Aşık Olmak Günahmıdır?

• Konbuyu başlatan koza_kelebegi
  • Başlangıç tarihi
K

kumsaati

Guest
Ynt: Aşık Olmak Günahmıdır?

Bir garip hafız kardeşim çok güzel ifade etmiş

leyladan mevlaya giden bir ince yolmuş aşk..ayağını kaydırmadan yürümek başlıbaşına bir sırmış...ve günah denilen" ateş "aşığın hep bir adım gerisinden takip edermiş...aşkın kendisi günah olmazmış takii iffet perdesi delininceye ve aşık sadece leylayı sayıklayıp mevlayı unutuncaya kadar...
bir garip hafız

Y

Yara ßenim

Guest

Beşerî aşk, muhakkak ALLAH’tan bir ikrâmdır. Yeter ki, edep ve âdâb dâhilinde olsun.
çok güzel açıklamalarda bulunmuşsunuz mim hocam bi diğer kardeşler ALlah razı olsun

Y

yasminn

Guest

sırr-ı nihan' Alıntı:
Benim düşüncem bir insan eğer gerçekten hoşlandıgı ve sevebileceğine inandıgı ve ilerisini ciddiye yönelik düşündüğü insani tanımalıki evlilik hayatında mutlu olabilsin,Dinimizde insanın kendisine zarar vermesi günah kılınmıştır hem mutlu olamayıp hemde karsındaki kişiyi mutsuz edecek bir evlilik yapmak insanın kendisini mutsuzluğa sürüklemesidir yani insanın kendisine zarar vermesidir, O yüzden aşık olan insanlar birbirlerini tanımalı görüşmeli fakat günümüzdeki gibi el ele kol kola gezmek elbetteki yanlıştır,
bende hasan abime katılıyorum
insanlar gerçekten birbirlerini seviyorlarsa birbirlerini tanımalıdırlar ki ilerde mutlu bir evlilik kurabilsinler
abiminde dedigi gibi bu zamanda el ele kol kola gezmek bencede yanlıştır...kişiler birbirlerinin nikahı altında olmadıgı sürece birbirlerine dokunmamalıdırlar..
paylasımın için tesekkürler...

B

[BeRkay]

Guest

günah olana sevap hükmü vermek, sevap olana günah hükmü vermek günahdır asıl ! :-[