istemem ! bu kardeşimiz acaba ahiret ile çelişkimi yaşıyor. Katiyen böyle bir çelişkim yok fakat ben düşündüm ve merak ettim sizin bilği birikiminizden birşeyler öğrenmek istiyorum...
estağfirullah abim, olur mu hiç! biz senin ne denli düzgün itikatlı, güzel bir müslüman kardeşimiz olduğunuz elbette biliyoruz. Rabbim sizi bu yolda daim kılsın...

Hristiyan toplumunun İncil'i değiştirmesi sonucu devam eden neslin de bu yeniden uyarlanmış İncel'e göre kuralları benimseyip devam etmesi onları Cennet'ten uzak kılmıyor mu ?
kesinlikle... hiç kuşkun olmasın!

Çünkü bizim zina olarak nitelendirdiğimiz cinsel birliktelik yurt dışında böyle ön görülmüyor. Buna benzer bazı konularda. İnsanları bunları bilmeden Günah işliyor.
sevgili candansoft... herşeyden evvel şunu bilmemiz lazım... muharref(tahrif edilmiş, değiştirilmiş) bir dinin saliklerinin yaptığı, işlediği gayr-i meşru, gayr-i ahlaki işlerin ne onların, ne de bizim dinimizle bir ilgisi yoktur. bu onların kendi sosyal yaşantılarının, kültürlerinin gereği olan sapkınlıklardır. Aslında Allah'ın gönderdiği bütün dinlerin aslı ve özü birdir. ama onlar dinlerini tamamen değiştirdiler ve Allah'ın gönderdikleriyle bütün bağlarını kopardılar. bugünkü hristiyanlık için Allah'ın dini tabirini kullanmamız artık imkan harici olmuştur.

malum, bugünkü hristiyanlık yahudi toplumuna gelmişti. Hz. Musa (as)'ın dinini bozup değiştirdikleri için Allah Teala onlara bir fırsat olsun diye yeniden bir din ve peygamber göndermişti. fakat onlar bunu da bozdular. işlerine gelmediği için kendi nefislerine uydurma yolunu tercih ettiler. çünkü Allahın gönderdiği dini yaşamayınca, yaşadıklarını din haline getirmek istediler... ve tedrici olarak bozdular dinlerini, peygamberlerini öldürmeye tevessül edip, getirdiklerini de kendi nefislerine uydurmaya çalıştılar. ve hristiyanlık artık sadece milli bir sembol olarak varlığını sürdürmektedir.

Şimdi kalkıpta o İnsanlara İncil değiştirilmiştir Doğrusu Kuran-ı Kerim ve İslam dinidir. Deseniz inanmazlar çünkü asırlardır bu değiştirilmiş İncil'i benimseyip ona göre yaşamlarını sürdürmektedirler. Düşünsenize siz asırlardır İncil'e inanıyorsunuz ve size kalkıp birisi inandığınız Kitap'ın değiştirilmiş olduğunu ve doğru dinin İslam doğru kitabın Kuran-ı Kerim olduğunu dile getiriyor inanırmısınız tabiki de HAYIR!
sevgili abim, onların neyi nasıl kabul edip etmeyeceklerinin hiçbir önemi yoktur. bizler hayatımızı onların önkabullerine göre şekilllendirecek değiliz elbet. Allah-u Teala aklı insana, doğru olanı, mantıklı olanı arayıp bulması için vermiştir. bu nasip işidir. kaldı ki zaten onların içinde, bir dünya dolusu insan hakkı, hakikati bulmuş ve gerçek Allah yoluna kavuşmuşlardır. bugün dünya üzerinde yüzlerce, binlerce hak yoluna girmiş hristiyan kökenli insan mevcuttur. demek ki arayan buluyor. hidayet Allah-u Tealanın elindedir. kim hidayeti, hakkı, hakikati dilerse Rabbimiz onu doğru olana yönlendiriyor... batıl olanda kalmayı tercih edenlere gelince, bu onların kendi sorunudur. bizler müslüman olarak sadece yaşadığımız güzel hayatla onlara örnek olmağa çalışır, elimizden geldiği kadar hakkı tebliğ ederiz, ve vazifemiz burada biter. tercih onlara kalmıştır. Rabbimiz bu hususu kitabında müteaddit defalar belirtmiştir. insanlar islama inanmıyor diye, dertlenen, kahırlanan, üzüntü çeken Peygamberimizi Cenab-ı Hak hep aynı şeyi söyler: "sen tebliğ et, hidayet benim elimde. onların inanıp inanmamalarından sen sorumlu değilsin" diye buyurur cenabı hak. (kasas-56, araf-178 ve benzeri bir çok ayet)

Durum böyle iken Cennet ile ödüllendirilecek tek din İSLAM ve buna mütekabim olarak İslam dinine inan ve uyan insanlar olacaktır. Bu durumda Bir ayrımcılık söz konusu değilmidir?
sevgili candansoft, bir noktayı iyi bilmelisin abim... Allah-u Teala yeni bir din ve kitap gönderince, öncekinin hükmü ortadan kalkar... nasıl devletler yeni bir anayasa yaptıklarında artık öncekinin hükmü ortadan kalkıyorsa tıpkı öyle... hazreti Musa gelince, öncekilerin hükmü kalmadı, hazreti İsa gelince, Hz. Musaya gelen dinin hükmü kalmadı, keza, hZ. Muhammed as. efendimiz gelince de, hz. İsa'nın getirdiği dinin ve kitabın hükmü kalmadı. Kur'an gelinceye kadar incile, hristiyanlığa inanan ve onun gereklerini yerine getiren her insan cennettedir. ama Kur'an geldikten sonra, artık ona inanmak ve onun yolundan gitmek zorunluluğu vardır. Kim ona inanır ve onun Peygamberinin yolundan giderse o kurtulmuştur... kabul etmeyenler ise, Allahın gönderdiğine razı olmamış, beğenmemiş olmakla kendi kendilerini ateşe atmışlar demektir. bu onların kendi sorumluluğunda olan birşeydir. burada onlara kimse zulmetmemiş, bilakis onlar kendi kendilerine zulmetmişlerdir. şimdi sen bir suç işlediğin zaman mevcut yasalarla yargılanırsın. kalkıp da, ben önceki yasa hükümlerine göre yargılanmak istiyorum deme hakkın olabilir mi?! keza, hristiyanlarda kalkıp böyle bir iddia da bulunma hakları yoktur ve olamaz.

şimdilik yazacaklarım bunlar, bir sorun olursa yine burdayız abim, Rabbimin izniyle yardımcı olmağa çalışırız inşaallah. şimdilik Allaha emanet ol, kal sağlıcakla...