İsrail, ABD Yankeesinin Kanlı Kanadıdır...

İsrail ABD Yankeesinin Kanlı Kanadıdır

Venezuela Cumhurbaşkanı Çavez, katil İsrail'i ABD Yankeesinin kanlı kanadı olarak tanımlayıp, Şimon Perez'in ciddiyetsiz bir küstah olduğunu vurguladı

Katil 'İsrail ABD'nin kanlı kanadıdır” diyen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ülkesini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile ortak basın toplantısında, Ahmedinejad'ı çağın yiğit Cumhurbaşkanı olarak tanımladı.

Ahmedinejad'la yaptıığ ortak basın toplantısında ABD "emperyalizmini" kınayan Çavez, katil İsrail için de "Yanki imparatorluğunun kanlı kanadı" ifadesini kullanarak işgalci İsrail içiçn yeni ve tutarlı bir sıfat ı daha dünya siyasi literatürüne eklemiş oldu.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad'ı sıcak biçimde karşılayan Chavez, iki ülkenin de "aynı imparatorluğun" tehditlerine direnmesinden memnun olduğunu söylerken Cumhurbaşkanı Ahmedinejad da Chavez'i, "emperyalizmin saldırılarına bir dağ gibi karşı durduğunu" söyleyerek övdü ve "Kendimizi burada evde ve kardeşlerimizin arasında hissediyoruz. Sonuna kadar birlikte olacağız" dedi. Devlet Başkanlığı sarayı önünde yanında Ahmedinejad'la yaptığı açıklamasında Chavez,İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in bu ay içinde Güney Amerika'yı ziyareti sırasında sarf ettiği "Chavez ve Ahmedinejad'ın iktidardaki günlerinin sayılı olabileceği" yolundaki sözlerine değindi.Chavez, katil "İsrail devletinin neyi temsil ettiğini biliyoruz: ABD Yankee imparatorluğunun kanlı bir kanadıdır o!!. İşgalci İsrail Cumhurbaşkanının söylediğini bir tehdit telakki ediyoruz.

Bilindiği üzere Venezuela, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarını protesto etmek için Ocak ayında katil İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesti ve bu kararını hala uyguluyor.
 

[TB] Benzer konular

Üst