_Şehadete Vurgunum_**MÜCAHİTLER**<<ALLAHU AKBAR>>

• Konbuyu başlatan Þehadete Vurgunum
  • Başlangıç tarihi
E

ebu yusuf el makdisi

Guest
Ynt: _Şehadete Vurgunum_**MÜCAHİTLER**<<ALLAHU AKBAR>>

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

B

Bevadih

Guest

Fussiletin yazdıklarına da katılarak...

Elinizle ,dilinizle ve buğz ederek savaşın..Ortam onu gerektiriyorsa savaşılacak..

Ve doğru yapıyorlar şartlarına göre...

Teşekkürler arkadaşlar .. Allah razı olsun..

Cennet çiçeklerine selam olsun..!.

fussilet

Üye
Yönetici

her doğru her yerde söylenmez demiştin biraz önce hocam, buda o meseleye giriyor, dünyanın bazı noktalarından giren dostlarım var onlar buraya es-kaza bakarsa yanlış anlaşılabilir, sonra beni gerilla sanırlar :)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Fussilet' Alıntı:
ben de bombolar yerine, gül şehadetine, güllere vurgunum, silahlara vurgun değilim, bunları görünce içim parçalanıyor, peygamberimiz de bunları görseydi çok kızardı, çünkü islam bu resimler değil, islam gönüllere sevgi eker, merhamet eker, bu foruma giren yabancılar, müslüman olmayı isteyenler, veya islam hakkında nötür düşünceye sahip olanlar bu resimleri gördükten sonra korkacaklardır, ben olsam bende korkarım, hatta mümkünse islamdan uzak dururum... onlar açısından bakıp değerlendirmek lazım bazen olayları, yahudi ve diğer gayri islamı akımların tehditlerine hilelerine kanarsak böyle oluruz... onlarda zaten bunu istiyor...

bize ateş atana gül atmalıyız , gül...
bizi vurana gül atarak cevap vereceğiz...
islamın sevgi olduğunu böyle anlatabilişriz....
silahlar çare değil, çözüme en büyük engeldir...

ben böyle düşünüyorum acizane...
bütün benliğimle katılıyorum... söylemek isteyipte söyleyemediklerime tercüman oldunuz sevgili hocam... ben alnında kelime-i tevhid beresi taşıyanların ellerinde silah ile değil, güllerle poz vermesini arzu ederdim. silah elbette gerekli olandır müslüman için, ama bütün dünyaya, adeta onunla özdeşleşmiş gibi bir görüntü vermeyi Muhammedi ahlaka ve onun getirdiği davaya ihanet gibi görürüm. sürekli olarak ölüm kusan silahlarla poz vermek kime ne yararı oluyor? batılıların sürekli vermeye çalıştığı terörist müslüman imajını desteklemekten başka...

ALLAH Resulunun 23 yıllık peygamberlik dönemi içinde ALLAH adına yaptığı cümle savaş ve cihadlarda ölenlerin yekünü 150 kişidir. yani her iki tarafın toplamı olarak... bugünse bir düşünün ki, bağdatta kadın demeden, çocuk ve yaşlı demeden bir gün de öldürülenlerin sayısı bu rakama ulaştığı nice günler oldu. ve buna sebep olanlar amerikalılar değil, aksine islam adına savaştığını söyleyen bilmem ne cihad örgütleridir. yüzlerce masum insanın ölümüne sebep olacak eylemler düzenlemek hangi dinin, hangi kitabın içinde yer alır? bugün islamın önündeki en büyük engel ne yazık ki, yine onun adına cihad ettiğini söyleyen ama onu zerre kadar anlamamış olan kendi insanlarıdır.

batıdan, batılı ülkelerden aldıkları bomba ve silahlarla kendi masum insanlarına ölümler yağdıran müslüman örgütler... bu ne yaman bir çelişki ALLAH'ım! aklım almıyor... ALLAH adına yapıldığı söylenen cihadla ALLAHın masum kullarını öldürmek... yok, almayım ben... cihad dedikleri buysa kalsın...

farkında mısınız bilmem ama, şöyle bir bütün dünya geneline bakınız. bugün dünyanın hiçbir yerinde silahlı eylemler düzenleyen hiçbir örgüt ve grup başarıya ulaşamamıştır. öldürdükleri masumlarla ve onların hesabı-vebaliyle kalakalmışlardır...

batılı yenmenin, cihadı kazanabilmenin asıl yolu, ondan daha güçlü olmayı hedeflemek ve bunu başarabilmek için azimle çalışmaktır. eğer her yönüyle ondan üstün olursanız, savaşmaya, öldürmeye gerek kalmadan caydırıcı gücünüzle istediğinizi elde edebilir, batıla galip gelebilirsiniz.

düşünebiliyor musunuz, çeçenistanda bugün binlerce dul kadın, onbinlerce sakat kalmış insan ve psikolojisi alt-üst olmuş, adeta travmalar ve sonu gelmeyen bunalımlar yaşayan bir toplum varken, rus ordusu ve halkı yerinde sapasağlam duruyor. çünkü üç beş bin askeri ölmüş dahi olsa, güçlüdür ve kayıplarını telafi edecek potansiyele sahiptir. ölçüsüz ve orantısız bir şekilde küfürle savaşmanın mantığını anlayamıyorum. beyhude buluyorum. ALLAH resulunu sadece camideki hayatıyla tanıyan müslümanın, onun savaş ve küfürle mücadele stratejilerini de çok iyi etüd etmesini temenni ederim.

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

Abdullah Azzam Akademisi Mezuniyet Töreni

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

D

DAMRAM

Guest

E

ebu yusuf el makdisi

Guest

allah razı olsun sizdeende ebu turab abimizdende, biyografiler bölümünde hayatıda var isteyenler okuyabilir...

R

Resulehasret

Guest

Gönlünüze sağlık canım hocam, Allah sizin gibi değerli ve bilgili insanları başımızdan eksik etmesin inşaallah. Sizi Allah için çok seviyorum.

K

KuTlu

Guest

Selamun aleyküm
Aslında tartışmaların içine girmeyi pek sevmem ama ufacık bir şeyler söyleyip kaçıcam.
Neden sevmem(tartışmaları) çünkü siz ağzınızla kuş da tutmuş olsanız bu kardeşlerim gelip de “siz haklıymışsınız, meğer ben ne çok yanılmışım” demezler sonuna kadar kendi doğrularını savunacaklardır. Burada olmazsa başka yerde..
Tabi ki onların(mücahitlerin) yaşadığı zorlukları tahmin bile edemeyiz. Buradan(rahat ve konforlu koltuklarımızdan!!) ahkâm kesmek de haddimiz değil…
Gelelim benim fikrime, poz verme konusunda size sonuna kadar hak veriyorum. Normalde ben mücahit kardeşlerimizin resimlerini görünce duygularım kabarır, ama burada (sanki değil )resmen tabiri caizse "gövde gösterisi"yapılıyor gibime geldi. Sizin de dediğiniz gibi bunu bilmeyen biri ya da küçük bir çocuk görse ilk izlenimlerini az çok tahmin edersiniz sanırım..
(ben bile irkildim) ha şimdi siz(karşıt fikirdekiler) dersiniz ki “varsın korksunlar, zaten amaç da o, onlar da gövde gösterisi yapmıyor mu?” E o zaman onlardan ne farkımız kalır, nerde kaldı islamın hoşgörülü güzel bakışı (nefret ettirmeyiniz sevdiriniz) ha buna da derseniz “bu bir savaş veya cihad! ne sevdirmesi ne hoşgörüsü” ama ben buradaki resimlerden bahsediyorum; Arkada siviller falan var, burası (resimdeki ortam) cihad meydanına hiç benzemiyor. Savaş sırasında cephede çekilen resimler bizleri o kadar duygulandırıyordu ki şimdi bunları görünce suyunu çıkarmışlar gibime geldi. Hem Çanakkale’ de bilmem nerde ecdadımızın böyle pozlarına da hiç rastlamadım. Velhasıl Mim ve fussilet hocalarıma katılıyorum.

(ufacık dedim uzattım hakkınızı helal edin inşallah)

I

ilknur

Guest

ellerinize sağlık...
gogoulde şehadet diye girdim fussilet çıktı
bu sayfa çıktı bizim ufaklığın yoladığı herşey orda...
selam olsun...

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

oleyyyyyyyyyy :):):D:D

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

Salih,kutsal bir mücadele olan çeçenistan ’dan,benim sana vasiyetim budur.İslam tarihi sayfalarında,sadece ALLAH (cc) yolunda verdikleri sözleri tutanlar şerefle kaydedilmiştir. Onlar ise sözlerinde durarak söyledikleri gibi,savaşın olduğu yere gidenlerdir.
İnan bana oğlum para inananları inançlarından alıkoydu. inananlar maaşlara tapıyorlar. ancak ALLAH (cc) ’ ın verdiği daha hayırlıdır. Ve bu yanlış davranıştan dolayı insanlar sanki hayvanlaşmışlar. Yani onlar sabah kahvaltıya kalkarlar,sonra işe giderler,sonra öğle yemeğine giderler,sonra eve giderler ve sonrada yatarlar. ve onların hayatlarında başka bir amaç ve hedef yoktur.

PROBLEMLER ASLA BİTMEZ İnan bana Salih ,onların amaçları kendilerini zenginleştirmek ve yolda ilerlerken problemlerden kendilerini sigorta etmek. ancak problemler hiçbir zaman bitmez. evde; karısıyla ,çocuklarıyla problemin birini çözerler,arkadan diğeri başlar. ve böylece onları çözerken hayatları sona erer,problemleri kalır. Bugün islam ümmeti içerisinde her türlü insanlar mevcuttur. alimler,talebeler,iş adamları ,mühendisler hata hırsızlar ve haydutlar.. ancak ,tevhid ehli ve cihad ehli askeri azdır. İnan Salih,bugün cihad zamanıdır. Küfür ümmeti çok dikkatli çalışmaktadır. islam ümmeti ise keskin bir kılıca muhtaçtır.ALLAH bu zamanda da islam ümmetine merhamet ederdi .Peygamber efendimiz (s.a.v)’in ve ashabın ve onların yolunda devam edenlerin zamanından bahsediyorum.

SOVYETLER’İ NASIL YENDİĞİMİZİ DÜŞÜN

Biz gördük;dünyanın en fakir milletinin Sovyetleri nasıl yok ettiğini ve Rusya ’nın kalbini kırdığını.ben bunlarla yaşamasaydım,belki ben de inanmazdım. İnan Salih ’ im,ölümünü kendin seçe bilirsin,şahadetini isteyerek cihad yolunda.ama ALLAH (cc) daha iyi bilir. ALLAH (cc) ’a tevekkül et ölümüne dimdik karşı koy hayat da o zaman sana gelir.ALLAH ‘ a olan ümidini yitirme ve ona tüm kalbinle inan. biz insanlar ALLAH (cc) ‘a inanırız ve yine de ‘zafer gelir mi acaba?’ye şüpheleniriz . insanlar her zaman şüpheli davranırlar. körfez savaşından beri,kafir uçakları / tankların çoğu insanların kalplerinde korku bırakmışlardır. Körfez savaşı ,Afganistan da Rusya ya karşı kazanılan savaştan sonra Müslümanların kalplerine inen inanç ve cesaretini yok etmeye yetti. düşmanların silahlı kuvvetleri ,ALLAH ‘a inanan küçük bir kesime karşı yenilgiye uğradıktan sonra .orta doğu’ya tüm yerlere yerleşip Muhammed ümmetini korkutmaya başlamışlardır.saddam ’a ve askerlerine bir şey olmuyordu.ama batı gittikçe vahşileşerek,Müslümanları korkutarak onların tüm sahip olduklarına el koydu ve biz buna karşı koymayı borç bildik.

ALLAH’A YÖNEL VE CİHAD ET

Salih;bir zaman sende ölümle karşı karşıya kalırsın,o halde ALLAH (cc) ’a yönel ve o’nun yolunda cihad et.O bu dünyada ve öbür dünyada şereftir.Canım benim!sen hala çok küçüksün. ama biz sana ve senin yaştakilere bir yol gösterdik ki bunu bize bizim nineler gösteremezdi.biz önce ALLAH (cc) ’a ve sonrada size inanıyoruz.siz,bu ümmetin umudusunuz. Maalesef,bugün gençler televizyonun,futbolun,arabaların ve benzeri şeylerin kölesi olmuşlar. Boşu boşuna ölmekten kork ve ALLAH (cc) ’tan sonunun hayırlı olması için dua et.ALLAH yolunda parçalanarak ölmek, mahşerde seni Peygamber Efendimiz (s.a.v)’le beraber kılar.

LÜKS BİR HAYATI ASLA DÜŞÜNME
Benim için en büyük hediye ,elhamdülillah , senin bu cihad topraklarında dünyaya gelmendir.senin anne tarafından akrabaların bir kısmı şehid edildi,bir kısmı hala benimle savaşmakta,bir kısmı da Ruslar ’a esir düştü. onlar Dağıstan’da ilk şeriatı ilan edenlerdir. ben hatırlıyorum ,o zamanlar onların bulundukları köyler,Ruslar tarafından çembere altına alınmıştı ve biz onlara yardıma koştuk ve beraberce orada kafirleri dize getirdik. Çeçenistan ‘ da o zaman senin annen hala karnında taşıyordu. Ve uçaklar bizim toprağımızı her yerde bombalıyor ve yakıyordu. Ve onun için ,ALLAH ’a şükür et ki sen annenin karnındayken cihadın seslerini duymaya başladın. Senin annen ise bir yerden öbür yere koşardı. Canım benim;lüks bir hayatı hiç düşünme ,çünkü seni her yerde küfür ümmeti takip edecektir ve sana rahat vermeyeceklerdir. Sen ise babanın yolunda devam et ve şerefli bir yolu seç. Senin babanın çoğu arkadaşları da bunu seçtiler ve şehid oldular veya esir düştüler. Sen ise onlardan daha iyi değilsin. Hayatında ciddi bir karar al ve ALLAH (cc) ‘a inanarak ve zafere inanarak devam et. Boş konuşmalara kulak verme , çok soruda sorma. İlmi ara,onu uygula ve ALLAH’ ın kitabını öğren. Küçükken bunları yap,sonra ALLAH’ ın yolunda cihad hazırlığını yap.

BENİM İÇİN SALİH BİR OĞUL VE RAHMET OL

Oğlum benim! Bilmem cihad da beraber olur muyuz ? Belki sen tek başına olursun,ben ise mezarda. Ama bu bir komutanın askere olan vasiyetidir,benim için bir rahmet ol,bana dua et ve Salih bir evlat ol ki,ölenler ancak Salih evladın duasını alır. Peygamberimiz (S.A.V) (S.A.V) böyle söylemiştir. İsterim ki , ALLAH’ ım koru onu! Ve Sen’in rahmetinden rahmet eyle ona!ALLAH’ ım düşmanlarından koru onu! Ve fakir babasına ve annesine şefaatçi kıl onu! ALLAH (cc) ,inanmayanlara karşı senin şerefini ve gücünü yükseltsin !

ALLAHU EKBER
SENİN BABAN , HATTAB’’