Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems - Sinan YağmurYedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah'a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır.

Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın.

Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim.

Gör ki aşk için ölmek ne demekmiş.” Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır.Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor..
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems - Sinan Yağmur

çok etkilendim gerçekten...
eyvallah hasanım, harika bir paylaşımdı.
kitabını bulabilirsem ilk fırsatta bulup okumağa gayret edeceğim inşaallah.
bu arada tekrar hoşgeldin,
umarım bizi daha fazla yalnız bırakmazsın hasanım...
 
Ynt: Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems - Sinan Yağmur

Eyvallah değerli hocam,
Gerçekten etkileyici bir kitaptır. Şevkle tavsiye ederim.
Hocam siteye her akşam uğramaya gayret gösteriyorum.. Fakat eskisi gibi aktif olasım gelmiyor. Bunun sebebide yine eski dostların imzasını göremeyişimden kaynaklanıyor olsa gerek. :)
Çok dostmu kaybetti bu site.. yoksa dostlar mı birbirini kaybetti bilmiyorum ama..
İyiki varsınız değerli hocam. Sizin için geliyorum.
 
Üst