36 Osmanlı Padişahı 36 Kitaplık...

36 Osmanlı padişahı 36 kitaplıkAkademisyen Yayınevi, Osmanlı Tarihi boyunca tahta çıkmış 36 padişahı, Kemal Arkun'un kaleminden anlatan 36 kitaplık Osmanlı seti yayınladı

36 Osmanlı Padişahlarının ayrı ayrı kitap haline getirerek okuyucuların hizmetine sunan Akademisyen Yayınevi yetkileri, 36 değişik portreyi anlatan kitapların yayınının 30 yıla yakın bir çalışma sonucu olduğunu söylediler.

Yayınevi yetkilileri, 30 yıla yakın titiz çalışmanın ürünü olan eserlerin akademik çalışma yapanlara rehberlik ederek büyük bir başlığı dolduracağını iddia ettiler.

Eserin yazarı Kemal Arkun; “30 yıla yakın bir zamandır bu eseri ortaya koymak için uğraşıyordum. Böylesine manidar, böylesine anlamlı bir eser oluşturmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Amacım Türk ve Dünya insanlığının Osmanlı imparatorluğunu daha iyi anlamaları sağlamak ve padişahlarımızı tek tek her yönleriyle tanıtmaktır” dedi.

“Türk milletini ecdadı ile buluşturduğumuz için mutluyuz. Hangi padişah hangi olayları ile gündeme gelmiş, hangi savaşları yapmış, İmparatorluğu nereye taşımış, nelerden hoşlanır, neleri sevmezmiş hepsi birikirinden değerli, hepsi birbirinden kabiliyetli olan padişahlarımız serisini okurken tarihimizin derinliklerine dalacaksınız. Padişahlarımız hakkında öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz her konuyu bu eserlerde topladık” diyen Arkun'a göre eserleri okuyanlar Osmanlı Tarihinini ve padişahların bilinmeyen yönlerini öğrenmiş olacaklar.
 

[TB] Benzer konular

Üst