İranlı öğretim görevlisi Yılın Bilim Adamı seçildi

• Konbuyu başlatan Satuk Buğra
  • Başlangıç tarihi
S

Satuk Buðra

Guest
İranlı öğretim görevlisi Yılın Bilim Adamı seçildi
06 Nisan 2010, 13:36
İran’ın Babul kentindeki Sanayi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bulunan Domiri Genci, 2010 yılının Üstün Bilim Adamı seçildi.

Doğum yeri Babul olan ve halen de bu kentteki Nuşirvani Sanayi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bulunan 1965 doğumlu Davud Domiri Genci, en son Thomson Reuters tarafından yayınlanan istatistikte 2010 yılının bilim adamı olarak tanıtıldı.

Domiri Genci Şubat 2008 yılında başarılı bir araştırmacı olarak tanınmış ve aynı yıl ABD ve Avrupa’nın Fizik, Mekanik ve Elektirik Cemiyetine üye oldu.

Domiri Genci konuyla ilgili yaptığı açıklamada Thomson Reutres (ISI) tarafından ve Mart 2010 yılına kadar diye yayınlanan en son istatistikte İranlı 38 bilim adamının adları, çeşitli bilim dallarında olmak üzere dünyanın “üstün bilim adamları listesinde yer aldı dedi.

Kendisinin Mühendislik dalında 2 bin 977 puanla bu yılın üstün bilim adamı olarak tanındığını da hatırlatan Domiri Genci ayrıca, 2008 ve 2009 yıllarında da ISI tarafından belirlenen Yılın Bilim Adamları listesinde yer aldığını da hatırlattı.

[TB] Benzer konular

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest
Ynt: İranlı öğretim görevlisi Yılın Bilim Adamı seçildi

pekı akhı bu kardeşımızın ıslamı faatlıyetlerı nasılmıs abd nın uyelığı felan ınşaallah hayrı alamettır

S

Satuk Buðra

Guest

ŞeHaDeTe SeVDaLı hAttAb' Alıntı:
pekı akhı bu kardeşımızın ıslamı faatlıyetlerı nasılmıs abd nın uyelığı felan ınşaALLAH hayrı alamettır
Siz işin olumlu ve güzel tarafını göremiyor art niyet arıyorsunuz. Amerikanın halkı, üniversiteleri ve bilimi başka abd hükümeti başka bir şeydir. Üye olduğu yer bilim yeridir, amerikan hükümeti değil.

S

Satuk Buðra

Guest

Almanya’da gelecek yıl yapılacak Dünya Kadınlar Futbol Şampiyonasına İran bayan milli futbol takımının katılıp katılmayacağı büyük merak konusu oldu.

İran Futbol Federasyonu, FIFA’ya rest çekti: 'Başörtüsü yoksa biz de yokuz'

Almanya’da gelecek yıl yapılacak Dünya Kadınlar Futbol Şampiyonası öncesinde İran Futbol Federasyonu, FIFA’ya rest çekti.

Daha önce İranlı kadınların sahaya başörtüsüyle çıkmasını “kural ihlali” olarak değerlendiren FIFA’ya karşı İranlı yetkililer, kuralın değiştirilmesi gerektiğini, aksi takdirde şampiyonaya katılmayacaklarını açıkladı.

FIFA ağustosta Singapur’da yapılan şampiyonada İran bayan futbol takımının katılmasına izin vermemişti.

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

abem bılım olayında ıslamıyet yoksa bızde yokuz ve boş şeylerde kadınların ne işi war bas ortuyle futbol mu oynan mıs wii

S

Satuk Buðra

Guest

abem bılım olayında ıslamıyet yoksa bızde yokuz ve boş şeylerde kadınların ne işi war bas ortuyle futbol mu oynan mıs wii
Değerli kardeşim, İslamın mantığına dikkat ederseniz, helaller değil haramlar belirlenmiştir. Helal dairesi bu sebeple geniştir.
Harama bulaşmayan, Allaha isyana neden olmayan hiç bir şey yasak değildir İslamda. Futbolda bu olgulardandır.
Futbol oynamakla bir haram işlenmedikçe futbol caizdir.
Müslüman erkekler futbol oynuyorlarsa müslüman kadınlar neden oynamasın. Herkesin oynaması gerekmiyor zaten, ama eğer kim oynamak istiyorsa ona engel olunmamalı. sadece haramların işlenmesine müsaade edilmemeli. Öyle değil mi?
Hayatı zaten islam düşmanların özellikle müslüman bayanlar için çekilmez hale sokmaktadırlar. Onlara bir engel de biz oluşturursak eza olmaz mı?
Üstelik bakın, İranın bayan milli futbol takımı sayesinde müslüman hanımlar müslüman hanımların da futbol oynayabileceğini öğrenmiş oluyorlar. FİFA gibi batı emrepyalizminin emrine giren kurumlar vasıtasıyla da batılı güya insan hakları savunucularının aslında ne kadar zalim ve cani oldukları belgelenmiş oluyor, tesettüre engel olmaları sebebiyle.

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

ABEM MADEM GIRMELERINDE BI HARAM YOK DION VE CAIZDIR DION O ZAMAN BI FOTOĞRAFINI PAYLAŞTA BERABER KARA WERELIM TAM 4 4 LUKSE HAK WERECEM SANA

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

BİR BAYANIN BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMASI CAİZ DEĞİL...AYRICA TAM TESETTÜR KAPALIYKEN BU NASIL OYNANIR ONDA ŞAŞIYORUM... :-\ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN NE DİYELİM

S

Satuk Buðra

Guest

El-Cihadu Hatta Mevt' Alıntı:
BİR BAYANIN BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMASI CAİZ DEĞİL...AYRICA TAM TESETTÜR KAPALIYKEN BU NASIL OYNANIR ONDA ŞAŞIYORUM... :-\ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN NE DİYELİM
Sizler olayı ferdi bazda ele almaktasınız. Olayları toplumsal anlamda geniş düşünün. Toplumun bütün fertlerinin takva yapısı aynı değildir.
Elbette ilimle irfanla, sanatla, uğraşan bayanlarda olmalı, ancak bütün bayanların böyle olamayacağı muhakkak. Toplumda takvaya meyilli insanlar olacağı gibi fucura meyilli insanlar da bulunacaktır. Asrı saaddete de ve her zaman olduğu gibi.

Sprotif faaliyetler genelde toplumun günaha yönelebilecek insanlarını günaha bulaşmaktan koruyacak bir kalkan görevi olacaktır. Kötülüğe eğilimli insanlar sporla eğitilmekte kötülüğe temayülleri törpülenmektedir.

Elbette alim bir skadının spor sahalarında top oynamasını beklemek safdillik olur, o zaten kendisi yapmaz. Ancak eğer bir bayan ben futbol oynamak istiyorum diyorsa, buna engel olmakta yanlış olur. Öyle değil mi?

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Satuk Buğra' Alıntı:
Ancak eğer bir bayan ben futbol oynamak istiyorum diyorsa, buna engel olmakta yanlış olur. Öyle değil mi?

EĞER BİR BAYAN BUNU DİYORSA BEN ONUN İMAINDAN ŞÜPHE EDERİM

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

saltuk buğra abem asrı saadde ve her zaman goruyoruz dıon bana asrı saadetten ve bazı zamanlardan ornekler werıp aydınlatırmısın benı

S

Satuk Buðra

Guest

saltuk buğra abem asrı saadde ve her zaman goruyoruz dıon bana asrı saadetten ve bazı zamanlardan ornekler werıp aydınlatırmısın benı
Asrı saadette de günah işleyen insanlar var demek istedim. Yok mu siz ce. Mesela zina edip kendisine recm uygulanan Maizi biliyorsunuzdur. Maiz bir sahabedir. Zina edip itiraf edince kendisine recm uygulanmıştır. Gamidiyeli Kadın da bir sahabiyedir. O da zinayı itiraf edip kendisine recm uygulanmıştır.

S

Satuk Buðra

Guest

İranlı araştırmacılar Uluslar arası Lazer Federasyonu Kongresinde birinciliği kazandı irna.ir/tr/news/menu-449/key-21113/" >IRNA.Tahran.10.04.2010
irna.ir/tr/news/menu-449/key-37320/" >Kültürel. Bilim. Lazer.

Dubai’de yapılan diş dalında 12.Uluslararası Lazer Federasyonu Kongresine katılan 53 ülke arasında İran İslam Cumhuriyeti araştırmacıları ilk sırada yer almayı başardılar.

Bu kongrede İranlı araştırmacılar, dünyanın 53 ülkesi arasında sekiz üniversiteden 28 makale konuşma ve 5 makale de poster çerçevesinde ilk sırada yer aldı. İran’dan sonra Almanya 18 makale ile ikinci, Brezilya 15 makale ile üçüncü, İtalya 12 makale ile dördüncü oldu.

Kongrede ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, Japonya ve Rusya gibi diş lazer dalında söz sahibi ülkeler de hazır bulundular.

2012

---> Kültürehttp://www2.irna.ir/tr/news/view/menu-449/1004100775131035.html.Bilim.Lazer