İrticaya karşı PKK'yla işbirliği teklif etmiş

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Balyoz darbe planı davasının sanıklarından emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri'den ele geçirilen notlardaki planlar insanın kanını donduruyor. İddianamede Tanyeri'nin, irticayla mücadele için PKK'yla işbirliği tezi geçiyor...

Tanyeri, el yazısı notlarında öncelikli hedef olarak gördükleri irtica ile mücadele için PKK'yla işbirliği yapılması gerektiğini belirtiyor. Tanyeri, iddianamenin 953. sayfasında yer verilen "Süha Tanyeri Defteri Plan Semineri Hazırlık Notları" adlı dosyada, "Bölgede PKK-KADEK ile işbirliği yapacak kişiler önceden tespit edilmelidir." ifadelerini kullanıyor. Süha Tanyeri, notlarında birinci tehdidin irtica olduğunu iddia ediyor.

İrticai faaliyetlerde bulunan kişilerin yanı sıra bölgedeki basın yayın organlarının, kurumların tespit edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca halkın günlük ihtiyaçlarının belirlenmesi, çalışmaların çok gizli yapılması gerektiğini kaydediyor.

Tanyeri, sıkıyönetim ilanı halinde sivil kişilerle irtibat kurulması, sıkıyönetim bildirilerinin anlaşılır olması gerektiğini belirtiyor.

"Süha Tanyeri Konuşma El Kartları" adlı dosyada ise ülkeyi sıkıyönetime götürecek senaryoyu kaleme almış:

"... 22 Şubat 2002 tarihinde İzmit'te bir grup ilköğretim okulu müdürü ve öğretmenleri çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında türban ve başörtüsü yasağını protesto etmeye yönelik kanunsuz bir yürüyüş yapmaya teşebbüs etmiştir... Başlangıçta yürüyüşün önlenmesi için alınan tedbirleri müteakip meydana gelen olaylar giderek büyümüş, emniyet güçlerinin olaylara müdahale etmede gecikmiş olması, bazı bölgelerde ise müdahale etmeyerek pasif destek vermesi nedeniyle pek çok işyeri tahrip edilmiş ve iki gün içinde 25 kişi ölmüş, yaklaşık 500 kişi de yaralanmıştır.

(7) İstanbul Fatih'te 28 Şubat 2002 tarihinde aşırı dinciler tarafından Atatürkçü düşünceyi savunan dernek binalarına yapılan saldırı sonucunda çıkan çatışmalarda çok sayıda bina ve işyeri tahrip edilmiş, olayların İstanbul genelinde yayılması sonucu 30'un üzerinde insan ölmüştür. Kentteki pek çok mağaza ve ev yağmalanmıştır. Can derdine düşen halk, orduya ait kışla ve jandarma karakollarına sığınmıştır. İstanbul'un birçok semtinde sokak çatışmaları her gün vuku bulmaktadır. İstanbul genelinde halk sokağa çıkamaz hale gelmiştir, işyerleri ve birçok alışveriş merkezlerine yönelik yağmalama olaylarının artış göstermesi nedeniyle esnaf kepenk kapatmak zorunda kalmış ve birçok zaruri gıda maddesi ... temininde zorluklar yaşanmaya başlanmıştır. Yetkililer tarafından İzmit ve Adapazarı'nda da gerilimin oldukça yükseldiği dile getirilmiştir. Bu olaylar üzerine Bakanlar Kurulu Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiyesi ile sıkıyönetim ilan etmiş ve karar Resmi Gazete'de yayımlanarak aynı gün TBMM onayına sunulmuştur. Ancak TBMM'de üye yeterli sayısına ulaşılamadığı için sıkıyönetim kararı onaylanamamıştır."

Tanyeri'nin notları arasında 12 Eylül öncesi ve sonrasında sıkıyönetim komutanlığı tarafından yayımlanan bildiriler yer alıyor. 12 Eylül'le bu kadar ilgilenilmesinin neyin hedeflendiğini gösterdiğini belirten savcılar, "Sıkıyönetim sırasında hangi işlemlerin yapıldığı öğrenilmeye çalışılmıştır. Yani kaba tabirle, şüpheliler o dönemden kopya çekmeye çalışmışlardır." tespitini yapıyor.

ZAMAN
 

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: İrticaya karşı PKK'yla işbirliği teklif etmiş

bu sicilli ALLAH düşmanlarının içlerindeki islam düşmanlığının boyutlarını görebiliyor musunuz?
utanmaz alçak, müslümana karşı teröristle işbirliği yapmayı bile düşünecek kadar pervasızlaşabiliyor.
ALLAH korusun, bu azılı kafirlerin bir de ihtilal yapıp milletin kafasında boza pişirdiğini bir düşünün hele...
camileri bombalayıp, binlerce müslümanı katletmeyi planlayan bu hain şerefsizler, eğer ki amaçlarına ulaşabilseydi sanırım bu ülke bugün bizler için üstü açık bir hapishaneden farklı olmazdı.
namaz ve ibadet yapmak artık bir suç haline dönüştürülebilirdi.

hükümetimizin bugün kimlerle ve nasıl insanlarla mücadele ettiğini buradan daha iyi anlayabilirsiniz. o yüzden referandum bizler için hayati bir önem taşıyor. çok büyük bir oranla evet çıkması lazım ki, bu zalim nemrutların suratında bir kamçı gibi, bir osmanlı tokadı gibi şaklayıversin. başka kurtuluş yolu yok!

açık söyleyim, bu referandumda hayır oyu kullanan bu zalimlere yardım ediyor demektir ve ben onun dininden imanından şüphe ederim.
 
Üst