İki ciddi neden

  • Konbuyu başlatan ..Evþan..
  • Başlangıç tarihi
E

..Evþan..

Guest
bir fıkra ...

Sabah anne, oğlunun odasına girdi ve onu uyandırdı. "Haydi oğlum, uyan artık. Okula geç kalacaksın..."
Oğlu, yarı açık gözlerle annesine baktı ve uykulu bir sesle "fakat anne, bugün okula gitmek istemiyorum" dedi.
Anne, oğlunun isteğine karşı çıktı ve "okula neden gitmek istemiyormuşsun bakayım?" dedi. "İki ciddi neden söyle bana..."
Oğlu bir yandan esnerken, bir yandan da annesini yanıtladı: "Okuldaki tüm öğretmenler benden nefret ediyorlar, biiir... Tüm öğrenciler de nefret ediyorlar, ikiii... Bu iki ciddi nedenim yeter mi, anne?"
Annesi oğlunun nedenlerini geçerli bulmadı; "bunlar okula gitmemen için neden olamaz" dedi. "Şimdi hemen kalk ve çabuk hazırlan..."
Bu kez oğlu iki ciddi neden göstermesini istedi annesinden: "Sen de bana, okula kesinlikle gitmemi gerektirecek iki ciddi neden gösterebilir misin, anne?" dedi.
Sabrı tükenme noktasına gelen anne, oğlunun üstündeki yorganı hızla çekti ve oğlunun istediği iki ciddi nedeni ondan sonra açıkladı: "Birinci ciddi neden, 52 yaşında koskoca bir adamsın..." dedi ve şöyle devam etti: "İkinci ciddi neden ise, sen okulun müdürüsün, oğlum..."
bana tebbessüm ettiren bir fıkraydı paylaşmak istedim :)
 

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: İki ciddi neden

evet, çok hoş ve güzel bir fıkra...
yalnız, fıkralar bölümüne taşıdım evşan ablam...
teşekkür ediyorum.
 
B

Bevadih

Guest
Ynt: İki ciddi neden

:D güzeldi...teşekkürler Evşan...

**fıkra lakin...gerçeklik payı yüksek.... malesef okulllardaki yönetim hiç sevimli değil...Herşeye tolerans göstersinler demiyorum fakat öğrenciye sempatik olamıyorlar....Bu fıkrada olduğu gibi elbette öğretmen ve öğrenci sevmez müdürlerini ;)
 
B

Büþra

Guest
Ynt: İki ciddi neden

Fıkra güzeldi de..Merak ettim..Acaba annenin yaşı kaç? ;D
 
Üst