ABD Kuruluş Kutlamalarını Biliyormuydunuz ?

• Konbuyu başlatan CandanSoft INC
  • Başlangıç tarihi
C

CandanSoft INC

Guest
Merhaba Arkadaşlar Sizlere Dikkatimi Çeken Bir O Kadar'da Beni Etkileyen Bir Olayı Paylaşmak İstedim .

ABD [ A ] merica [ B ] irleşik [ D ] evletleri Hepimizin Bildiği Gibi 1492 Yılında Keşif Edilerek Kurulmuşdur ve Şimdi İse Dünya Üzerinde Söz Hakimiyetini Genişletmiş Bir Ülkedir.

Şimdi Arkadaşlar Biliyoruz ABD Ülkesi Karma ( Fransız , İspanyol , İngiliz , Alman , Arablar Vb . ) Vatandaşların Birleşmesi İle Oluşturulmuş Geçmişi Olmayan Bir Ülkedir. America Birleşik Devleti Günümüzde 4 Temmuz'da Sanırım ( Not : 4 Temmuz Diye Aklımda Kalmış Yanlış İse Kusura Bakmayın ) Şehrin Büyük Bir Kısmında Ülkedeki Herkes Toplanarak Marşları Çalınarak Hepbir Ağızdan Gözyaşları Dökerek Kuruluşunu Kutluyor.

Demek İstediğim Arkadaşlar Hangimiz Türkiyede Böyle Bir Sahiplenme ve Sosyal Faliyet Sergiliyoruz Ülke Olarak Böyle Bir Girişimde Bulunmamışız Bile Biz Ki Dünyaya Hüküm Süren Osmanlı İmparatorluğunun Torunlarıyız Hiç Bir Ülkede Söz Konusu Olmayan Değeri Paha Biçilemez Bir Geçmeşimiz Söz Konusu İken Hangimiz Ülkemize ve Geçmişimize Bu Kadar Sahip Çıkıyoruz. Biz Okullarda Belirli Günler ( Pazartesi ve Cuma ) Okunan İstiklal Marşından Bile Kaçan Öğrenci Toplumumuz Olan Bir Ülkeyiz.

Yorumlarınız Bekliyorum Arkadaşlar ! ( Belki Anlatmak İstediğimi Çok İyi Anlatamamış Olabilirim )

[TB] Benzer konular