118 Artık Her Şeyi Bilecek

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
118 Bilinmeyen numaralar hizmetinin özelleşmesiyle birlikte yeni bir sektörde başlamış oldu. 11824'le birlikte sadece numaralar değil günlük fal bile öğrenilecek.


Bir zamanlar aradığımız kişiyi bulmak için dakikalarca avize başında beklediğimiz bilinmeyen numaralar servisi de teknolojiden nasibini aldı. Özelleştirmeye açılan 118 hizmeti artık farklı amaçlar içinde kullanılacak. Infoline firmasının başlattığı 11824 sistemi sadece bilinmeyen numaraları değil, günlük astroloji falını ve hava durumunu öğrenmek için kullanılacak.


Bugün yapılan toplantıyla hem firma tanıtıldı hem de sistemin özellikleri anlatıldı. Sisteme hem internetten hem de telefondan ulaşılabiliyor. Ev telefonu dışında cep telefonu operatörleri de 11824'ü destekliyor. Bu hatlar üzerindeki tüm kullanıcılara da firmadan ulaşılabilecek.

Ağustos ayında hizmet vermeye başlayan firma 1 milyon 720 TL'lik bir sermayeyle kuruldu. Sistem iki aylık süre içerisinde 200 bin kişi tarafından kullanıldı. 11824'ü arayıp kişilerin ya da şirketlerin numaralarını öğrenmek mümkün. Bunun dışında firma adres tarif etme ve size en yakın eczane, taksi durağı, lokanta gibi dükkanlarında yerini söyleyebiliyor.


Akaryakıt fiyatları, yemek tarifleri, plakalar ve tarihi kişilikler hakkında bilgilere de bilinmeyen numaralardan ulaşılabilecek. Eğer kullanıcı müsait değilse bilgileri, E-Mail ya da SMS yolluyla da atabiliyor. Infoline hizmetleri için 8 aylık bir ön çalışmada bulunmuş.

Bu süre zarfında firmadaki görevliler 400 bin firma tek tek aranarak bilgileri güncellendi. 11824 yetkilileri firmalarının özlük ve yasal haklara saygılı olduğunu söyledi. Eğer istemiyorsanız kişisel numaranız sistemde gözükmüyor. Modern bilinmeyen numaralar hizmetinden faydalanmanın bedeli ise sabit hatlardan dakikası 0.55 Kuruş cep telefonlarında 1.075 TL. Sisteme üye olup aramalarda öncellik kazananın bedeli ise 600 - 2000 TL arasında.
 

[TB] Benzer konular

Üst