2015'te İnternet Çılgınlığı Yaşanacak

2015'te internet çılgınlığı yaşanacak

Türkiye'de 7,5 milyon ADSL kullanıcısı bulunuyor.

Telekom şirketlerine altyapı hizmeti veren Cisco'nun Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaan Terzioğlu, Turkcell, Vodafone ve Avea ile altyapılarının yeni teknolojilere göre geliştirilmesi için ortak çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Mobil trafiği her ay katlanıyor.

Zaman'ın haberine göre, TV yayıncılığının bu platforma geçişiyle daha da artacak. Kullanıcı kitlesi oluşmamış olmasına rağmen Amazon'un Kindle ve Apple'ın iPad ürünleriyle inanılmaz bir mobil data trafiği gerçekleşecek. Mobil internetin, ADSL'nin de üzerine çıkacağını düşünüyoruz." dedi.

Terzioğlu, Ankara ile İstanbul'daki basın mensuplarını, Televarlık (TelePresence) sistemi üzerinde basın toplantısında buluşturdu. Mobil internet kullanıcı sayısı artarken, ADSL kullanıcılarının da tahminlerin aksine azalmayacağını vurgulayan Terzioğlu, şöyle konuştu: "ADSL ile 3G birbirini tamamlayacak.

Tahminimiz, 2015'te her birimizin minimum internete sürekli bağlı 6 cihazı olacak. Evdeki bilgisayar, taşınabilir bilgisayar, cep telefonu, mobil kitap, doktora anlık bilgileri veren sağlık cihazı ve buzdolabı gibi cihazlar olacak. Artık IP numaralamada 6. versiyona geçiyoruz. Böylece dünyada 4,8 trilyon IP adresi olacak."

Zaman
 

[TB] Benzer konular

Üst