Adnan Oktar, Yiğit Bulut'a konuştu. Kıyamet Alemetleri, Darwinizm, Mehdi vb..

• Konbuyu başlatan Çok Özledim Muhammedi
  • Başlangıç tarihi
Ã

Çok Özledim Muhammedi

Guest
"Bilgisayar Dabbetül Arz'dır"

Adnan Oktar kıyamet alametlerinin belirdiği söyledi

Kıyamete çok az bir vakit var. Hicri 1500 yılından sonra kıyamet bekleniyor. Said Nursi de 1545 yılında Allah'ın izniyle kıyamet kopacak diyor. Yani bunun son anlarındayız. Mehdi'nin çıkışından önceki alametlerin birçoğu belirdi. 1 Ramazan'da güneş tutulması, İran-Irak savaşı, Afganistan işgali, Fırat'ın suyunun kesilmesi, Ramazan ayında ay ve güneş tutulması, kuyruklu yıldızın çıkması, Kabe baskını, çöle batan ordu (Irak ordusu), Bağdat'ın alevlerle yok edilmesi gibi. Kur'an-ı Kerim'in Nur Suresi'nin 55. ayetinde Mehdi'nin çıkışıyla ilgili bilgi vardır.

Dabbetül Arz bilgisayardır. Topraktan mamul ve konuşan, canlı özelliği gösteriyor. Bilgisayar ve internet sistemi Dabbetül Arz'dır. Ahir zamanda çıkmıştır ve dine hizmet etmektedir. İnsanlara dini anlatıyor. Kuran'da insanları uyaracak diyor gerçekten de uyarıyor. Mehdi'nin ve Hz İsa'nın kılıcıdır internet sistemi.

Adnan Oktar'dan Cübbeli'ye yanıt

"Böyle akıl almaz fantezileri anlatmak yanlış"

Adnan Oktar, Cübbeli Ahmet Hoca'nın Teke Tek programında kendisi ile ilgili söylediklerine de yanıt verdi.

Adnan Oktar şöyle konuştu: "O anlatımların bir kısmını ibretle izledim. Bu tip bir üsluba ne gerek var! İslam merhamet dinidir. Bu karmaşık izahlara ne gerek var. Tabi sünnete uygun izahları tenzih ederim. Özellikle böyle akıl almaz fantezileri anlatmak yanlış. Tiksindirmekten başka bir işe yaramaz."

Adnan Oktar, Cübbeli Ahmet Hoca ile rekabet halinde olmadığını da sözlerine ekledi.

"Darwinizm tarihe karışacak"

Adnan Oktar, Yiğit Bulut ile Sansürsüz programında evrim teorisinin hiç bir delili olmadığını söyledi

Allah var. Bu yüzyılda insanlar bunu daha çok görecekler. Bütün dünyaya İslam’ın hakim olduğunu bütün insanlar görecek. 10-20 yıla kadar dediğim olmazsa bana ne derlerse desinler. Büyük bir Türk-İslam birliği kurulacak. İman her yere hakim olacak. Darwinizm tarihe karışacak. Tamamen akıl almaz bir teoridir. İnsanların buna inanması inanılır gibi değil. ‘Bir şey tesadüfen oldu’ deniyor ve insanlar buna inanıyor.

Allah emrettiği için bunu savunuyorlar. Dünyaya bir daha gelsin aynısını söylerler. Darwin bin kere dünyaya gelse aynısını söyler.

Müslüman doğru olan şeyi savunacak. Milletimiz şu anda Darwinizm'e inanmıyor. Türkiye’de bunu savunan yok şu anda. Bunu bu kadar zorlamanın bir alemi yok. Hiçbir delili olmayan zorlama bir teoridir.

"Benzer yönlerim var ama mehdi değilim"

Adnan Oktar mehdi olduğu yönündeki iddialara cevap verdi

Ben mehdi olduğumu iddia etmiyorum. Ben haddimi bilirim. Allah’ın herhangi bir kuluyum. Böyle bir iddiada bulunmak haramdır da. Müslüman böyle bir iddiada bulunamaz. Ama sakalı olan her insan, orta boylu her insan mehdiye benzer. Benzer yönlerim var. Çok fazla yönlerim benziyor ama mehdi değilim.

[TB] Benzer konular

Y

yeþeren

Guest
Ynt: Adnan Oktar, Yiğit Bulut'a konuştu. Kıyamet Alemetleri, Darwinizm, Mehdi vb..

Dün gece Büyük bir keyifle izledim...Adnan oktar samimiyeti ve yaklaşımı ile harika bir duruş sergiledi...Bazı eksiklikleri olsada aydınlatıcı bir programdı...

Ã

Çok Özledim Muhammedi

Guest
Ynt: Adnan Oktar, Yiğit Bulut'a konuştu. Kıyamet Alemetleri, Darwinizm, Mehdi vb..

Adana Hocanın bu tür konularla ilgli inanılmaz derecede geniş bir arşiv niteliğinde yayınları var. Okumanızı tavsiye ederim.

Y

yeþeren

Guest

Teşekkürederim...Adnan hocanın birçok kitabı bende mevcut...Özellikle bilimsel yaklaşımlarını büyük bir ilgiyle takip etmeye çalışıyorum...

S

serdengecti

Guest

altın saati açıklayamadı.

ondan sonra müslümanların yarısına kafir diyen sahabe hakkında atıp tutan kişiler için kardeşimiz dedi.

hz.ebubekirin sahabeliğine laf edenleri ALLAH'ın arslanı diye tanımladı.

S

sukut

Guest

ağzı olan konuşuyor :)

Y

yeþeren

Guest

Dedimya, eksikleri varda elbette bunun yarı sıra olumlu söylemlerinide inkar edemeyiz tabi...

Ã

Çok Özledim Muhammedi

Guest

Kesinlikle.

S

serdengecti

Guest

ditto ne demek

H

HAdeKa

Guest

ditto o ne ki :D

MiM

Admin
Yönetici
Membership

sukut' Alıntı:
ağzı olan konuşuyor
sukut hocam, müsaade buyur konuşsun demi! zira, takriben üçyüz'e yakın kitap yazmış, eserleri 27 dile çevrilip dünyadaki bütün müslümanların hizmetine sunulmuş, dünya gençliğini yakıp yıkan darwin teorisini adeta tek başına büyük bir mücadeleyle yerle bir etmiş bir kişi... sizce hakkı olmamamılı mıdır o kadar konuşmağa?
serdengecti' Alıntı:
altın saati açıklayamadı.
ondan sonra müslümanların yarısına kafir diyen sahabe hakkında atıp tutan kişiler için kardeşimiz dedi.
hz.ebubekirin sahabeliğine laf edenleri ALLAH'ın arslanı diye tanımladı.
ben programı izlemedim, haberim yoktu daha doğrusu... henüz yeni öğrendim. kusursuz insan olmaz... hangimizin kusuru yok ki... muhtemel ki, onun da izaha muhtaç kusurları olacaktır. ama bizler ki, bardağın hep dolu tarafını görmek gibi bir ahlakı temsil etme iddiasında olan kişiler değil miyiz?

Adnan Oktar gerek internet üzerinde, gerek yazdığı yüzlerce kitap ile Ümmet-i Muhammed'in imanını restore etme yolunda büyük hizmetler ifa etmiş bir insandır. ayrıca çok kimsenin bilmediği, belki hiç farketmediği çok ulvi bir hizmeti daha var ki, takdire şayandır. o da bu ülkedeki büyük sermayenin geleceğini islamın emrine amade kılmaktır. bu nasıl oluyor dersiniz? dikkat edin onun müridi olan gençler hep büyük sermaye sahiplerinin çocuklarıdır genelde... ve onun müritleri binbir imkan ile zamane değirmenlerinde ömür tüketip gününü gün etmek gibi bir yolu tercih etmeyip elde kılıç bütün maddi güçlerini seferber ederek şirk ile küfr ile mücadele etmekte, insanımızın imanını restore etme gayreti gütmektedir. bu sahada onlar itilip kakılmakta, hakir görülmekte, küçük düşürülmeye çalışılmaktadır. bütün bu zorlu imtihanlardan yüzlerinin akıyla çıkmaktalar hep. Allah onlardan razı olsun.

şimdi kalkıpta bu kadar hizmetin yanında kaşından yukarı kara var diyerek bu insanlara kara çalmayalım sevgili kardeşlerim... onlara dua edelim, dua ile yardım edelim onlara...

fussilet

Active Member
Yönetici

|YoLCu|' Alıntı:
sukut' Alıntı:
ağzı olan konuşuyor
sukut hocam, müsaade buyur konuşsun demi! zira, takriben üçyüz'e yakın kitap yazmış, eserleri 27 dile çevrilip dünyadaki bütün müslümanların hizmetine sunulmuş, dünya gençliğini yakıp yıkan darwin teorisini adeta tek başına büyük bir mücadeleyle yerle bir etmiş bir kişi... sizce hakkı olmamamılı mıdır o kadar konuşmağa?
sukut onu adnan oktar için söylemedi hocam... serdengeçti için söyledi...

HAdeKa' Alıntı:
ingilizce de 'aynen' manasında...

H

HAdeKa

Guest

tesekkürler yeni bir kelime daha ögrendim :D çok lazımdı ya :D

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Fussilet' Alıntı:
sukut onu adnan oktar için söylemedi hocam... serdengeçti için söyledi...
doğrudur hocam, dikkat etmemişim, özür dilerim sukut hocamdan ve hatırlattığınız için de size teşekkür...

S

sukut

Guest

estağfirullah mühim değil hocam

S

serdengecti

Guest

ben bu programı izleyene kadar.harun yahyayı çok seviyordum.ama artık hiç muhabbetim kalmadı.

sukut' Alıntı:
ağzı olan konuşuyor :)
bana söylediğinizi anlamamıştım.kusura bakmayın.

MiM

Admin
Yönetici
Membership

serdengecti' Alıntı:
ben bu programı izleyene kadar.harun yahyayı çok seviyordum.ama artık hiç muhabbetim kalmadı
o ki bir müslümandır... muhabbetim sonsuzdur! hatalı da olsa, kusurlu da olsa!

ve ne kadar hatalı olursa olsun, ne kadar kusurlu olursa olsun...
benim kadar olamaz!!!

fussilet

Active Member
Yönetici

|YoLCu|' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:
ben bu programı izleyene kadar.harun yahyayı çok seviyordum.ama artık hiç muhabbetim kalmadı
o ki bir müslümandır... muhabbetim sonsuzdur! hatalı da olsa, kusurlu da olsa!

ve ne kadar hatalı olursa olsun, ne kadar kusurlu olursa olsun...
benim kadar olamaz!!!
hocam gerçekten de siz büyük bir öğretmensiniz bizler için.