İHA'lar artık Emniyetin de hizmetinde olacak

fussilet

Üye
Yönetici
İHA'lar artık Emniyetin de hizmetinde olacak

İnsansız hava araçları teröristlerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ardından Emniyet'de hava araçlarını kullanmaya başladı. Artık Emniyet Teşkilatı da terör mücadelede daha etkin rol alacak.
Bölücü terör örgütü büyük bir çöküş yaşıyor. Jandarma ve polisin ortak yürüttüğü operasyonlar teröristlerin adeta korkulu rüyası oldu.
Bu kabusa yeni biri daha ekleniyor. Askerin kullandığı Heronların yanı sıra polis de insansız hava araçları kullanmaya başladı.
Emniyetin kullandığı İHA'lar 5 bin metre görüş açısına sahip ve tamamen yerli... Heronlardan farkı ise daha kısa mesafe uçabilmeleri...
İnsansız uçaklar özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde kullanılıyor.
Geçtiğimiz yıl Emniyet teşkilatı'nda yapılan düzenlemeyle Havacılık Daire Başkanlığı bünyesinde "İnsansız Hava Araçları" Şube Müdürlüğü kurulmuştu.
İnsansız hava araçları sayesinde manevra kabiliyeti artan emniyet güçleri, anlık istihbaratlarla terör yuvalarına noktasal operasyonlar düzenleyebiliyor.
İHA'lar geçtiğimiz günlerde ilk olarak Kars'ta kullanılmıştı. Havadan tespit edilen terörist gruba polis özel harekat ve jandarma timleri nokta atışı operasyon düzenlenmiş.
2 terörist ölü ele geçirilmişti.
Bu haber 713 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: İHA'lar artık Emniyetin de hizmetinde olacak
 

[TB] Benzer konular

Üst